PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813197}
8,1 60 019
ocen
8,1 10 1 60019
6,6 15
ocen krytyków
The Mandalorian
powrót do forum serialu The Mandalorian

Drugi odcinek. Co mogę powiedzieć ? Przede wszystkim że podobała mi się animacja małego zielonego stworka z rasy Yody. Twórcy
animując postać używają praktycznych efektów specjalnych jak kukiełka / lalka / pacynka a nie ciągle CGI. Coś takiego przemawia do
mnie bardziej i robi kolosalną różnicę. A Mandalorian, nie chce tutaj mówić że niańczy ale dba o życie tego dziecka (lat 50!!!) Pomiędzy
obojgiem postaci wywiązuje się pewna silna wieź. ''Nowa Nadzieja'' nadal stanowi sporą inspiracje, wątek z Jawami, zbieraczami złomu
i ich Sandcrawlerem. Wydaje mi się że ''Atak Klonów'' również znalazł swoje miejsce w serialu ponieważ w pewnym momencie główny
bohater walczy z bestią przypominającą bestie Reek z którą walczył i którą zabił Jango Fett na arenie planety Geonosis. Oczywiście nie
jest tak skuteczny jak jego filmowy krajan.

Minusy. Drugi odcinek jest przejściem pomiędzy odcinkiem pierwszym a trzecim w którym podejrzewam będzie działo się więcej. I to
widać, zwłaszcza że drugi odcinek jest krótszy od pierwszego i mniej się w nim dzieje. Kolejny zarzut że serial zaczyna być przewidywalny.
Mandalorian będzie musiał znów spotkać się ze zleceniodawcą i zapewne poinformować go że nie odda dziecka, co narazi go na nowe
problemy. Jak łatwo się też było domyślić, to nie jest zwykłe dziecko. Dziecko jest wrażliwe na MOC i w ograniczonym stopniu umie z niej
korzystać. Choć nasz bohater podobnie jak Han Solo z klasycznej trylogii, mam wrażenie że chyba nie wierzy za bardzo w istnienie MOCY.

Rinzler

Trudno się zdziwić że nie wierzy w istnienie mocy, skoro za bardzo niema ludzi używającej jej poza Lukiem w tym czasie :)

ocenił(a) serial na 6
wort801

No dobra ale w tym samym serialu niejaki Kuill mówi mu że słyszał historie, opowieści, legendy o Mandalorianinach.
Więc gdzie są te o MOCY ? Nie mówię że o rycerzach Jedi którzy się nią posługiwali bo rozumiem że rozkaz 66 zrobił
swoje, rządy Imperium zrobiły swoje na tyle że ich kultura została zapominana. Jednak Imperium już nie ma, pada to
to w serialu wyraźnie. A że jego akcja toczy się 5 lat po ''Powrocie Jedi'' to podążając nieszczęsnym nowym kanonem ustanowionym przez Disneya cztery lata przed wydarzeniami w serialu miała miejsce bitwa o Jakku która zakończyła galaktyczną wojnę i z tego co wiadomo Luke Skywalker zaczął przekazywać wiedzę nabytą u Yody innym, czyli szkolił.
A skoro szkolił, to musiał tych uczniów sobie znaleźć. Oczywiście im dalej The Mandalorian trzyma się z dala od tego
''Nowego porządku'' First Order i ''Ruchu Oporu'' Resistance i całej tej papki Disneya tym lepiej dla serialu i widzów.

ocenił(a) serial na 5
Rinzler

Nie wiem czy było wspomniane w serialu, ale wydaje mi się, że serial dzieje się na jakichś krańcach galaktyki, są niedobitki szturmowców, a już za czasów Nowej Nadzieii był wyczuwalny pewien sceptycyzm wobec Jedi i ogólnie użytkowników mocy. Możliwe więc, że do pewnych obszarów galaktyki ta moc po prostu nie dotarła, ewentualnie jakieś pogłoski, które są bajkami na dobranoc. Cóż, czekamy na dalsze odcinki, może dowiemy się więcej.

ocenił(a) serial na 6
Nevarius

Biorąc pod uwagę to, że nie są podane nazwy planet to nic nie jest pewne. Nawet to w którym miejscu galaktyki toczy się akcja.

ocenił(a) serial na 6
Nevarius

''Możliwe więc, że do pewnych obszarów galaktyki ta moc po prostu nie dotarła''

Bzdura, moc jest wszędzie jak mówił Yoda w Imperium Kontratakuje

ocenił(a) serial na 5
Rinzler

Chodzi mi o świadomość ludzi na temat mocy. Moc może być wszędzie, a jednak nie jest ona "wyczuwalna" u ludzi, więc według nich nic takiego nie ma. Tak jak Han, który był sceptyczny wobec "czary mary" w epizodzie 4

ocenił(a) serial na 6
Nevarius

Innymi słowy nie wierzą w moc tak ? Ok. Pytanie tylko czy wieść o tym że Imperator
zginął, która rozniosła się po galaktyce zawierała również informacje że przyczynił się
do tego Jedi. A jeśli tak, to świadomość istnienia samej mocy i tego że ktoś potrafi z
niej korzystać chyba jest

ocenił(a) serial na 5
Rinzler

Nie wiadomo jak wygląda sytuacja polityczna: wiadomo, że imperium upadło, a jednak Mando wykazuje niedowierzanie co do mocy małego berbecia (nie wiem jak jest w epizodzie 3, jeszcze nie oglądałem), co sugeruje, że w tych rejonach moc nie koniecznie jest czymś znanym, ewentualnie funkcjonuje jako mit.

ocenił(a) serial na 6
Nevarius

Ewentualnie jest to temat w serialu przemilczany, poza oczywiście
kwestią taką że malec używa mocy. Ciężko powiedzieć czy ''Mando''
nie wykazuje wiary co do istnienia mocy. Tak sugerowałaby scena z 2
odcinka, ale przecież nie znamy jego wcześniejszych losów. Wciąż jest
to postać bardzo tajemnicza.

ocenił(a) serial na 5
Rinzler

To prawda, może też być tak, że jest zdumiony tym, że zobaczył moc na własne oczy. Stąd owe "niedowierzanie"

ocenił(a) serial na 6
Nevarius

Widzisz okazuje się że wreszcie się w czymś zgadzamy :)

Mówią że ''Baby Yoda'' to jedna z najlepszych rzeczy jaka
się Gwiezdnym Wojną przydarzyła i opinie podzielam. Tyle
już memów z nim powstało w internecie. Jest jeszcze opinia,
że to wybraniec którzy zjednoczy fanów Gwiezdnych Wojen
po tej drugiej wielkiej schizmie w fandomie spowodowanej
Ostatnim Jedi (pierwsza schizma oczywiście Mroczne Widmo).

ocenił(a) serial na 5
Rinzler

Normalne, jak mamy zbieżną opinię ;)

Baby Yoda jest fajny, już widzę zabawki i pluszaki na przyszłych konwentach fantastyki w Polsce.
Czy zjednoczy? Oby - jeśli seriale z GW mają tak wyglądać i łączyć podzielonych fanów, to jestem za!

ocenił(a) serial na 6
Nevarius

Gdyby w Disneyu pracowali mądrzy ludzie (a mam wątpliwości
czy tak jest) to powinni wraz z końcem sezonu wypuścić jakieś
maskotki Baby Yoda. Sam bym taką kupił sobie. Na razie z tego
serialu jest tylko figurka ''Mando''.

ocenił(a) serial na 8
Rinzler

Disney potwierdził, że wypuszczą serię z małym Yodą https://insidethemagic.net/2019/11/baby-yoda-merchandise-ba1/?utm_content=buffer 5abec&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

ocenił(a) serial na 6
kelas_aina

Jestem zainteresowany !

ocenił(a) serial na 8
Rinzler

Ciekawe co wyjdzie dalej w mini-yodą. Bo moze tak: doktor zlecający zadanie miał symbol Kamino na ubraniu, mini-yoda ma 50 lat więc urodził się w czasie gdy Dooku zaczął swoje układy z kloniarzami. Morze to klon Yody który Herzog i klonerzy chcą odzyskać bo ktoś go porwał? Ale znając scenarzystów rozwiązanie będzie bardziej przyziemne.

ocenił(a) serial na 6
grpo30

Ale to nie Dooku zamawiał na Kamino armię klonów tylko Sifo-Dyas, którego Dooku potem zamordował pieczętując tym samym swoje przejście na ciemną stronę mocy. Inną postacią która miała układ z klonerami z Kamino był Jango Fett. Jeśli
w grę wchodzi klonowanie, to może chodzi po prostu o klonowanie osób wrażliwych na moc ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones