The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us sezon 1, odcinek 9
odcinek The Last of Us (2023)

Szukaj światła

Look for the Light 43m
7,8 4 329
ocen
7,8 10 1 4329
The Last of Us
powrót do forum s1e9

Pierwszy odcinek bardzo dobry, reszta - powtórka z TWD.
Gdyby nie gra aktorska głównych bohaterów to byłby absolutny gniot. Bądźmy szczerzy.

Gry były lepsze, odzwierciedlenie gier w serialu - momentami kropla w kroplę, a czasem przeciąganie zbędnych wątków pobocznych i poświęcanie im całych odcinków.
Tak, odcinków - bo sensownych były może 2 na cały serial.

I gdzie ten budżet swoją drogą? Gdzie postapokalipsa? Jedziemy, idziemy, siedzimy, gadamy - 90% serialu. Rozumiem kiedy takie dialogi były zajmujące albo ważne fabularnie, ale nie w tej produkcji.

Serial strasznie przereklamowany, w żadnym wypadku nie zasługuje na swoją ocenę.

Marketing i ludzie, którzy go łyknęli jak młode pelikany - za tydzień/dwa wyjdzie coś nowego i tym będą się ekscytować a po TLOU nawet ślad nie zostanie.

ocenił(a) serial na 9
Fryzomaniak

Prawdziwi fani nie zapomną. Oczywiście że gry były lepsze, przecież to adaptacja a i tak była bardzo dobrze odwzorowana, w scenach dosłownie jak z gry to miałem aż gęsią skórkę.

Budżet powiadasz? Jeśli tło niektórych scen nie zrobiło na tobie wrażenia to nie wiem co musiało to by być żebyś powiedział "wow".

Z tego co wiem serial miał wywołać emocje na oglądającym, które były mi jak najbardziej przybliżone w trakcie gry.

kkykk

Miał wywołać a emocji to tam było tyle co przy wyjściu do sklepu na zakupy.

Tło mi się podobało bardzo, ale na to budżet taki nie idzie. Mam cholerne wrażenie, że połowa tego budżetu rozpłynęła się gdzieś po kątach, jak przy przetargach UE.

Jest pełno prawdziwych fanów, którzy uważają serial za zły - przejrzyj forum.

ocenił(a) serial na 5
kkykk

Gry to było ultra gówno, zenujaca idiotyczna sieczka dla gimbazy, serial lepszy choć nadal gówno bo cały scenariusz gierki i serialu to ten sam syf, obejrzałem tylko dla klimatów postapo xd.

ocenił(a) serial na 9
lucpe

Jak grałeś na poziomie amatorskim to była sieczka dla gimbazy, na najwyższym poziomie trudności to miałem totalny survival, gdzie każdy pocisk się liczył. Ale wiadomo, są gusta i guściki, jednemu podoba się to drugiemu tamto

ocenił(a) serial na 7
lucpe

Pytanie po co meczyles się w takim razie oglądając serial i grając w gry skoro mogłeś tego nie robić ;p

lucpe

Ty tak na trzeźwo?

użytkownik usunięty
kkykk

Wez sie nie osmieszaj konto zalozyles miesiac temu i probujesz tutaj wkrecac ludzi ze to jest jakies arcydzielo.

ocenił(a) serial na 10

Jak można być takim debilem, żeby dać takiej produkcji z przekazem 3? -_- nigdy nie pojmę ilu idiotów przychodzi na ten świat.. To 365dni ma ocenę powyżej 3 nawet.. Nie wiem, po prostu brak słów.

Walker94

Sam dałem 3 - bo wiem co można było z tego zrobić. Ocenę dodatkowo zaniża propaganda wpychana widzowi na siłę do gardła i plucie na inteligencję oglądających. Ale co z tego - ważne że zapłacił :)

...żeby nie było, lubię takie postapokaliptyczne klimaty bardzo mocno ale tutaj cała reszta (no może poza aktorstwem 2 głównych bohaterów) leży.

Widać, że serial robiony pod zarobek a nie treść.

Fryzomaniak

Ile ludzi-tyle opinii. Mi się serial bardzo podobał. Nie nudziłam się na żadnym odcinku. Pierwsze skrzypce nie grały tu zombie a relacje międzyludzkie. Ale głupi ludzie tego nie zrozumieją niestety.

Zuzol_4

Od ponad dekady kinematografia toczy się po mieliźnie kiczu - ale to jest ok dla ludzi, którzy widzieli w życiu 3 filmy/seriale na krzyż.

Problem nie leży w gustach, opiniach czy ludzkiej głupocie - a braku odniesień i porównań.
Niestety, młodzież tego nie rozumie (bo nawet nie jest w stanie zauważyć problem) i wychwala twory jak TLOU czy superbohaterskie "kino" dla dzieci.

Fryzomaniak

Ktoś ci kazał to oglądać? Przykładał pistolet do tej pustej główki? Kolejny co narzeka na netflixy, HBO i zagraniczne seriale ale ogląda na siłę, chociaż nie są dla niego. Polecam ojca Mateusza i m jak miłość masz masę polskich seriali bez tej propagandy tj. bez pokazywania ludzi których istnieją na świecie. Nikt nie będzie zwracał ci godziny życia stracone na własnej głupocie, wiesz wyjdź z tego brodzika intelektualnego. I nie masz prawa wymagać od zagranicznych twórców by robili seriale pod twoje polaczkowe oczekiwania.

Demonolog_z_Rotterdamu

Nikt nawet słowem tu nie wspomniał o jakiejś "propagandzie".

Idź się dziecko wyzywać do piaskownicy ze swoimi uprzedzeniami (tak, jesteś uprzedzony i do tego rasistowski). ludzie tu próbują dyskutować na temat serialu.

Nie umiesz zachować się jak człowiek? Proponuję do zoo z małpami pokrzyczeć prostaku.

Fryzomaniak

Dobra idź płakać o zwrócenie ci godzin życia za świadome oglądanie czegoś z własnej woli i jeszcze nazywaj to dyskusją xDDD na ocenianie czegokolwiek powinny być testy kwalifikacyjne bo jak widać nie każdy Polaczek robaczek się do tego nadaje

Demonolog_z_Rotterdamu

Tak tak, kompromituj się bardziej.

Nie zapomnij zamknąć za sobą drzwi.

Fryzomaniak

idz sie doucz ;)

Fryzomaniak

Ty tak na trzeźwo?

harkonen_mgla

Niestety

Fryzomaniak

Chciałem się tylko upewnić bo serial widziałem (dla jasności w grę również grałem) i aż tak zawodzić bym nie śmiał (a wymagający jestem).

harkonen_mgla

Ty tak na trzeźwo te 1 wystawiasz na lewo i prawo?
Nawet zdobywcy tegorocznych Oskarów.
Nie no ja bym tak nie śmiał - bawić się w recenzje i krytyka filmowego.

Był taki krytyk filmowy w 13 posterunku raz - bardzo go przypominasz :)

Fryzomaniak

A) Śmiały jestem :)
B) Takich ,,trzynastek" nie tykam przez szacunek dla siebie samego.
C) A cóż zrobić skoro film straszny (to znaczy filmy straszne)?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones