S02E10 - dyskusja na temat finałowego odcinka

Fanowski temat poodcinkowy. Zapraszam do wyrażania waszych przemyśleń, analiz i... teorii, które są nieodłączną częścią tego wyjątkowego serialu. A po finale możemy śmiało nadal je snuć, bo punkty zaczepienia pod nowy sezon wyglądają naprawdę obiecująco.
Udział w dyskusji jak zwykle dobrowolny.

19
  • Też właśnie obejrzałeś? Ja jeszcze się telepię.

• Po 1. Podaj swoje źródło przecieków scenariusza bo znów po 2 czy 3 odcinku zgadłeś najważniejszą rzecz - że Mib był hostem, w tamtym sezonie były to dwie linie czasu i William = Mib
    po 2. cieszę się, że nie odrzuciłem jednak tej opcji haha tak bardzo czekałem na scenę po napisach bo dziwne by było, że urwało się gdy był w windzie a potem nagle w namiocie..
    po 3. w życiu bym nie pomyślał, że to prawdziwa Emily go testuje i próbuje odzyskać..chociaż jeśli robią to X lat to jakim cudem jest taka młoda ? Też jest hostem i trenuje go jak Dolores trenowała Bernarda ?
    po 4. Wyczułem, że będzie twist z kimś o kim w ogóle nie pomyśleliśmy - ten okrzyk radości gdy zobaczyłem gołą czekoladową dupę Charlotty ! Trza przyznać, że ucieczki Dolores w ten sposób, NIKT z nas nie przewidział. BRAWO twórcy filmu :)
    po 5. Pamiętasz moją teorię o antenie? w prawdzie najpierw myślałem, że to jakaś wyrzutnia rakiet ziemia powietrze...ale suma sumarum to antenka optyczna przez którą puściła Eden z hostami wciul na orbitę gdzieś do satelit i kto wie gdzie dalej. Najs! Możemy sobie rozpisać kto na pewno poleciał do Edenu, żeby jakoś utrwalić to info aby potem nie było zonków logicznych przy rozkminach..
    po 6. Kurka.. dlaczego Elsie. Taka durna rola Judasza...ona cię zdradzi..no i poległa.
    po 7. Po wielu rozkminach Forda-zjawy jednak udalo się też trafić w sendo, że to wewnętrzny głos Bernarda niczym Dolores w S01 :D
    po 8. Mamy chyba cliffhanger w postaci kulek szczęścia w torebce charlotty. Kim jest te 5 perełek ? Na pewno Bernardem bo go odtworzyła. Teddy odpada bo puściła go do Edenu, cała reszta, która tam poszła też. Wzięła kopię prawdziwej Charlotty i wsadziła ją do jej ciała by pomogła jej w opanowywaniu firmy? Raczej tak. Kto inny mógł sterować ciałem Charlotty ale raczej to faktycznie jej kopia. Więc mamy jeszcze trzy hosty. Peter został w głowie ciała Dolki bo użyli go jako klucza. Jakieś pomysły?
    po 9. Piękna śmierć Siezemora, to będzie ich bohater na zawsze. Oddał życie za hosty, coś wspaniałego! Kto uronił za niego łezkę?
    po 10. Brygada Chińczyk i Rudy Zbok do boju, jakże się ucieszyłem widząc tych dwóch skubańców nad ciałem Meave. Muszą odzyskać naszą Czarownicę ! Ta scena jak weszła z bykami ! Normalnie widzę tu narodziny nowego nurtu filmowego - jakieś Techno-Fantasy , czarownica robot sterująca innymi w trybie superadmina, genialne! More !
    po 11. hmm zaraz mi się pewnie przypomni , tymczasem piszcie ;)

• ad1) w tym sezonie to William był jednak raczej człowiekiem. Oprócz tej ostatniej sceny.
      ad3) Emily nie żyje, została zabita przez ojca. Scena po napisach dzieje się w dalekiej przyszłości.
      ad5) Ja pamiętałem, od razu ją sobie przypomniałem jak zaczęli transfer :) Do Edenu trafili Ake, Teddy, córka Maeve i chyba nikt więcej znany.
      ad7) No nie do końca bo ten wewnętrzny głos pojawił się dopiero po wykasowaniu Forda.
      ad8) Ale skąd miałaby mieć perłę Charlotty? Nie za bardzo kiedy miałaby ją wydrukować. Czytałem podejrzenia, że w ostatniej scenie Dolores z Charlotte w ciele Charlotte jest Maeve. Ale mi to nie pasuje, Maeve raczej uratują Sylwester z Felixem no i nie zrezygnują chyba z Thandie Newton.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: