PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547035}
7,8 173 055
ocen
7,8 10 1 173055
6,2 17
ocen krytyków
The Walking Dead
powrót do forum serialu The Walking Dead

Aż się łezka w oku zakręciła. Kogo żałujecie najbardziej?

blackfield1

Trudno powiedzieć...Tary? Enid? Tej starszej babki- matki zastępczej? Była taka fajna z tym mężem, ich rozmówki...:(
Dawno nie było tak dobrego odcinka. Zawalistego wręcz. Ten kontrast między idyllicznym początkiem, jarmarkiem i tym zakończeniem z niesamowitą wręcz muzyką....Od razu zobaczyłam scenę ze stodoły, kiedy Daryl biegł do Carol...
Czapki z głów. Takie ma być TWD.
A Alpha to psychopatka.

Kasss1711

Mi też się odcinek podobał, bo ostatnio nudno było. Mogliby teraz cynka jakiegoś dostać, że Rick żyje. to by było ładne zakończenie sezonu.

blackfield1

Zgadzam się:)

Kasss1711

Bardzo dobry odcinek. Carol i Daryl na wyznaczonej granicy - scena super. Mi też od razu stodoła mi się przypomniała.

DBM

Trudno tę scenę spokojnie oglądać...Za drugiem razem pomyślałam sobie, że poczucie winy powinno Lydię wykończyć...

Kasss1711

Dokładnie.

DBM

A ta sobie wędruje pod "grób" Henrego z Darylem...Słabe to było, ten padający śnieg na wisiorek. Nie lubię jej.

Kasss1711

Henry'ego, bo zaczynał być fajną postacią. I Enid, bo tworzyli fajną parę z tym Zbawcą.
Tylko że to jest TWD, które wybija postacie jak już człowiek się do nich przyzwyczai i polubi xD
Ten sezon to było coś, mnie się bardzo podobał. Dawno nie było tak fajnych odcinków.

Justokles

Zmienili "szefową" to i poziom się podniósł:)

blackfield1

Wiesz co? Napisz w tytule tematu Spoiler, bo znowu ktoś się będzie sadził:)

Kasss1711

Celowo nie pisałam kto padł :) żeby nie psuć odcinka.

ocenił(a) serial na 7
blackfield1

ale wiadomo, że ktoś "padł"

nyna79

Raczej się nadział;)

ocenił(a) serial na 9
blackfield1

Przyznaję że mnie zmylili, zaskakująco nie padła ta nowa Niemka co się z łuczniczką żegnała (aż odetchnąłem) jeszcze bardziej zaskoczył żywy lekarz który przekazał wiadomość, śmierć Tary i Henrego to najlepsza zmyłka od lat

btw akurat jak Henry zaczął mieć branie w obozie, młódki zaczęły go obczajać, a tu taki pech ;-D

Enid hehe szkoda że jej facio też nie stracił głowy, czyli Maggie jak wróci będzie miała z kim zlegnąć w łożu ;-)

kogo mi szkoda? tego DJ-a i bossa piratów, solidni gwardziści

mitrus80

A tak, prawda. Byli krótko, ale mnie kupili.
No i dla maruderów, że w TWD tylko lat- w ost. odcinku będzie zima jak w Himalajach:)

A i zapomniałam- sceny z Alphą w Królestwie- perełka. Aż ciary miałam, babka potrafi być cholernie przekonywująca...Słodka Debbie z loczkami, która wbija nóż w głowę swojego, bo zobaczył, że płacze...

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

byłem pewny że podejdzie Króla i zetnie mu łeb, fajna ta akcja z blond przebraniem

mitrus80

No też miałam takie myśli...Gdyby nie spoilery z jednej stronki, byłabym też pewna, że to właśnie jego głowa jest zatknięta na ostatniej pice.

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

ja nie sprawdzałem, i troszkę Ci nie wierzyłem w te spoilery ;-)

sam wybór że padło na Henrego, nie na Króla mega zaskakujący, ale pozytywnie

mitrus80

Skoro Carl nie może, to Henry też nie będzie bojfriendem Lydii i basta!:)

Wiesz co, ta stronka chyba nigdy nie zawiodła ze spoilerami, więc...:)

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

ja wolę mieć radość niespodzianek ;-D

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

pytanie, ta cała Rachel z tych "leśnych ludków" to by była niby ta podrośnięta młoda (siostra tej drugiej)? https://www.filmweb.pl/person/Sydney+Park-752402

mitrus80

Nie...chyba nie....

ocenił(a) serial na 9
mitrus80

Tak to ona, sama mówiła do Tary że chciała ją zabić jak pierwszy raz ją zobaczyła.. Ale ciekawy jestem co z Cyndie..

ocenił(a) serial na 9
nerciu11

Cyndie - aktorka chyba gra chyba w kilku serialach jednocześnie, więc pewnie ciężko się jej pojawić

ocenił(a) serial na 6
mitrus80

Serial odbił się od dna i jest wyraźna poprawa. Aktorka grająca Alfę jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci całego serialu.
A miałem nie oglądać już od połowy 8 sezonu.

Poszczególne sezony:
Sezon 1 - 8,5+
Sezon 2 - 8
Sezon 3 - 8
Sezon 4 - 6
Sezon 5 - 6
Sezon 6 - 7
Sezon 7 - 6
Sezon 8 - 4
Sezon 9 - 8
Całość serialu na ten moment 6+

Faktem jest jednak, że stacja AMC zmarnowała potencjał. Poszli w ilość kosztem jakości. HBO zrobiłoby ten serial o wiele lepiej, ale też byłoby na sezon max 8 odcinków i prawdopodobnie ledwie z 5-6 sezonów. Ale za to petarda z dobrym początkiem, rozwinięciem i zakończeniem.
AMC dało za to miliard odcinków z laniem wody i słabiutkim aktorstwem. Niestety 80% odcinków serialu jest zapychaczami.Twórcom serialu też brakuje jaj. Uśmiercać potrafią tylko/głównie randomów. Ten serial to dobry przykład zmarnowanego potencjału, bo przy pierwszym sezonie nawet wymagający widzowie i krytycy byli zadowoleni. A potem tylko było gorzej. Cieszy nowa jakość 9 sezonu, ale lepiej jakby serial był zakończony na 8 sezonie, a teraz powstał inny spinoff z nowymi bohaterami ze scenarzystką z 9 sezonu, bo nikt nie wymaże tych średnich i słabych sezonów, które sprawiły, że serial jest średniakiem bardzo daleko za TOP 100 najlepszych seriali.

Kasss1711

Zgadzam się, Piraci mieli potencjał, od razu mi się spodobali ...

Justokles

No, szkoda ich:(

Kasss1711

I ten scena jak Doktorek opowiadał, jak przyjechali i walczyli... Wiem że się powtarzam, ale serio, dawno już nie było tak dobrych odcinków...

Justokles

Muzyka też tu odegrała dużą rolę- była świetna.

blackfield1

Liczyłem na więcej zgonów i bardziej znaczących osób. Jedyny plus to że pozbyli się upierdliwych dzieciaków (Enid, Henry) i nijakiej Tary. Mam tylko nadzieję że Lydia nie będzie kolejnym wnerwiającym nastolatkiem...

kuki7

Został jeszcze jeden odcinek. kto powiedział, że ten wyczerpał limit trupów?

ocenił(a) serial na 6
kuki7

To samo. Nikt ważny nie umarł, a był to moment w którym powinien umrzeć ktoś Okej a nie jakieś pachoły albo dzieci xD

1253_1642

Dla mnie jasne jest, że zabranie bohatera nr 1 definitywnie wyczerpuje limit zgonów ze szczytów władzy, no ale zobaczymy. Myślę, że to póki co koniec nieszczęść że skutkiem śmiertelnym.

ocenił(a) serial na 7
1253_1642

Nikt ważny? Tara, przywódca Hilltop, i postać będąca w serialu od dawna. (W sumie nikt już na Wzgórzu nie został z istotnych postaci, widać Maggie musi wrócić).
Henry, jakby nie spojrzeć, w tym sezonie postać pierwszoplanowa, (no i pseudo syn Carol i Ezekiela) jego romansik z Lydią zapoczątkował nową wojnę.
To raczej dość ważne postacie, tylko Carol, Michonne, Daryl i Judith są na tą chwilę ważniejsze (no i może Negan).

truegod

A Gabriel to Wzgórze czy Alexandria? Bo zapomniałam...Jak Alexandria to ciekawe kto będzie rządzić we Wzgórzu? Niigana tam dadzą?

ocenił(a) serial na 7
Kasss1711

Oj, kiepsko z pamięcią. Gabriel jest teoretycznie liderem Alexandrii (przewodniczącym ich rady, Michonne jest 'tylko' odpowiedzialna za bezpieczeństwo).

Na Wzgórzu został tylko ten dziadek (z dzieckiem zabranym Szeptaczom) do którego na praktyki przybył Henry.
Najpewniej wróci Maggie tam, albo ta nowa ekipa z Niemą i spółką będzie tam miała więcej do powiedzenia.

truegod

Dzięki.Naprawdę myślisz, że Maggie "się przeprosi" i wróci na Wzgórze?

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Daryl będzie rządził teraz.

Kamilo96

Daryl nie jest chyba typem, który rwie się do rządzenia...

Kasss1711

Tak, Niigna, proooosze! ^^
Zaczyna wkradać się do czołówki moich top postaci haha :D A dobra, powiem, już w niej jest ... ;-)

ocenił(a) serial na 7
blackfield1

Szereg główek zaspokoił żądze me, zwłaszcza widok Enid (Jestem Srogo Szurnięta) Henia (nie zaliczył) i Tary (chyba wszyscy mieli powód). Ale przede wszystkim dialogi. Matku Bosku, są sensowne, wypowiadane z nerwem, nawet jak teoretycznie są o żopie Maryni, to jednak z jakimś odniesieniem do rzeczywistości, a nie odnoszące się wyłącznie do rzeczonego organu. Nawet Daryl wypowiada się składnie i sensownie, ma też co grać, a nie snuje się po planie jak smród po gaciach. Dyskusja nad przyjęciem Lydii kupiła mnie przypomnieniem, że każdy ma jakiś bagaż, nie ma co więc udawać owocu niepokalanego poczęcia. No i na deser Alfa. Jeśli ktoś miał wątpliwości, że kobieta ma coś mocno poprzełączane pod kopułą to już ich chyba nie ma. Dawno nie było tak dobrze skonstruowanej i świetnie zagranej postaci. Generalnie ten sezon jest duuużo lepszy od co najmniej trzech poprzednich, a odcinek w ogóle należy do czołówki.

bombacy

Dla mnie to jest pierwszy sezon od PIERWSZEGO sezonu, który oglądam z zainteresowaniem i bez bólu zębów :)

bombacy

dosadne ale trafne podsumowanie. ja już straciłam nadzieję że z Darylem będzie coś fajnego, przykro mi było bo ewidentnie w ostatnich sezonach zniszczyli tę postać (jak się pojawiał to w tle/w grupie i nie wiadomo po co) , ale UFF naprawili to w 9.

blackfield1

Ja powiem tylko tyle że jestem w mego szoku! Całej akcji z głowami na palach spodziewałem się dopiero w następnym odcinku a tu takie zdziwko na koniec odcinka że kopara opadła mi do podłogi, zwłaszcza jak zobaczyłem głowę Tary :/(kibicowałem jej od samego początku pojawienia się jej postaci i bardzo ją polubiłem a tu taki szok :O?!). Ogólnie odcinek jeden z lepszych w całym serialu, a Alpha to chyba pierwszy taki pełnokrwisty Villin w serialu na której widok włos jeży się na głowie i mam ciary na całym ciele. Takiego psychola już bardzo dawno w żadnym serialu/filmie nie widziałem, aktorka jest po prostu fenomenalna w tej roli, i po dzisiejszym epizodzie znienawidziłem tą postać, ale to tylko świadczy o tym że kapitalnie dobrali aktorkę do roli. Teraz zostaje czekać na finał, choć ciężko będzie przebić dzisiejszy epizod ale mam nadzieje że im się uda i za tydzień znów będę zbierał szczękę z podłogi.

John__88

też.
Zapomniałam dodać, że widok zmagazynowanej hordy ( mimo, że komputerowej;)) też był nieziemski...
No i Daryl ma czyste włosy!!!! Odcinek perełka!;)

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

nie chcę cię denerwować, ale Daryl umył włosy dla Connie ;-) to potwierdzone info

mitrus80

Ty i te Twoje potwierdzone infa...tak samo pewnie potwierdzone jak śmierć Króla:D:D:D:D

Kasss1711

Czyste włosy Daryla - na to czekaliśmy tyle sezonów ;)

DBM

Objawiły się w tragicznych okolicznościach przyrody, ale som...
Obczaiłam jeszcze raz wymianę spojrzeń na linii Daryl- Connie...Jeżeli zobaczę, że się całują to po tym nie zdziwi mnie nawet widok Niigana w tutu...

Kasss1711

Psa jej powierzył.... ;) ale, ale.....
nie czuję się ukontentowana pomysłami łączenia Daryla i Connie ;) Już nie przesadzajmy ;D wystarczy, że umył włosy i gada zdaniami (a nie prycha pod nosem!).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones