PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432554}

Powrót do życia

Life
7,8 4 505
ocen
7,8 10 1 4505
Powrót do życia
powrót do forum serialu Powrót do życia

8/10

użytkownik usunięty

Dlaczego?

+
Piękna Reese
Wyraźne postacie
Ciekawe sprawy
Ciekawy główny bohater
Spoko klimat

-
Pod koniec ta historyjka była tak strasznie naciągana, z tym całym Romanem (wyborem
Crews'a nie wiem nawet na co)... zażenowałem się trochę.
Fabuła główna dotycząca Crews'a jest najzwyczajniej w świecie hujowa :)

ocenił(a) serial na 9

No trochę nie zrozumiałeś zakończenia, chodziło o to że Reyborn chciał by Charlie dołączył do jego ''organizacji'' w tym celu kombinował jakby tu go w wrobić w coś nielegalnego i chciał wrobić jego przyjaciela w jakiś lewy interes ale to nie wyszło i cała rodzina i on zginęli(przyjaciel znaczy).
Wtedy z braku
kogoś lepszego pojawił się Roman(swoją drogą lubiłem tą postać, szkoda że tak skończył no ale nagrabił sobie dość.....).
A Roman miał z tego powodu chyba urażoną dumę i stąd ta wściekłość i błąd który popełnił pod koniec drugiej serii.

użytkownik usunięty
WOLVERINE55

Zrozumiałem na koneic to co napisałeś, ale i tak wydawało mi sie to tak strasznie wybrakowane.. żenada.

ocenił(a) serial na 9

Kwestia gustu, może chcieli to rozwinąć w trzeciej serii która niestety nie powstała.....
A ciekaw jestem co niektórych wątków.

Naciągana, bo na chybcika kończono wątek.

Obejrzałam ten serial dopiero teraz i bardzo polecam. Moje dlaczego:
Prawdopodobnie, mało kto nie kocha Damiana Lewis'a jeśli widział go w roli Wintersa w Kompanii Braci - na pewno we mnie ma oddaną fankę.
Oglądam seriale w których on często występuje, choćby nie były najlepsze (np. Homeland).
Niby ryżawy i raczej z katarem siennym, a przecież... no fantastyczny. W dodatku świetny aktor, z oszczędną i charakterystyczną dla siebie ekspresją; a jednak tak łatwo wierzymy, że to tak różni: Winters, Soames, Brody czy Crews. Wystarczy pooglądać fragmenty z jego filmów, wywiadów, czytania wierszy, żeby wiedzieć, że oszczędność aktorskich środków wyrazu to tylko pozór. Nie wiem jak wy, ale ja mogę go oglądać wciąż i wciąż, bez znudzenia.
Drugi atut serialu, niezwykle przyjemna dla oka, pamiętna Carmen z Lword; wiarygodna i pełna wdzięku - Sarah Shahi jako pani detektyw Reese, partnerka wcześniej opisanego.

Głowną wadą tego serialu jest to, że został anulowany po drugim sezonie, stąd pospieszne, choć przyzwoite zakończenie i niedosyt po ostatnim odcinku. Ale mimo t, mamy 30 odcinków, pełnych bystrych dialogów, humoru, postaci do których łatwo się przywiązać, zwłaszcza do wspomnianej na początku pary. Każdy odcinek jest o osobnej sprawie, którą oczywiście rozwiązują nasi bohaterowie, niekoniecznie z łatwością. W tle przez dwa sezony ciągnie się sprawa osobistego śledztwa Crewsa i nieco wątków osobistych ważniejszych postaci. Jest napięcie seksualne w różnych kierunkach, ale nie ono jest najważniejsze, chociaż pokazane fajnie. Nie ma zadęcia jaka to Ameryka świetna, jest codzienność niedofinansowanej policji, korupcja i brutalność różnych układów. I z różnych stron ukazywane ludzkie sprawdziany: przyjaźni, lojalności, wytrzymałości na nieludzkie warunki, do czego człowiek jest zdolny dla ochronienia siebie albo najbliższych, jak łatwo go złamać, jak łatwo skusić. A zwłaszcza oszukać i wykorzystać. I wszystko to na przyzwoitym poziomie, scenariusz, realizacja, obsada. Dałabym dobrą ósemkę, ale ze względu na parę głównych bohaterów jest dziewiątka i ulubione.

użytkownik usunięty
senga_ag

"umoru, postaci do których łatwo się przywiązać, zwłaszcza do wspomnianej na początku pary. Każdy odcinek jest o osobnej sprawie, którą oczywiście rozwiązują nasi bohaterowie, niekoniecznie z łatwością. W tle przez dwa sezony ciągnie się sprawa osobistego śledztwa Crewsa i nieco wątków osobistych ważniejszych postaci. Jest napięcie seksualne w różnych kierunkach, ale nie ono jest najważniejsze, chociaż pokazane fajnie"
"I z różnych stron ukazywane ludzkie sprawdziany: przyjaźni, lojalności, wytrzymałości na nieludzkie warunki, do czego człowiek jest zdolny dla ochronienia siebie albo najbliższych, jak łatwo go złamać, jak łatwo skusić"
Opis pasujacy do co drugiego gownianego serialu

senga_ag

pasuje mi ta mikro-recenzja. Pasują mi Ci bohaterowie. Ten klimat i humor.

andrzejesz

:) dzięki

senga_ag

Chciałam tylko dodać, że Homeland z drugim sezonem bardzo się poprawił i z przyjemnością wchłaniam bieżące odcinki. I D. L. znów daje radę, jak rownież głowna bohaterka

użytkownik usunięty

A tak btw final serialu to zenujaca komedia, Crews zabija Romana gdy w okol niego siedzi 5kolesi, ale oni na to nic , ciesza sie ze Roman nie zyje bo nie ma już" hakow "na ich rodziny i nie moze ich szantażowac by dla niego robili, Crews stal sie ich Jezusem i wybawicielem, ku*wa leze i kwicze ze smiechu jakiez to idiotyczne

użytkownik usunięty

5 kolesi z bronią palną... no cóż, Amerykanom się podoba :D

ocenił(a) serial na 9

Ci panowie go raczej nie lubili Romanai więc nie pałali żądza odwetu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones