PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813197}
8,1 60 019
ocen
8,1 10 1 60019
6,6 15
ocen krytyków
The Mandalorian
powrót do forum serialu The Mandalorian

I za nami pierwszy sezon, jeśli spojrzeć ogólnie naprawdę dobrego serialu.
Serialu który miał wady, miał słabsze momenty, mankamenty ale który na tle
filmów czyli epizodów VII-IX był jakiś. Ten ostatni już odcinek rozpoczyna scena
rozmowy dwóch Scout trooperów, pokazuje też ich celność. Celność żołnierzy
Imperium która przy klasycznej trylogii stała się symbolem żartów fanów. I jest
w zasadzie tutaj fajnym mrugnięciem oka ze strony twórców serialu. Los dwójki
Scout trooperów w spotkaniu z IG-11 jest jednak do przewidzenia :) W ogóle to
uważam że IG-11 to najlepsza postać nie tylko tego odcinka ale i całego serialu.
Muzyka kiedy robi swój rajd z Baby Yodą i rozwala szturmowców jest świetna !!!
Potem mamy wątek bacty i jego ostateczne poświęcenie. Podobał mi się wątek
działka E-Web, znany zresztą z filmu Imperium Kontratakuje. Wreszcie nie tylko
dowiadujemy się że Mando to Din Djarin, ale pokazano też jego twarz. Szczerze
powiem wam że bałem się że czar tej postaci pryśnie jak w przypadku gdy swoją
maskę zdjął Kylo Ren. Ale efekt okazał się zgoła inny, co mnie cieszy. Ten odcinek
zawiera też więcej informacji o samych Mandalorianinach, wychodzi na to że oto
najbardziej wojowniczy lud w Galaktyce jednak ugiął się pod rządami Imperium.
Mamy wreszcie szturmowca z miotaczem ognia a Mando dostaje kolejny że tak
powiem upgrade swojej zbroi w postaci plecaka odrzutowego który zresztą ma
zastosowanie w fajnej walce z TIE Fighterem pilotowanym przez Moffa Gideona

Zabrakło mi jednak jak na finał sezonu pierwszego mocnego uderzenia, takiego
wiecie solidnego pier**********. Szkoda że okazało się że Kuiil zginął, wydaje mi
się że można by jeszcze spokojnie watek tej postaci pociagnąć dalej. Szkoda też
że serial nie podjął ryzyka i nie umieścił twistu fabularnego w postaci np. śmierci
Mando. Uważam że takie zagranie widzowi na emocjach byłoby lepsze, niestety
twórcy serialu okazali się zbyt zachowawczy i zakończyli nam pierwszy sezon w
typowy sposób. Mando i Baby Yoda odlatują na poszukiwanie nowych przygód.

ocenił(a) serial na 8
Rinzler

Ale nikt Mando nie uśmierci, bo prace nad drugim sezonem już trwają.

A darksaber w ostatniej scenie to nie była petarda?

ocenił(a) serial na 6
kelas_aina

Sezon drugi mógłby się jednak odbywać bez niego. Nic nie stało na przeszkodzie. Baby Yodą mogłaby się zająć Cara
Dune, która starałaby się wypełnić ostatnią wole Mando. Twórcą niestety zabrakło odwagi na taki twist fabularny. A
szkoda bo sam serial na pewno nie tylko by czymś zaskoczył, ale by zyskał i wybił się ponad to że jest ogólnie dobry.
Co do Darksbera, to wiesz nie lubię za bardzo łączyć elementów z seriali animowanych typu Clone Wars czy Rebels
z filmem czy w tym wypadku z serialem. Disney próbuje budować spójny świat, spójny nowy kanon. Z tym że ja takie
produkcje jak seriale animowane traktuje z przymrożeniem oka i tak jak nie podobał mi się motyw powrotu postaci
Dartha Maula w Clone Wars i Rebels a następnie wciskanie go do filmu Solo. Tak nie do końca podoba mi się tu ten
watek Darksbera. W mojej ocenie cały pierwszy sezon serialu to 7/10. Czyli jest dobrze, a mogłoby być o wiele lepiej

ocenił(a) serial na 8
Rinzler

Serial nazywa się MANDALORIAN więc jak mogli uśmiercić najlepszą tytułową postać ? Błędem już było uśmiercenie Nicka Nolty. Dark Saber trochę tandeta. I tak ten serial zaorał nową trylogię do samej ziemi.

ocenił(a) serial na 6
Dickinson

To że nosi tytuł Mandalorian nie wyklucza tego że mogliby uśmiercić Mando. Poza tym tytuł serialu nie
musi się odnosić akurat konkretnie do niego a ogólnie do Mandalorian do tej społeczności. Zarówno ich wątek, jak i wątek samego Mando po śmierci mógłby być kontynuowany przez Care Dune. Wystarczyłoby
że w pewnym momencie sezonu drugiego akcja przeniosłaby się na ojczystą Mandalore, choć wcale nie wykluczam że i teraz tak się właśnie stanie. Zmierzam ogólnie do tego że twórcy serialu nie podejmują żadnego ryzyka związanego z postaciami, tak samo jak to mamy w Skywalker. Odrodzenie. Gdzie poza
Kylo Renem i Imperatorem nie ginie nikt z głównych bohaterów. Jasne że serial jest lepszy niż ten film i
cała ta nowa trylogia ale i tu i tam nie ma podjęcia ryzyka. Nie ma czym tu tak naprawdę zaskoczyć widza

ocenił(a) serial na 9
Rinzler

Spojlery sie KURŁA oznacza!!! Zwlaszcza dot ep.9 w temacie o serialu. Dzięki za zepsucie seansu

ocenił(a) serial na 6
s3b3k

Spoko, polecam się na przyszłość. Było nie zaglądać tutaj i nie być ciekawskim ;)

ocenił(a) serial na 6
Rinzler

ps. Warto jeszcze żebym dodał że temat ten dedykuje użytkownikowi Filmwebu o nicku krzysztof7. Krzysiu jeśli tu dotrzesz i
to przeczytasz to pamiętaj że ludzie biznesu muszą się trzymać razem wobec ciężkich czasów szalejącej inflacji i bezrobocia :)

ocenił(a) serial na 8
Rinzler

ode mnie 10/10 za finał, bo tak mi podpowiada serce, a nie rozum:P

ocenił(a) serial na 6
Aragorn88

W takim razie wymagany jest natychmiastowy przeszczep serca

ocenił(a) serial na 6
Rinzler

Ogłoszono że drugi sezon jesienią 2020 roku. Powiem tak, czekam. Mimo wszystko bawiłem się lepiej niż na filmach Disneya

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones