Szkoła dla elity
powrót do forum 5 sezonu

osobiście uważam że jakby nie tyle niepotrzebnych scen erotycznych ewidentnie wciśniętych na siłę to sezon zyskałby na wartości. W skrócie przez 2 pierwsze odcinki trzeba się przemęczyć potem wydarzenia nabierają powoli tempa i możemy na końcu zobaczyć hmm w skrócie mówiąc mało satysfakcjonujący finał, który swoja drogą nic nie wyjaśnia, a zadaje kolejne pytania co dalej z bohaterami i na pewno musi pojawić się 6 sezon odwrotnie niż w przypadku 4 gdzie tak właściwie nie było już potrzeby kontynuowania serii. Generalnie warto obejrzeć jeżeli interesowały kogoś poprzednie sezony jednak według mnie tak jak wspomniałem wcześniej pierwsze 2 odcinki nużące i nic nie wprowadzające do historii.

ocenił(a) serial na 8
kowal_swojego_losu_

Zgadzam się co do tego, że serial jest na siłę przedłużany, tym bardziej, że wyleciała połowa obsady. Z drugiej strony cieszy pojawienie się fajnych twarzy takich jak Patryka, czy teraz w 5 sezonie Ivana. Po trzech pierwszych sezonach najwyraźniej postanowili ciągnąć tę opowieść jako nigdy nie kończący się tasiemiec z nowymi postaciami w każdym sezonie, co też ma swój urok. Natomiast nie rozumiem pretensji na sceny erotyczne, tym bardziej, że temat napisałeś odnośnie 5 sezonu, a przecież to nic nowego i zawsze tak było od 1 sezonu.

mike__25

Mam taką retrospekcję patrząc na twoje wszystkie komentarze znajdujące się pod Szkołą dla Elit, że ewidentnie masz jakiś umniejszony kompleks dotyczący scen erotycznych, nie każdemu może się to po prostu podobać. Jestem od samego początku szkoły dla elit, co prawda nie cieszy mnie widok dwóch facetów, bądź dwóch kobiet, bardziej jestem tu dla samej fabuły i dojścia kto kogo zabił, jakie miał motywy oraz sam rozwój wątku głównego. Śmiało mogę powiedzieć, że osobiście jestem zniesmaczony ilością scen które tutaj wystąpiły. Żebyś nie miał pola do manewru, zaznaczam, że jestem osobą tolerancyjną i mam w gronie swoich znajomych osoby którą są Bi, czy stricte orietnacji homoseksualnej i o dziwo podzielają moje zdanie, ba nawet mówią, że heteroseksualizm został pokazany tutaj jako mniejszość a największa wartość została pokazana ku LGBTQ+. Patrząc oczywiście jak wszystko idzie z duchem czasu, dodatkowo jak mówiłeś w poprzednich postach, o zaściankowości, można być osobą otwartą ale też można być zniesmaczonym nawet dużym przesytem scen erotycznych u osób hetero, gdzie też mi osobiście nie zawsze pasuje jak jest tyle tego. Wracając do meritum, za każdym razem atakujesz tutaj każdego kto się wypowie odnośnie scen erotycznych, masz może jakiś kompleks? Myślę że warto byłoby się zapisać na ewentualną terapię dot. mniejszości inteligencji, ponieważ to jest forum, tutaj każdy może się wypowiedzieć, możesz się zgadzać lub nie, ale nie neguj cały czas kogoś zdania na dany temat :) Pozdrawiam cieplutko i życzę udanego tygodnia. Buziaki od kolegi hetero

ocenił(a) serial na 8
Maksioo

Że co?! Z której choinki się urwałeś? Raz, że nie odpisujesz na temat, a po drugie tego serialu się właśnie nie ogląda dla fabuły, a przynajmniej ma ona najmniejsze znaczenie. Gdzieś tam pobocznym torem toczy się w tle romansów, intryg, życie Szkolnej ekipy. Fabuła ma tutaj najmniej znaczenie, bo zwyczajnie pod tym względem serial jest słaby i gdyby nie kilka ładnych twarzy oraz ich miłosnych perypetii to widzowie średnio interesowaliby się tą produkcją. Natomiast jakbyś był po prostu przeciwny obecności scen seksu to byś nie miał potrzeby wytykania, że są w nim obecne sceny jednopłciowe. I w ogóle nie oglądałbyś tego serialu, który od 5 sezonów, a więc dobrych paru lat jest nimi upchany po brzegi, a ty mi teraz wyskakujesz jak Filip z konopii ze swoją śmieszną "logiką", dlatego jak dla mnie urwałeś się z choinki :> Nawet jakbyś zaczął serial oglądać dopiero od niedawna to idąc twoją myślą powinieneś zakończyć na kilku pierwszych odcinkach pierwszego sezonu. Nie muszę nikogo atakować, sami się podkładacie swoimi homofobicznymi niedorzecznymi bzdurami. Powtarzam jakbyś był przeciwnikiem przesytu scen erotycznych w ogólności to nie skupiałbyś swojej uwagi na homo, tylko zrugał cały serial za pokazywanie nadmiaru seksu i rychło przestał go oglądać. Ale nie, ty miałeś wielką potrzebę przeznaczenia większości swojego wywodu nt. LGBT i poinformowania mnie o swoich gustach jakby mnie twoje osobiste preferencje miały cokolwiek interesować. Masz pilota, w tym przypadku klawiaturę, myszkę, smartphona i sam sobie decydujesz co oglądać i czego nie oglądać. Nie zawracaj ludziom gitary.

ocenił(a) serial na 5
mike__25

Nie zgadzam się, do 3 sezonu fabuła, zagadka kryminalna była bardzo ciekawa, najważniejsza. 4 i 5 sezon to naprawdę w większości sceny erotyczne czy po prostu romanse i mnie to osobiście nudzi, oglądam, bo pierwsze 3 sezony mi się podobały i chce obejrzeć całą serię

ocenił(a) serial na 6
Lunatyczka228

Lunatyczka228 mam dokładnie takie same odczucia

ocenił(a) serial na 8
Lunatyczka228

Już kilka lat temu w swoim temacie pisałem, że fabularnie serial mógłby się zamknąć w 1 sezonie. Netflix najwyraźniej zauważył, że widzów może nawet jeszcze bardziej od fabuły, interesują ładne twarze i ich romanse. Od paru sezonów to już jest tasiemiec a'la Moda Na Sukces. Natomiast to też nie tak, że w pierwszych paru sezonach historii miłosnych było jak na lekarstwo, od samego początku grały w tej produkcji równie ważną rolę. Dwa ostatnie sezony cały czas mają fabułę, wątek kryminalny cały czas się toczy i wszystko wokół niego się rozgrywa nawet w aktualnym 5 sezonie. Po prostu tu na forum przychodzą w dużej mierze homofoby robić upust swojej nienawiści, dlatego dyskusja toczy się wokół scen erotycznych tego jest faktycznie za dużo, ale nie w serialu, lecz na forum. Wszyscy powinniśmy przy okazji Szkoły więcej rozmawiać nt. wątków kryminalnych, a mniej wdawać się w potyczki z typami trolującymi serial, bo dla kogoś z zewnątrz faktycznie może powstać wrażenie, że w tej produkcji nic więcej nie ma, a jest to oczywista nieprawda.

kowal_swojego_losu_

Jakby wyciął z tego sezonu wątki erotyczne to fabuła by się zmiesciła w jednym odcinku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones