serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Prawo i porządek

Law & Order
1990
45 min.
6,9 1 434
oceny
6,9 10 1 1434
W złożonym procesie udowadniania winy lub niewinności nowojorscy detektywi i prokuratorzy pracują nad rozwiązaniem zagadek zbrodni i skazaniem przestępców, podczas gdy życie oskarżonych wisi na włosku. więcej mniej
Prawo i porządek zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył 6 nagród Emmy, 5 innych nagród oraz 88 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Serial skupia się na zbrodni, zazwyczaj będącą przeróbką aktualnych wiadomości i dzieli się na dwie oddzielne części. Pierwsza część opowiada o śledztwie dotyczącym przestępstwa i prowadzonym przez policję. Natomiast druga część mówi o dochodzeniu w sprawie zbrodni w sądzie.

na podstawie
David Nahmod (materiały do scenariusza, historia) / Richard Sweren (materiały do scenariusza, historia) ...więcej
studio
NBC Universal Television (współudział) / Studios USA Television (współudział) / Universal Network Television (współudział) / więcej
tytuł oryg.
Law & Order
inne tytuły
Law and Order (alternatywna pisownia) USA
więcej
George Dzundza opuścił serial po pierwszym sezonie, ponieważ był zmęczony podróżowaniem z miejsca zamieszkania, czyli Los Angeles do Nowego Jorku. Zastąpił go Paul Sorvino, który zrezygnował w trzecim sezonie, ponieważ nie podobała mu się praca na planie i nie chciał nadwyrężać swoich strun głosowych.
Vanessa Williams ubiegała się o rolę Abbie Carmichael. Producent Dick Wolf wybrał jednak Angie Harmon, ponieważ spodobał mu się jej południowy akcent.
Jerry Orbach ubiegał się o rolę Sierżanta Maxa Greevey'a. 
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych