The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us sezon 1, odcinek 4
odcinek The Last of Us (2023)

Weź mnie za rękę

Please Hold to My Hand 45m
7,4 6 261
ocen
7,4 10 1 6261
The Last of Us
powrót do forum s1e4

Może niezbyt duża, ale od razu rzuciła się w uszy.
Na początku odcinka, gdy Ellie bawi się pistoletem, postanawia opróżnić go z amunicji. Wyjmuje magazynek, odciąga zamek odsłaniając komorę ze znajdującym się w nim załadowanym nabojem, który upadając wydaje dźwięk łuski (?).
Dla porównania, po odbytej rozmowie z Joelem w sklepie-kryjówce, on również dokonuje odciągnięcia zamka w tej samej broni, z którego wypada nabój jednak tym razem dźwięk jest prawidłowy, informujący o upadku "pełnego" pocisku.

Chyba dotychczasowe ujęcia nie ujawniały tego (upadek na mech/szmatę) i dlatego użyto dźwięku z biblioteki.

Nie uważam się za znawcę, ale po odbytej służbie wojskowej i strzelaniu w różnych otoczeniach (poligon, strzelnica), takie rzeczy się pamięta :)

A Wy, również znaleźliście jakieś drobne niedociągnięcia?

ocenił(a) serial na 6
gutek_chan

Skoro okres przydatności benzyny to mniej więcej 2 lata to po 20 latach powinna lecieć sama woda

gutek_chan

To nie jest żadem błąd - na końcu Ellie wącha spust pistoletu, a to oznacza, że oddano z niego strzał. Stąd łuska w komorze.

Quinto_2

Pistolet, który znajduje Ellie jest pistoletem samopowtarzalny, więc po każdym wystrzale łuska jest automatycznie wyrzucana z komory nabojowej, a w jej miejscem wprowadzany jest od razu pełny nabój. I to on wyłącznie może znajdować w komorze, żadna łuska. Tak by mogło być w przypadku broni bębenkowej, czyli rewolweru. Tam po wystrzale łuska zostaje w bębenku.

gutek_chan

Po co oglądać i szukać na siłę wpadek? Oddaj się przyjemności oglądania

Zuzol_4

A czemu nie? Wszyscy wytykają Producentom, że zwracają niezwykłą uwagę na szczegóły (zegar w pokoju w pierwszym odcinku, dialogi czy elementy garderoby żywcem wyciągnięte z gry), więc przynajmniej takie „zonki” poprawiają humor. A przyjemność z oglądania jest choć momentami i tak uważam, że cała fabuła i produkcja przypomina zabawę dorosłych w piaskownicy. Próbują, ale nie ogarniają - niby się starają, ale ostatecznie nie za bardzo im to wychodzi. Ogółem atmosfera sugestywna choć sceny potrafią ją zrujnować. Wyjątkiem były suchary Livingstone’a - pod koniec odcinka śmiałem się razem z bohaterami :)

gutek_chan

Gdy mówimy o "krótkiej" broni...
Mieli pistolet - w sumie młoda posiadała - a później (23:58) w ręku Milllera widać rewolwer! Czegoś nie załapałem czy ktoś z ekipy się ewidentnie nie popisał...?

wigry135

Joel ma też swój rewolwer.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones