PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835082}

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

The Lord of the Rings: The Rings of Power
5,2 30 343
oceny
5,2 10 1 30343
5,4 16
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Odcinek 1 ,2 naprawde mnie wciagnely i byly bardzo dobre , a pozniej episode 3,4,5 byly tylko dobre ale wiem ze chcieli powoli budowac ten swiat i bohaterow.Episod 6 to jest arcydzielo jak dla mnie jesli chodzi jak powinno sie krecic serial telewizyjny.Ostatnio takie emocje mialem chyba tylko w Grze o Tron.Jesli komus dalej nie podoba sie LOTR od Amazonu po 6 episodzie to juz nigdy sie nic nie spodoba i moze spokojnie odpuscic sobie ten serial i wrocic do Rodu Smoka od HBO.Dla mnie Pierscienie Wladzy to jest w tej chwili najlepszy serial ostatnich lat zaraz obok Stranger Things i Gry o Tron.
Ps.Powtarzam sie ale mam gdzies krytyke i to jak duzo jest zlosliwosci do tego serialu bo ja mysle ze klimat jest swietny i aktorzy bohaterowie super zagrali swoje role i pasuja do nich.Chce wiecej bo sie wczulem bardzo i mysle tez ze Rings of Power jest duzo lepsze od Hobbita bo bardziej ciekawy i oryginaly i nie ma tyle CGI co Hobbit .Ten swiat jest super przedstawiony a sam odcinek 6 udowadnia ze to bedzie wielkie widowisko na wielka skale i tylko czekac na kolejne odcinki i kolejne sezony bo t to sie dopiero rozkreca.Episode 6 WOOOW

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

Sam nie wiem...czy to troll, czy opłacony przez amazon bot (pełno takich na zagranicznych stronach) czy może rzeczywiście prawdziwa opinia. W ostatnich wypadku ponownie nie wiem czy współczuć czy gratulować. Tyle pytań. Kontrast jaki widzę na ekranie do tego co tu właśnie przeczytałem jest gigantyczny. Nie widzę możliwości może się podobać komuś i jednocześnie jest to osoba która docenia dobrze napisany i logiczny scenariusz z charyzmatycznymi postaciami, do tego chciałby, żeby jakkolwiek był powiązany z materiałem źródłowym, bo to w końcu reklamowany jako adaptacja, doceniający dobrą grę aktorską. Wszystkiego tu brakuję. Zostaję oprawa wizualno-dźwiękowa(tutaj też do dyskusji - kwestia gustu). Zadziwia mnie to i nie rozumiem wysokich ocen zupełnie.

ocenił(a) serial na 9
HardyVistu

hahaha ja jestem trollem tak ?.W koncu to ty dales Wiedzminowi od Netflixa az 6\10 czyli duzo wiecej niz LOTR od Amazonu hahaha dramat. Wiedzmin uwazam za jeden z najgorszych seriali ever i wielkie nieporozumienie ze strony Netflixa ktory naprawde potrafi zrobic swietne seriale na najwyzszym poziomie.Nie mamy oczym gadac jak widze twoje oceny.
Dla mnie to ty jestes trollem i to duzym trollem

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

Nie przywiązuje za bardzo uwagi do tych ocen i ich potem nie zmieniam. Oceny są na moment w którym kliknę, po obejrzeniu sezonu, odcinków - różnie. Z tego co pamiętam to wiedźminowi dałem 6 za PIERWSZY sezon, drugiego już nie oglądałem. W sezonie 1 netflix jeszcze z książek próbował czerpać sporo, oprócz wymyślonego wątku Yen, były tam ekranizowane opowiadania. Ocena była też punkcik na wyrost bo liczyłem, że poprawią się w drugim sezonie. I tak, uważam, że Wiedźmin sezon 1 jest lepszym serialem. Nie jest to dobry poziom, ale i tak góruję nad dziełem amazona. Ma przynajmniej JAKIEŚ postaci, przede wszystkim Geralta i zabawnego Jaskra, których losy da się śledzić. Od patrzenia na wiecznie obrażoną, antypatyczną, bezrozumną Garadiele człowiekowi jest niedobrze.

ocenił(a) serial na 9
HardyVistu

Ty chyba se jaja robisz ze porownujesz Wiedzmina Netflixa do LOTR Amazonu.Przeciez to zupelnie inna liga jest.Wiedzmin oprocz efektow specjalnych a i tak byly dosc srednie nie ma zupelnie nic do zaoferowania jako film fantasy , a juz napewno nie jako dobre odwzorowanie ksiazki bo to poprostu jest smiech na sali.Moj kolega jest wielkim fanem ksiazki i tez uwaza ze ten serial to jest dno poprostu. w LOTR od amazonu chociaz czarni aktorzy sa bardzo dobrze dobrani i graja super swoje role , a to co zrobili w Wiedzminie to wola o pomste do nieba.Cavil nie gra dobrze Geralta , dobrze Geralta gral Zebrowski a to tutaj to jest superman przebrany w stroj Geralta.Caly kasting WIEDZMINA to jest jakies nieporozumienie bo wygladaj jak z jakiej szkoly gimnazjalnej a sam serial zrobiony jest przez ludzi ktorzy zupelnie nie wyczuli tego swiata bo zrobili z tego cos dla malolatow i amerykanskiej mlodzierzy z Mcdonalda.Tego sie ogladac niedalo.Tak to prawda byly momenty w WIEDZMINIE ale to tylko maly procent.LOTR od AMAZONU jest chociaz swietnie ukazany swiat Srodziemia w szczegolach i super dobrani aktorzy do swych rol.Same efekty specjalnie to zupelnie inna liga.Ja tam uwielbiam LOTR od AMAZONU bo bardzo przypomina mi LOTR od PJ i napewno jest lepszy od Hobbita pelnego CGI.Moim zdaniem Amazon wykonal kawal swietnej roboty bo spodziewalem sie naprawde kiszki na miare WIEDZMINA

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

Musiałeś się urodzić w XXI wieku, inaczej twojego zachwytu tym szajsem nie da się wytłumaczyć. Człowieku, tu nic się nie klei, ale skąd ty możesz to wiedzieć, wychowany na grach i internecie. Podstawowy brak kompetencji.

ocenił(a) serial na 2
jos_fw

Chcialem to samo napisac widac to wyraznie

ocenił(a) serial na 5
lavrenzo84

Przypomnę, że serial wraz z prawami autorskimi za chyba 260 milionów $ ma budżet 780mln $ jakoś tak, a póki co nie było niczego wow. Charakteryzacja leży w porównaniu do hobbita czy Lotra gdzie były konkretnie zrobione zbroje z szczegółami i pięknymi wzorami, a tutaj mamy brzydkie zbroje stroje i kolczugi robiące za ozdobę xD. Jedynie krasnoludowie pod każdym względem dobrze wypadają. Aktorzy nie wiedzą nawet jak mają grać a wielu gra drewno. Całkiem mieszanie i niszczenie fabuł nawet z trylogii władcy pierscieni do której jedynej mają prawa. Robienie karygodnych błędów jak ludzie, którzy nie mogli mieć i robić broń robią sobie miecze i włócznie i strzały w parę godzin. Idealna odsiecz galadrieli w ostatniej chwili i oszczędzenie ludzi, którzy pozabijali orków no bardzo logiczne. No i same bitwy 10 na 10 w wiedźminie były większe bitwy a mieli mały budżet jak na takie uniwersum.

ocenił(a) serial na 9
MateuszWozniak2001

Wez cie nie porownujcie Wiedzmina do LOTR od amazonu bo to zupelnie inna liga.Wiedzmina jest okropny pod prawie kazzdym wzgledem , a LOTR od amazonu naprawde profesjonalnie zrobiony mimo ze nie trzyma sie jakos scisle ksiazek , ale jak sie niby ma skoro Amazon prawa do tego nie mial.Wiedzmin to nie porozumienie NETFLIXA bez ladu i skladu.Ten swiat jest sztuczny i nadety woogole prawie nie przypomina ksiazki.LOTR od amazonu chociaz ma super ukazany w szczegolach swiat i swietnie dobranych aktorow z dobrym CGI ale nie walacym po oczach jak w Wiedzminie.

ocenił(a) serial na 5
lavrenzo84

Były z 3 chyba CGI na całe 6 odcinków xD? otwarcie wrót Valinoru, zatopienie Numenoru i ta rękojeść. Masz Galadriele, która jest ciągle naburmuszona i widać że jest rozpieszczona to samo tyczy się isildura ale on dodatkowo zachowuje się jak dziecko. Ogólnie elfy oprócz galadrieli grają poprawnie. Ludzie to istna porażka na każdym polu. Krasnoludy i hobbici ratują kwestie gry aktorskiej. Kostiumy tutaj są przeciętne jak nawet chwilami śmieszne jak kolczugi co robią jako ozdoba czy zbroja numenorejczyków. Ładne bardzo widoki to jedyna rzecz w tym serialu z samymi plusami. Sam serial nie wie czym chcę być i w jaką stronę ma iść. Muzyka daje radę ale nieraz jest źle dopasowana albo wciskana na siłę np. by z widoku z lotu ptaka biegającego hobbita zrobić dramatyczną scenę. Wizja orków też jest bardzo dobrze i fajnie zrobiona to na duży plus idzie. Właśnie porównuje fakt, że lotr jest to liga światowa a wiedźmin jest bardziej niszową produkcją a w wiedźminie były lepsze bitwy z mniejszym budżetem. Prawda mają prawa tylko do Lotr i miał początkowo serial opowiadać dzieje młodego Aragorna ale pozbyli się tego i uznali że napiszą od nowa scenariusz do którego nie mają praw. Z książkami ten serial ma prawie nic ale i tak się tego spodziewałem więc dawno zignorowałem nieścisłość pod każdym względem. Nie mówiąc że mogli wykupić wszystkie książki za nawet ten miliard ale mieć możliwość stworzenia z kilkunastu seriali po kilka sezonów każdy i zaspokoić fanów na zawsze no a jak wiemy Bezosa na to stać.

ocenił(a) serial na 3
MateuszWozniak2001

Galadiera jest feministką śródziemia z pokolenia z, więc jaka ma być - niezadowolona, naburmuszona, nieznosząca samców itd., taka jak większość współczesnych dziewczyn - nie do zniesienia. Rzeczywiście casting tu leży i kwiczy.

ocenił(a) serial na 9
MateuszWozniak2001

Nic Amazon nie mogl wykupic bo sie juz nie da.Prawa do ksiazek nikomu juz nie chca sprzedawac bo rodzina Tolkiena nie pozwala.Amazon stworzyl dokladnie to na co mogl sobie pozwolic bo niestety juz nigdy nie dostaniemy zadnego filmu LOTR.To co stworzyl PJ bylo epickie i genialne (nie mowie o hobbicie) , a Amazon poprostu robi cos po swojemu z respektem do swiata Srodziemia i Tolkiena , ale mimoo wszystko tworzy tez swoje pomysly bo musi , bo nie ma wyjsccia.Najwazniejsze ze swiat Srodziemia jest przedstawiony mega klimatycznie i w szczegolach beez pospiechu.

lavrenzo84

Ale to było dobre. Najlepszy jak na razie odcinek. Mroczny, epicki. Sceny walk bardzo dobre. Chyba lepsze niż w Hobbicie, bo mniej cgi. A ostatnia scena to miazga.

ocenił(a) serial na 9
obleh

Ciekawe jak sie skonczy ten sezon i czy bedzie rownie epicki.Mysle ze dopiero 2 sezon albo 3 bedzie mial tak epickie bitwy jak w LOTR od PJ ;]

lavrenzo84

Serial zakończy bitwa Ostatniego Sojuszu ( prolog w Drużynie pierścienia Jacksona). Będzie ogromna, ale parę lat trzeba poczekać. Zdjęcia do drugiego sezonu ruszają chyba za miesiąc.

ocenił(a) serial na 1

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones