Vanessa Madeline Angel

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/5196/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":438,"rate":7.180365296803653,"desc":"ocen"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/5196/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":46,"rate":7.739130434782608,"desc":"ocen"}}]
7,2
438 ocen gry aktorskiej
Vanessa Angel

Vanessa zaczęła swoją karierę w wieku 16 lat, kiedy to została odkryta przez znaną łowczynię talentów Eileen Ford. W związku ze swoją nową pracą przeprowadziła się z Londynu do Nowego Jorku. Jako modelka dużo podróżowała po całym świecie, a jej zdjęcia ozdabiały okładki różnych czasopism m.in. "Cosmopolitan", "Vogue".

Pierwszy raz na ekranach kin pojawiała się w roku 1985. Wówczas niespodziewanie reżyser John Landis wybrał ją do trzecioplanowej roli uroczej Rosjanki z załogi obsługującej wyrzutię rakiet w filmie "Spies like us". Vanessa szybko opanowała rosyjski akcent i wkrótce została zaangażowana do wersji video o tym samym tytule w reżyserii Paula McCartney'a.

Jako wszechstronna aktorka, która studiowała aktorstwo pod kierunkiem Sandry Lee i Franka Casaro w Studium Aktorstwa w Nowym Yorku Angel zagrała w wielu filmach tj.: "Killer Instinct", "King of New York", "Stop or my mom will shoot" u boku Slay'a oraz w "Sleep with me" z Erickem Stoltzem i Meg Tilly. W roku 1994 wystąpiła również w filmie "Cityscrapes" - tragicznej historii młodego zbuntowanego wyrostka. W późniejszym czasie dostała rolę zmysłowej uwodzicielki w filmie"Kingpin" z Woody Harrelsonem i Randy Quaidem.

Jako uzupełnienie do ról w filmach kinowych Vanessa występowała gościnnie w kilku serialach telewizyjnych tj. "Melrose Place", w którym zagrała kontrowersyjną rolę biseksualnej modelki oraz "Reasonable Doubts". Została również zaangażowana do mini-serialu "Lady Boss" przez Jackie Collins oraz wystąpiła w filmie "The Cover Girl Murders" emitowanym w telewizji kablowej w USA i cieszącym się dużą oglądalnością. Wiele osób z pewnością pamięta ją z pierwszej serialowej roli Lisy w serialu "Weird Science", w którym to wcieliła sie w wirtualną seksboginię stworzoną przez dwóch nastolatków.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 listopada 1966

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

mąż Rick Otto (od 1996), córka
Pierwotnie to ona miała zagrać tytułową rolę w serialu "Xena - wojownicza księżniczka", ale zrezygnowała z powodu choroby. Ostatecznie angaż otrzymała Lucy Lawless.
Miała wystąpić gościnnie jako Xena w trzech odcinkach serialu "Herkules", ale zrezygnowała z powodu choroby. Ostatecznie angaż otrzymała Lucy Lawless.
Była kandydatką do roli Tiny w filmie "Maska". Ostatecznie angaż otrzymała Cameron Diaz.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych