PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119650}

Rzym

Rome
22 696
chce zobaczyć
8,0 9
ocen krytyków
Rzym
powrót do forum serialu Rzym

Są okresy historyczne, których wydarzenia są często podejmowane w różnego rodzaju filmach i
serialach. Np Rzym okresu schyłkowej Republiki jak w "Rzymie", Anglia XVI wieku "Tudorowie".

Myślę że reżyserzy tych produkcji mogliby zwrócić uwagę na inne okresy, mniej oklepane a
równie ciekawe. Np takie Bizancjum w okresie Bazylego II lub wcześniej. Jednostki bojowe
(Katafrakci, Gwardia Wareska), postacie historyczne tego okresu (cesarz Bazyli, car Samuel,
Włodzimierz Wielki) plus perypetie fikcyjnych postaci wymyślonych na potrzeby serialu i mógłby
powstać twór oryginalny i zachęcający do "poszperania" w tym, jakże mało znanym okresie
historii wśród dużej części ludzi. Przyznam szczerze sam Bizancjum zainteresowałem się
jakieś parę miesięcy temu, ale czytając te dzieje przyszło mi na myśl (dlaczego nigdy nie
widziałem filmu z tych wydarzeń?).

Ogółem historia Bizancjum dowolnego okresu nadaje się na serial pokroju tych od HBO.
Wojny religijne, najazdy Waregów, Słowian, wojny z Arabami, Bułgarami, Chazarami. Do tego
okrucieństwo (które jest w cenie w serialach jakby na to nie patrzeć), fanaberie i dewiacje
władców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones