Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 1

Cień przeszłości

A Shadow of the Past 1h 5m
5,2 3 980
ocen
5,2 10 1 3980
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e1

Jestem po pierwszym odcinku - efekty specjalne robią robotę i to jedyny pozytyw. Dialogi sztuczne i wydumane a scena walki w lodowej grocie no to już szczyt teatralności w połączeniu z choreografia rodem z filmów o samurajach. Mam przedziwne wrażenie że targetem są dzieci i to te mniej ogarnięte.

ocenił(a) serial na 5
Wolander

Bez przesady. Pierwszy odcinek był niepokojący (niepokojący co do kierunku serialu) ale już drugi wypadł lepiej.

ocenił(a) serial na 1
Mlodzik91

Serial jest dla dzieci do 15 lat. Człowiek dorosły nie odbiera go na poważnie. Nie zauważyłem okrucieństwa, golizny ani dewiacji seksualnych. Tak więc można go polecić dla nieletnich.

ocenił(a) serial na 5
GunMeat

Twój komentarz nijak nie klei się z moim

ocenił(a) serial na 1
Mlodzik91

Trudno. Jakoś musisz to przeżyć.

ocenił(a) serial na 6
GunMeat

bo Władca Pierscienia to dzieło dla dorosłych,dojrzałych ludzi xDDDD

ocenił(a) serial na 10
marcinpastuszynski

Człowiek dojrzewa i dojrzewa, aż staje się putinem. Ty sobie dojżewaj, ale ja zostane dzieckiem ;)

asmaster1989

Że niby Putin taki dojrzały? Pewnie dlatego dzieciuchy tak go nie lubią...;-)

ocenił(a) serial na 5
marcinpastuszynski

Tylko dla takich, forma Cię zwiodła.

ocenił(a) serial na 6
GunMeat

A to Władcy Pierścieni Jacksona były dewiacje seksualne i golizna - nie zauważyłem. Okrucieństwa też nie za wiele

ocenił(a) serial na 1
electron

A kto powiedział, że były?

GunMeat

Elfy, krasnoludy, orki i czarodzieje człowiek dorosły odbiera na poważnie. To są fakty, Tolkien wcale sobie tego nie wymyślił - takie rzeczy działy się tysiąc lat temu. Co za gosc…

ocenił(a) serial na 1
85jdaniels

W prawie każdym filmie są wymyślone postacie.
Ale to nie znaczy, że nie można ich odbierać na poważnie.
To zależy od ich zachowania.
Na tym polega wyższość "Hamleta" Szekspira od "Pierścionków" Amazona.

ocenił(a) serial na 9
GunMeat

Ja bardzo poważnie odbieram hobbity.

ocenił(a) serial na 1
85jdaniels

...nie wszystkie filmy i książki dla dorosłych są dla wszystkich dorosłych i nie można tego rozpoznać po zawartej goliźnie, przemocy czy nierealistycznych postaciach i pomysłach fabularnych.... podział jaki proponujesz dyskwalifikuje np "mistrza i małgorzatę" czy "rękopis znaleziony w saragossie" (o biblii nawet nie wspominając) jako książki dla dorosłych... tak w sumie to trzeba być chyba mocno "niedorosłym dorosłym" by nie umieć przymknąć oka na nierealistyczne fantazje autora w warstwie formy... :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wolander

To po co oglądasz, wrzuć telenowele

ocenił(a) serial na 1
v6aI2218LxPQ

Ogląda aby móc się wypowiedzieć.

ocenił(a) serial na 8
Dawid79_2

Ty się lepiej nie wypowiadaj. Wystarczy spojrzeć na Twoje bogatą historie

ocenił(a) serial na 1
SickFuck777

Zgodnie z twoją logiką nikt ( również Ty) nie powinien się wypowiadać, bo nikt nie zaczynał z "bogatą" historią. Weź głębszy wdech i pozwól tlenowi dotrzeć do mózgu.

ocenił(a) serial na 8
Dawid79_2

A jednak. Spektakularne założenie konta by dać 1. Dupcia boli bo wyszedł dobry serial ale w życiu ciężko i trzeba się wyżyć xD

ocenił(a) serial na 1
SickFuck777

Konto mam od dawna, żyje jeszcze dłużej a boli mnie konwersacja z osoba która jedyne co potrafi wnieść do dyskusji to wypominanie innym "konta" ... Podobał ci się serial super... mnie nie. Wiec o ile nie chcesz wnieść do dyskusji odrobiny merytorycznych argumentów mogących wpłynąć na moje postrzeganie tego serialu to przestań robić z siebie pięcioletnie dziecko obrażone na cały świat bo ktoś mu zjadł ciastko.

ocenił(a) serial na 7
Dawid79_2

Konto od dawna ale tylko jedna produkcja dodana do ulubionych i oceniona. Pamięć tak słaba że trzeba było przypomnienia mailowego że wyszedł? No bo obejrzeć na pewno go nie obejrzałeś xD

SickFuck777

Może serial nie jest kompletnym dnem i ciężko się wypowiedzieć po 2 odcinkach, jednak przyznać mu "dychę" to trzeba być ignorantem ;D Masz swoje zdanie, owszem, ale chyba zauważyłeś dość słabą grę aktorską jak i średni scenariusz. Wiadomo, że jest hype na ten serial itd. ale podchodząc do tego z chłodną głową to obstawiam 4-6 gwiazdek na zakończenie.

ocenił(a) serial na 8
Mateo_66

Tak zauważyłem beż rewelacji ale całkiem dobra grę nieodbiegająca od lotra:) gdyby ludzie nie dawali 1 z dupy to bym nie dał 10:d prosty schemat

ocenił(a) serial na 1
SickFuck777

Ja dałem 1. Nie z dupy. Serial usypia, jest na siłę, aktorzy graja słabo, tematy wciskane na siłę. Wszystko na... maks 4-5. Za to że trzeba to porównać do LOTRa obniżka do 1 bo nie ma z nim nic wspólnegopoza nazwa.

ocenił(a) serial na 7
Brzezmic

Czyli ocena z dupy kolejny dekiel który nie ocenia tylko leci z tłumem ćwierćmózgów

ocenił(a) serial na 4
SickFuck777

Czyli jesteś kolejnym dzbanem przez którego oceny filmów na fb są nic nie warte.

ocenił(a) serial na 4
SickFuck777

Co za pajac. Ludzie używają normalnych argumentów, a on jak nie o kontach to teoriach spiskowych. Reportować trolla i niech dadzą mu bana.

ocenił(a) serial na 1
SickFuck777

Ja dałem 1 dlatego że po za nazwami nie ma nic wspólnego z uniwersum prof. Tolkiena. Książki są bogatsze i ciekawsze. W tym serialu fabuła jest miałka. nic się nie klei. Wypaczono naturę elfów, wpleciono niepotrzebne wątki. Kostiumy wyglądają plastikowo. Zbeszczeszczono Galadrielę, która w książkach jest przedstawiona inaczej. Po prostu serial jest przerostem formy nad treścią!

Art_of_war

Nie oglądałem jeszcze i za wiele się nie spodziewam, ale wiesz, że Amazon nie ma praw do książek (oprócz tych co były ekranizowana) ? A wiesz kiedy dzieje się akcja serialu?

ocenił(a) serial na 7
Art_of_war

Ale czemu jednocześnie dałeś LotRowi 9/10 przecież on też bardzo odbiega od tego co w książkach! Hipokryzja? Czy po prostu owczy pęd lecę ja za hejt trainem.

ocenił(a) serial na 1
endryju

No beż jaj. LOTR jest adaptacją a pierścienie władzy profanacją. LOTR oddaje ducha książek i sens historii PW zmieniają wszystko co się da. Bez porównania.

ocenił(a) serial na 1
endryju

Zacznijmy od podstaw. Władca pierścieni jest adaptacją, która ma świetną fabułę, wszystko się klei. Bazuje na 3 erze. Tyle że WB miało prawa do książek. Tutaj mamy przykład naginania praw do adaptacji.Nie ma dat, nic się nie klei. Z Galadrieli zrobiono Feanora w spódnicy (w sensie motyw jakim się kieruje). Wszystko wygląda sztucznie. Kostiumy plastikowo! Polecam poczytać Silmarilion i Niedokończone Opowieści!

ocenił(a) serial na 7
Art_of_war

LOTR był nienawidzony przez Christophera Tolkiena i spotkała się z takim samym hejtem jak serial teraz xD

ocenił(a) serial na 1
endryju

Nie mam zamiaru z Tobą chłopie dyskutować, nie wiesz o czym mówie. Widać znasz uniwersum Tolkiena. To że Christopherowi nie podobała się trylogia to wszyscy wiedzą. A ten serial dostaje słuszny hejt za całkowite kpienie z lore! Polecam przeczytać jakakolwiek książke Tolkiena i dopiero wypowiadanie się. Ja czytałem i nadal czytam dzieła prof. Tolkiena. A swoje płytkie frazesy wsadź w kieszeń i idź pogadaj z innymi przedszkolakami, ponieważ uniwersum Tolkiena to nie Twoja liga synku! P.s. serial obejrzałe, dlatego się wypowiadam!

SickFuck777

Właśnie się przyznałeś do review bombing. Gratulacje.

SickFuck777

Właśnie się przyznałeś do review bombing. Gratulacje.

ocenił(a) serial na 3
SickFuck777

A gdybyś tak pomyślał dla odmiany samodzielnie? Bo widzę, że oceniasz tak jak ci zagrają. Dają 1 to ty dasz 10, jakby dali 10 to ty dasz 1. Przez takich jak ty oceny tu są takie a nie inne i nie da się na tych rzekomych "uśrednieniach" polegać

ocenił(a) serial na 3
Mateo_66

Dla mnie to 1/10 i to bez oglądania. Nawet zwiastuna nie potrzebowałem. Dlaczego? Dlatego, że nie mają praw do tego co ekranizują więc siłą rzeczy nie jest to ekranizacja Tolkiena.

Oceny nie wystawiam, ale marnować na to czasu też nie zamierzam :)

ocenił(a) serial na 7
Dentarg

Czyli kolejna ocena dzbana z dupy. Nie widziałeś ale się wypowiesz... Logika godna pijanego Korwina.

ocenił(a) serial na 3
endryju

Jeśli widzisz dzbana to przestań patrzeć w lustro ;)

Napisałem, że oceny nie wystawiam, bo nie oglądałem i nie będę tego syfu oglądać

ocenił(a) serial na 7
Dentarg

Jednocześnie stwierdziłeś "Dla mnie to 1/10 i to bez oglądania." gratuluję dzbanie.

ocenił(a) serial na 3
endryju

Mój Boże, byłem pięć minut na Filmwebie i już debilna dyskusja :D

Założę, że lubisz Spidermana bo to popularny temat. Wyobraź sobie, że kręcą nowego Spidermana, ale nie mają praw do komiksu ani do żadnego z poprzednich filmów.
Biorą się jednak za kręcenie i wymyślają sobie wszystko na nowo. Peter jest tutaj prezesem upadającej firmy ubezpieczeniowej, po zjedzeniu pająka wyrastają mu dodatkowe odnóża a jego przeciwnik, Zielony Goblin to ksywka jego kumpla z pracy który w wyniku nieudanego eksperymentu strzela zielonymi laserami z pachy.
Nazywają to Spiderman: Pajęczyna Mocy i wykładają na to 750$ milionów więc są ładne widoczki.

Ty jako fan oryginału nie chcesz tego oglądać i starasz się wyrazić swoje niezadowolenie, żeby nieprzychylnych opinii nie brano za przejaw rasizmu.
Niestety jednak nie możesz tego zrobić, bo przekaz usilnie nie dociera pod kopułę.

Załapałeś czy nadal przekaz nie dociera pod kopułę?

ocenił(a) serial na 7
Dentarg

Najgorszy przykład, jaki tylko mogłeś wymyślić xD
Samo Spider-verse i MultiVersum rozbraja twój przykład na łopatki. Następnym razem jak chcesz czegoś użyć jako przykładu, zapoznaj się z czymkolwiek, co ma wspólnego z tym przykładem.

ocenił(a) serial na 3
endryju

No tak, przekaz nie dociera pod kopułę :D Nie ma co się dziwić, skoro tak wybitny serial oceniasz na 7/10 :D
To tak jeszcze na zakończenie: gdybym ocenił serial widziałbyś taki śmieszny napis pod moim nickiem: "ocenił(a) ten serial na: 1". Skoro tego napisu nie ma to możesz wyłączyć te dwie szare komórki i spać spokojnie :P

ocenił(a) serial na 7
Dentarg

Nigdy nie mówiłem, że serial jest więcej niż 6-7/10, jedynie bawią mnie dzbany oceniające 1/10 nawet bez oglądania.

ocenił(a) serial na 2
endryju

Czemu ma oceniać wyżej jeżeli serial nie adaptuje książek a chore wymysły showrunnerów z Koziej Wólki? Jedynymi wspólnymi mianownikami są: nazwy własne i ... tyle xD I NIE MÓW MI CO TO ADAPTACJA bo serio, po tym nawet nie można powiedzieć, że serial adaptuje kawałki książki do których Amazon ma prawa.

ocenił(a) serial na 1
SickFuck777

Dobry serial? Jeśli to gówno zwiesz dobrym serialem, tzn. że masz max 15 lat.

ocenił(a) serial na 7
Azazelo

Tak samo widzę tych, którzy oceniają serial po dwóch odcinkach na 1 lub 10...

ocenił(a) serial na 7
Azazelo

Jeżeli wystawiasz oceny 1/10 to 15lat skończysz za jakieś 10lat najwcześniej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones