PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38885}

Seks w wielkim mieście

Sex and the City
7,6 76 912
ocen
7,6 10 1 76912
7,7 14
ocen krytyków
Seks w wielkim mieście
powrót do forum serialu Seks w wielkim mieście

Dobry wieczór:) ,

piszę pracę licencjacką o temacie "Zmiana wizerunku kobiecych bohaterek na przykładzie seriali "Seks w wielkim mieście" i "Girls".

Poszukuję wszelakich materiałów, na które mogłam jeszcze nie trafić. Naukowe opracowania, czy teksty renomowanych magazynów kulturalnych. W języku polskim lub angielskim.
Chodzi zarówno o serial "Seks w wielkim mieście", jak i "Girls". Nie musi być w kontrze do siebie, tym właśnie spróbuję się zająć na poważnie:)

Z góry dziękuję, pozdrawiam
Ewelina

interplaygirl

Super temat :)

interplaygirl

A na jakim kierunku?

ocenił(a) serial na 10
Aguslava

kulturoznawstwo specjalność filmoznawstwo

interplaygirl

Super!
W zbieraniu materiałów nie pomogę, ale mogę się podzielić pewną informacją nt. ich poszukiwania -> odezwij się w pw ;)

ocenił(a) serial na 9
interplaygirl

a nie zamierzasz mozę przeprowadzić anonimowej ankiety z kobietami które znają te seriale,aby zapytać o to jak wpłynęły one na ich postrzeganie świata? lub zrobić porównanie bohaterek oby seriali i to z którymi przebadane kobiety sie najbardziej utożsamiają? to mogłoby być fajne do Twojej pracy.

ocenił(a) serial na 10
1988izabela

to by był temat na osobną pracę, miałam takie pomysły, ale skupiam się głównie na porównaniu seriali, fabuły i charakteryzowania kobiet. wbrew pozorom więcej zagadnień nie znaczy lepsza praca:) moja promotorka odradziła mi zagłębianie się w badanie kobiet oglądających ten serial.

dziękuję za komentarz!

1988izabela

Tylko że takie badanie do pracy o wpływie na społeczność kobiet jest dobre dla kogoś studiującego socjologię, a nie kulturoznawstwo

ocenił(a) serial na 10
blackhole_ev

nie. Jeśli temat dotyczy kultury, a ten niewątpliwie takowej dotyczy, to jest to jak najbardziej temat nadający się na pracę lic. Sama studiuję kulturoznawstwo i w toku studiów robiłam już na zajęcia dwie prace na tematy powiązane z SwWM

interplaygirl

Polecam dorzucić do tego klasyków feminizmu - Judith Butler, Simone de Beauvoir, i polskie Agnieszkę Graf np. I poszukać w ich tekstach nt. seksualności - bo Seks w wielkim miescie jest pewnego rodzaju fajnym egzemplum do tych teorii - więc można by urozmaicić. I z tychże teorii feministycznych mamy teraz taki a nie inny świat kobiet - więc wydaje mi się że coś powinno się tam takiego znaleźć :) Mam nadzieję że pomogłam.

Btw. badanie kobiet oglądających serial - to praca dla socjologa kultury. :) Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones