PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371288}
7,0 12 207
ocen
7,0 10 1 12207
Trzeci oficer
powrót do forum serialu Trzeci oficer

Oprócz tego, że trzymał poziom i był zajebisty powiem co mi się NIE podobało. Nie podobało mi się, że tak naprawdę odcinki 2-7 bez kilku scen można wyjebać. Akcji w nich służy tylko do przekonania Kruszona aby pracował dla wywiadu spowrotem, kiedy w 8 odcinku się zgadza, fabuła wraca na główny tor (odzyskiwanie polskiej bomby atomowej). Jest to pewna słabość scenariusza, ale dla dobrych scen i wartkiej akcji mozna na nią lekko przymknąć oko. Druga sprawa - jak daleko może posunąć się polski wywiad, by przekonać byłego współpracownika do wznowienia współpracy? Porwać jego dziecko? Uwięzić oficerów CBŚ pod fałszywymi zarzutami? Celowo nie wypuszczać z więzienia przyjaciela byłego współpracownika? A może jeszcze rozwiązać cały CBŚ? Powiem szczerze, że wywiad mimo ważnego celu (bomba atomowa) czasem bardziej przypomina organizację terrorystyczną niż legalnie działającą organizację ponad prawem z ramienia państwa. Fakt, sam generał Matejewski jest osobą kontrowersyjną tak jak i jego metody, ale myślę ,że są pewne granice.
A teraz powiem szczerze, że nie do końca rozumiem zakończenie. O ile dobrze zrozumiałem, to na filmie o którym generał albo nie wiedział, albo się dowiedział późno, o którym mówił Sznajderowi Boguta, widać, że to Matejewski handlował bombą 30 lat wcześniej. Matejewski wysłał zabójce, by ten usuwał wszystkich świadków tamtego spotkania, który to zabójca na końcu odnalazł Bogutę ale nie zdążył go zlikwidowac bo ten był juz obstawiony przez CBŚ. Jednocześnie Matejewski szantazowal Kruszona by ten uwikłał się w ta sprawe by pomoc odnalezc zleceniodawcow kupna bomby (prawdopodobnie Al-Kaidę) a takze wyczyscil paru przestepcow w tym celu (Grand, Rita itd). Wbił Senta do CBŚ aby jednostke rozpieprzyc. I ja sie pytam PO CO, skoro tak naprawde jedyne co bylo wazne dla niego to zniszczyc dowody (świadkow) tego, ze on tym mial udzial w sprzedazy tej bomby. Chyba nie mógł chcieć dojścia innych do prawdy.
Druga rzecz - nie wytłumacozno jak Grand przeżył. Jedyny tekst jaki pada to, że był za wysoko dla Topora. To moze oznaczac ze mocodawcy Granda byli duzo mocniejsi niż Topor, a moze wywiad go juz zwerbował. Myslalem ze Grand nie bedzie pracowal dla tej samej organizacji do smiertelny wrog - Kruszon i laska ktora go sprzedała - Rita. Chociaz Grand mogl w sumie nie wiedziec o Ricie, ze tez jest zwerbowana przez wywiad.

Ogolnie jest troche motki, bo duzo rzeczy usiłuje sie wyjsnic pod koniec, ale dla mnie to deko mętne jest. Jak ktoś lepiej to ogarnął to prosze o wyjaśnienia, pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10
spoxgreq

Oj napisałeś a zatem po kolei:
Odnośnie odcinków od 2 do 7 to masz sporo racji no ale Tomek miał dużo powodów by się nie zgadzać(wiedział że Aldona nie będzie zachwycona jak się zgodzi a o co chodzi nie mógł powiedzieć co sam stwierdził w odcinku 1 po powrocie z dachu).
Co do tego do czego może się posunąć wywiad by namówić kogoś do współpracy to nie widzę żadnej wady raczej dziwie że się tak na niego uwzięli...
Wciąż razi mnie nazywanie Agatki ''dzieckiem kruszona''
Co do zamknięcia Ali i Sznajdera gdyby oboje nabrali się na ''cudowne'' pojawienie się Senta to moim zdaniem nie trzeba by tego robić, sam Sent zresztą został początkowo wysłany by być ''kretem'' i donosić w razie gdyby oficerowie dowiedzieli się zbyt wiele ale widać go ''nie kupili'' więc....
No organizacje wywiadowcze zwłaszcza w filmach bardzo pokazywane są prawie ci z którymi walczą w myśl motta które wypowiedział pan Zacharski w filmie dokumentalnym o sobie:motto CIA:oszukuj,kłam, ale co cokolwiek robisz nie daj się złapać....
Matejewski zaś w końcu w tej serii okazał się być ''czarnym charakterem'' gdyby nie on sprzedał bombę nie było by problemu....
Poza tym to zapewne Konecki szantażował generała tym nagraniem(wątek szantażu jest brany pod uwagę w już w pierwszym odcinku na naradzie w komendzie po sprawdzeniu kont itp...)
Rita została moim zdaniem wynajęta na wszelki wypadek.
A teraz moje przemyślenie apropo Granda(jestem chyba autorem nietypowych postów ten fragment zalicza się do nich)
A zatem:ostatnio bawię się w gry oparte na systemie D&D jaka być może wiecie system ten 9 możliwych kombinacji charakterów, spróbowałem nadać jakiś charakter Grandowi i wyszedł mi po długim namyśle:....

Praworządny Zły - Tyran:
Bierze to, co chce, w zgodzie z ograniczeniami swojego kodeksu i nie dba o tych, których krzywdzi. Jest wierny tradycji i przestrzega prawa, ale nie dba o wolność, godność ani cudze życie. Gra zgodnie z zasadami, ale bez litości i współczucia. Dobrze się czuje w hierarchii i chciałby rządzić, ale gotów jest także służyć. Potępia innych nie za ich czyny, ale za ich rasę, religię, ojczyznę albo status społeczny. Niechętnie łamie prawo lub obietnice. Ta niechęć wynika częściowo z jego natury, a częściowo z tego, że korzysta z ochrony prawa przed tymi, którzy są jego moralnymi przeciwnikami. Niektórzy praworządni złoczyńcy mają "honorowe" zwyczaje, na przykład nie zabijają nikogo z zimną krwią (niech lepiej podwładni się tym zajmą), albo nie krzywdzą dzieci (jeśli da się tego uniknąć). Takie osoby wyobrażają sobie, że dzięki temu stoją ponad złoczyńcami bez zasad. Baron, który walczy o władzę i wyzyskiwanie swoich podwładnych, jest praworządny zły. Niektóre praworządne złe postacie i istoty poświęcają się złu z zapałem równym temu, z jakim krzyżowiec poświęca się dobru. Zawsze są gotowe krzywdzić innych i szerzyć zło. Mogą też czynić zło, czując się związane ze złym bogiem albo władcą. Praworządny zły bywa nazywany "diabolicznym" charakterem, ponieważ czarty są wcieleniem tego charakteru. Praworządny zły to niebezpieczny charakter, ponieważ zło metodyczne, zamierzone i często skuteczne.
Wiem cześć tego tekstu nie pasuje ale:D.
Moim zdaniem to pasuje do Granda który nie lubi nie dotrzymywać danego słowa no chyba że może się z niego wykręcić(tak jak w 11 odcinku ''Oficera'' gdy obiecał że nie zabije Tomka powiedział jednak tylko że SAM tego nie zrobi)

ocenił(a) serial na 10
WOLVERINE55

A gdzie ten patrol żandarmerii wojskowej, który czekał na aresztowanie Matejewskiego? I jak w ogóle szef polskiego wywiadu działa na szkodę polskiego państwa, czyli tak jak piszesz, porywa dziecko, porywa i szantażuje oficerów CBŚ, i w ogóle ja od tej pory, od obejrzenia do końca wszystkich trzech serii zacząłem się interesować takimi tematami typu wywiad, kontrwywiad itd. :D Chociaż do wywiadu NIGDY bym nie poszedł, nawet dla dobra Ojczyzny, bo skoro wywiad działa tak jak pokazano w serialu, czyli popełnia zbrodnie, to ja nie chcę wiedzieć co jeszcze mnie zaskoczy...

ocenił(a) serial na 10
trancefan1986

Władze wiedziały o tym co Matejewski robi i zgadzało się na to ponieważ był to ''stan wyższej konieczności''.

WOLVERINE55

Jak dla mnie wiele rzeczy jest tutaj przerysowanych, w tym serialu rzecz jasna i nie trzyma się kupy ni dupy. Motyw z Agatką był chyba po to, by wydłużyć serial.

knjaz_gromowladny

Taaaaak, i te odcinki z tą męczydupą Aldoną (M. Różdżka) która marudzi tym swoim tonem i niespójnymi wypowiedziami...

spoxgreq

Czyli Matejewski zrobił mnóstwo szumu żeby przykryć swoją wpadkę "z młodości". Kaj zabija (dla Matejewskiego) kogo się da. Grand i Rita porywają kogo się da. Sent rozbija od środka CBŚ.... :)))))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones