Kevin Sorbo 

Kevin David Sorbo

7,1
2 948 ocen gry aktorskiej
Kevin Sorbo
Kevin Sorbo urodził się w Mound (Minnestota, USA). W szkole średniej doskonale grał w piłkę nożną, baseball i koszykówkę, natomiast w koledżu oprócz uprawianych wcześniej dyscyplin sportowych grał w hokej. Po ukończeniu szkoły średniej występował w aktorskiej grupie teatralnej. Studiował na wydziale marketingu Uniwersytetu Stanu Minnesota. Wyjechał do Sydney w Australii i zaczął zarabiać na życie jako model. W 1986 roku ulokował się w Los Angeles i występował w niezliczonych reklamach m.in. BMW, dietetycznej coca coli, piwa Budweiser. Wkrótce pojawił się gościnnie w jednym z odcinków serialu komediowego "Jeden z dziesięciu" pt. "...The Clock Runs Out" i otrzymał niewielką rolę w produkcji TV-NBC "Santa Barbara". Wystąpił w roli doktora Thaddeusa Kocinskiego w telefilmie Jerrolda Freedmana "Stan krytyczny". Ogromną popularność zawdzięcza roli tytułowej w serialu telewizyjnym "Herkules", którą również odtwarzał w pięciu telefilmach z 1994 roku, a także gościnnie w produkcji "Xena: wojownicza księżniczka". W kinie zadebiutował w filmie Jamesa Glickenhausa "Rzeź niewiniątek". Na dużym ekranie zagrał główną tytułową postać barbarzyńskiego wojownika w obrazie Johna Nicolelli "Kull zdobywca". Za role kapitana Dylana Hunta w serialu telewizyjnym "Andromeda" otrzymał nominację do nagrody Saturna.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 września 1958

miejsce urodzenia: Mound, Minnesota, USA

wzrost: 191 cm

żona Sam Jenkins (od 05.01.1998), 3 dzieci: 2 synów: Braeden Cooper (ur. 22.08.2001) i Shane Haaken (ur. 31.03.2004) oraz córka Octavia Flynn (ur. 16.10.2005)
Ubiegał się o tytułową rolę w serialu "Nowe przygody Supermana", jednak ostatecznie angaż otrzymał Dean Cain.
Był brany pod uwagę do roli Agenta Muldera w serialu "Z Archiwum X". Ostatecznie angaż otrzymał David Duchovny.
Uczęszczał do Minnesota State University Moorhead (obecna nazwa uczelni to: Moorhead State University).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

którzy tak, jak ja zaplątali się nieco w wątkach religijnych u Sorbo - pan ma konserwatywne poglądy chrześcijańskie. Mitologia i ateizm w filmografii to lekka zmyłka po drodze. Cytują go na Frondzie i Polonia Christiana, puszczają na TVTrwam. Pro life itd.

tak jak u nas było z Klossem czy 40-latkiem

Herkules

Bardzo lubię tego aktora. Rolę Herculesa grał świetnie (mimo głupich pomysłów twórców na odcinki), jednak Sorbo dawał radę.

Rzeczywiście do tej pory jest pamiętany jako Hercules, chciałbym aby dostał jakąś większą rolę, by mógł pokazać coś więcej.

Bardzo lubie tego aktora, ale tylko w tej roli. Wedlug mnie, genialnie wcielil sie w postac Herkulesa w serialu ,,Hercules The Legendary Journeys''. Wydaje mi sie jednak, ze juz nigdy nie ,,przebije'' tej roli...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones