PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792929}

Zło jest zaraźliwe

Arctic Circle
6,3 409
ocen
6,3 10 1 409
Zło jest zaraźliwe
powrót do forum serialu Zło jest zaraźliwe

Za jednym z portali: "Funkcjonariuszka policji (Iina Kuustonen) i wirusolog (Maximilian Bruckner) badają śmiertelny wirus.
Zdjęcia rozpoczną się 27 listopada. Serial jest koprodukcją. pomiędzy Fińskim Yellow Film & TV a niemiecką Bavaria Fiction. Premiera w 2018 roku."

pogodno_2

Serial startuje zimą 2018/2019 , jak przystało na anturaż ;)

pogodno_2

Fińska premiera-21 grudnia.

pogodno_2

Od 5 marca na Canal+

Gasza1910

I takie niusy to ja lubię ;)

pogodno_2

Jako ciekawostkę napiszę, że Rosjanie też zrobili serial o wirusie w tamtych rejonach. Nazywa się „Лапси” (Lapsi) i opowiada o dwojgu wirusologów, którzy muszą zbadać pojawienie się jakiegoś rzadkiego i niebezpiecznego wirusa w Karelii. Na miejscu odkrywają małą wspólnotę, która mieszka na wyspie i czci jakiegoś pogańskiego boga. Wydaje się, że jej członkowie nigdy nie chorują i się nie starzeją, jednak ich liczba nie może przekroczyć 46 osób.

Są już 2 sezony, każdy po 8 odcinków.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=sJoFe2vD12c

wenght

Brzmi dobrze, ale dostępność takich produkcji jest, mówiąc delikatnie, mocno ograniczona. I jeśli coś-takie "Arctic Circle"-nie wpadnie w łapy takiego-na przykład Canal+-można sobie pogwizdać ;)

pogodno_2

Problem z dostępnością w dobie internetu to żaden problem. Jak ktoś się uprze, to znajdzie prawie wszystko. Problemem są bariery językowe. Ale dzięki temu, że powstaje coraz więcej dobrych produkcji w różnych krajach na świecie przynajmniej mamy motywację do nauki języków obcych ;)

wenght

Trudno dyskutować z takim dictum ;)

pogodno_2

Zabiłem tę dyskusję :) Ale fajnie byłoby, gdyby w Polsce zaczęło pojawiać się więcej rosyjskich filmów i seriali. Widzę, że robią tego sporo i na całkiem przyzwoitym poziomie.

wenght

Może, gdyby po drugiej stronie ekranu-w miejscu skromnej blondynki-był ktoś inny, ktoś, kto rosyjskim nawija jak własnym, dyskusja byłaby rozwojowa ;)

pogodno_2

Nie sądzę, ponieważ nie znam rosyjskiego ;)

wenght

Uffff, kamień z serca ;)

pogodno_2

:) Oglądasz teraz jakiś ciekawy serial?

wenght

To jest wybitnie źle zadane pytanie ;) "Ile oglądasz teraz ciekawych seriali?" - to rozumiem ;)

pogodno_2

Ile? I tytuły poproszę :)

wenght

Ha, ha, ha, tak po prostu? Bez logowania, hasła, pinu? Hmmm ;)

pogodno_2

Żadnych barier :)

wenght

Żadnych barier....odważny z Ciebie serialomaniak ;)
Poproszę jakąś podpowiedź gatunkową, żebym się lepiej wstrzeliła.

pogodno_2

To Ty wiesz najlepiej co teraz oglądasz ;)

wenght

Skoro tak, to-literalnie-teraz oglądam genialny koncert Nicka Cave'a&The Bad Seeds w Kopenhadze ;)
A z seriali, wsiąkłam w ten, który wreszcie-co za wstyd-zaczęłam oglądać: https://www.filmweb.pl/serial/Boss-2011-616572?ref=ls_d_0_boss2011.
Kapitalny, wciąga tak, że człowiek traci poczucie czasu. No i już żałuję, że są tylko dwa sezony.
Zdałam, czy oblałam zadanie? ;)

pogodno_2

Jak zawsze na 5 ;)

wenght

Zawsze? A ja już wcześniej pisałam u Profesora jakieś prace pisemne? ;)

pogodno_2

W temacie o „The Valhalla Murders” opisywałaś mi swoje ulubione seriale kryminalno-sensacyjne.

wenght

Ależ ja pamiętam, ale pierwszy raz pisałam na ocenę ;)

pogodno_2

Trudno dyskutować z takim dictum ;)

wenght

Coś o kosie i kamieniu powinnam teraz napisać, ale się powstrzymam ;)

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

Gdzie nie wyniucham jakiegoś dobrego skandynawskiego(a nawet nie:P) serialu to widzę Ciebie xDxD Zabawne to się zaczyna robić;)

WujekChu1ek

Pozostaje mi tylko za to przeprosić ;)

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

No ja myślę :P:P:P Jak Cię widzę w komentarzach przy jakimś serialu, to musi być to dobry serial:P Poza tym nie mogę Ci polecić żadnego, ponieważ wszystkie masz już oznaczone:P

WujekChu1ek

Czyli znowu mam przepraszać? ;)

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

Broń "bosze" :*

WujekChu1ek

Polecam zatem serial, po dwóch odcinkach jest całkiem ciekawie.

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

Właśnie oglądam 2 odc;) Ale dzięki;*

WujekChu1ek

Gdzie jest Pogodno, tam musi być dobrze ;)

Gasza1910

Racja :)

wenght

Kolega też serialomaniak? To zapraszam do znajomych ;)

Gasza1910

Też, też :) Zaproszenie przyjęte.

pogodno_2

Ale mieszali pod koniec. Już myślałem, że nic nie wyjaśnią i będzie trzeba czekać na drugi sezon.

wenght

Oj, mieszali. Ale warto było pokluczyć, serial-zdecydowanie udany.

pogodno_2

Muszę się wziąć za ten serial. Jak i za dwadzieścia innych, a tu czasu brak kruca bomba

Gasza1910

A jeszcze dodaj do tego początek pięknej wiosny i pogody, wiec większej chęci i okoliczności przyrody do przebywania z dala od naszego źródła zła ;) To się dopiero narobi zaległości!

pogodno_2

O tak. Zawszę wiosną i latem gdy jest Pogodno robią się zaległości. Na szczęście już mam dużo czasu, żeby jesienią i zimą nadrabiać :)

Gasza1910

Setnie mnie ubawiłeś! Taaa, szczególnie, kiedy Pogodno występuje na forum serii o......kole podbiegunowym ;)
Ale znowu kolejne tytuły atakują, np. czekam na "Imię róży"-wczoraj na Canal+. I kilka innych już w blokach startowych. Trzeba sobie naprawdę organizować jakieś mocne atrakcje po drugiej stronie uzależnienia, żeby nie oszaleć. A nasi oprawcy: Netflix, HBO, Canal+ i pińcet innych nie pomagają.....;)

pogodno_2

haha. W kwietniu rzeczywiście ostro zaatakowali :).

pogodno_2

a tak w ogóle to Pogodno i na biegunie bywa ;)

Gasza1910

Ha, ha, ha, się Kolega czepił biednego Pogodno ;) Nawet nie wiesz, jak ono pomaga przy oglądaniu takich seriali, gdzie zamarza-od samego patrzenia-każda krwinka ;)

pogodno_2

Ktoś wie gdzie obejrzeć sezon 2?

patipk

Niestety, nie znalazłam nigdzie.

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

jest gdzies 2 sezon?

Bodek_Was

Ja nie znalazłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones