Ted Raimi 

Theodore R. Raimi

6,6
2 328 ocen gry aktorskiej
Ted Raimi
Theodore Ted Raimi jest amerykańskim aktorem, reżyserem i scenarzystą. Urodził się w 1965 roku w Detroit. Jest najmłodszym dzieckiem z piątki rodzeństwa. Jego dwaj starsi bracia również należą do branży filmowej. 
Ted już od dzieciństwa interesował się aktorstwem. Pierwsze doświadczenia z tym związane zdobył grając w filmach wyreżyserowanych przez brata - Sama Raimi. Ma również muzyczne zainteresowania. W liceum był DJ-em. 
Swoją artystyczną przygodę na dobre rozpoczął w wieku 17 lat od kręcenia reklamówek dla takich firm jak Ford, General Motors i Chrysler. Chcąc dalej poszerzać swoją wiedzę i talent filmowy rozpoczął studia aktorskie na Uniwersytecie w Michigan, następnie na Uczelniach w Nowym Yorku oraz w Detroit. Podczas nauki zagrał w kilku spektaklach teatralnych. 
Theodore marzył jednak o grze w hollywoodzkich produkcjach, dlatego zaraz po studiach wyjechał do Los Angeles. Na początku jego kariery pomagał mu Sam, który przeniósł się tam wcześniej. Pierwszym filmem komika był "Shocker" z 1989 roku zaś produkcją, w której Raimi po raz pierwszy wystąpił w roli głównej był obraz "Na skraju szaleństwa". Po tych małych sukcesach przyszedł czas na udział w dużym hicie - "Czas patriotów". Zagrał tam obok znanej już gwiazdy kina - Harrisona Forda
Aktor jest rozpoznawalny przede wszystkim z licznych ról drugoplanowych. Najbardziej kasowy film z jego udziałem to "Spider-Man". Jednak największą popularność zyskał dzięki kreacji ekscentrycznego wojownika Joxera w serialu "Xena: wojownicza księżniczka", w którym wykonał oryginalnie stworzoną przez siebie piosenkę "Joxer The Mighty". 
Raimi jest także scenarzystą. W 2004 roku wraz z przyjacielem zrealizował autorski film telewizyjny science fiction "Głos w mózgu". Najwięcej scenariuszy stworzył do horrorów, ale był też współautorem kilku odcinków "Xeny: wojowniczej księżniczki" oraz jednego epizodu "Lostland". 

Ted ma duże poczucie humoru i dystans do siebie co sprawia, że w większości jest obsadzany w rolach komediowych. Bywa również komikiem. Filmowiec lubi ludzi, jest duszą towarzystwa. Pomimo dużej popularności pozostaje człowiekiem skromnym i twardo stąpającym po ziemi. Artysta mieszka w Los Angeles. 
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 grudnia 1965

miejsce urodzenia: Detroit, Michigan, USA

wzrost: 188 cm

Brat filmowców Sama i Ivana Raimi.
Napisał pierwotną wersję 'Joxer The Mighty', piosenki, która była grana w odcinku 'Xeny' pod tytułem 'For Him The Bell Tolls'.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie wiem dlaczego, ale bardzo lubie ta postac w ,,Xenie'' i ,,Herkulesie''. Kilkanascie razy na roznych stronach poswieconych obu serialom, czytalem negatywne, pelne niecheci opinie o Joxerze. Ja uwazam, ze jest zabawny, budzi sympatie wiekszosci widzow i jego postac wiele wnosi do obu historii. Kiedy spiewa ,,Joxer...

więcej

kilkakrotnie już gdy zobaczyłem go w jakimś filmie, to myślałem że to Quentin Tarantino występuje jako aktor, nie jako reżyser (bo tak czasami robi) a potem zdaję sobię sprawę, że jednak oni wyglądają inaczej i że to jest Ted Raimi, ale jednak wg mnie coś w tym jest, dostrzegam jakieś podobieństwo..

"Joxer The Mighty" Fajna kreacja Teda:)

http://www.youtube.com/watch?v=_784XYGoRok
z Brucem Campbellem.

W Xenie był dobry z tego co widzę grał jedynie drugoplanowe a nawet i trzeciplanowe role jakieś epizodyczne i sporadycznie pojawiał się w filmie ;/ Głównie to nie miął żadnych głównych ról ani nie zagrał tak żeby być główną postacią w filmie . W Xenie to był najlepszy zawsze miałem z niego bekę jak grał tego fajtłapę...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones