Filmweb na wystawie "Sztuka DC. Świt superbohaterów"

"EC1 Łódź – Miasto Kultury" w Łodzi połączyło siły z DC Entertainment, Warner Bros. Consumer Products oraz Art Ludique – Le Musée, by po raz pierwszy w tej części Europy zaprezentować "Sztukę DC. Świt superbohaterów" - jedyną w swoim rodzaju wystawę, która celebruje bogatą historię DC, jej unikatową mitologię oraz takie ikoniczne postaci jak Superman, Batman, Wonder Woman i Joker. Na wystawie znajdzie się blisko 200 oryginalnych plansz komiksowych, około 300 wstępnych szkiców oraz grafik koncepcyjnych do filmów, jak też wybór oryginalnych filmowych kostiumów i rekwizytów.

komentarze 19

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Jackobek
Byłem, spoko wystawa. Na jakąś godzinę zwiedzania. Dużo dla (fanów komiksów) okładek (jest jedna strona Supcia warta bodajże milion), szkiców, artów. Sporo strojów z poszczególnych filmów. Na mnie wrażenie zrobił strój Mr. Freeza i Pancerz Batmana (Affleck) a także Catwoman w Burtonowej wersji. Zabrakło filmowych,serialowych Flasha, Green Arrowa, czy Aquamana. Z pojazdów to kilka małych modeli. Wrażenie robi też motocykl z Tumblera. Jest sklep z komiksami, pamiątkami. Ja jestem zadowolony.
5
4
olson80
Byłem, widziałem. Fajna sprawa ale nie należy nastawiać się na jakieś wielkie WOW. Raczej nieduża wystawa, max 40 minut i po wszystkim. Stroje Supermana i Batmana robią wrażenie. Mnie najbardziej podobał się strój z 'Batman: Forever". Z sentymentu do DC warto zobaczyć oryginały. Cena... trochę droga jak na tak krótką przygodę. Ogólnie polecam. Miło.
2
screatlieve
Mam nadzieję, że w końcu uda mi się na nią wybrać przed kolejnym zjazdem na uczelni w mojej studenckiej Łodzi. :D
Bilet95
Jak myślicie, czy DC wyprzedzi Marvela?
adams1284
@Bilet95 Jakością wyprzedza o lata swietlne: Joker, trylogia Nolana, Vjak Vendetta, BatBurtonami :)
3
jestemtwoimojcem
@adams1284 ale spójnym sensownym uniwersum nie wyprzedza :) jest daleko w tyle
1
Jackobek
Nie ma. Tak jak Aquamana. Jest ogólnie o Lidze Sprawiedliwości (tylko komiksy).
Pallantides
"Łunder Łumen" - lepiej jednak wypowiedzieć nazwy własne, tak jak się je piszę, aniżeli wypowiadać je niewłaściwie. Pan opowiadający o wystawie przynajmniej trzyma poziom, zaś sama wystawa świetna.
2
gudmadafaka
Michał, mógłbyś powiedzieć organizotorom żeby dobrze oznaczyli miejsce wystawy bo gdybym nie wiedział gdzie dokładnie siś kierować w życiu bym tam nie trafił. Miejsce wygląda jak opuszczona fabryka a pierwszy plakat jest dopiero w drzwiach wejściowych do wystawy. Ja wiem, ze to nie event na nie wiadomo jaką skalę jednak fajnie by było gdyby organizatorzy mieli trochę chęci i wrzucili z pięc billboardów kierujących w miejsce wystawy. Sama wystawa spoko, szczególnie jak się jest fanem komiksu. Oryginalna plansza Mignoli, McKeana czy naszego rodzimego Billa Sienkiewicza to moim zdaniem najfajniejsze atrakcje tej wystawy poza oczywiście gadżetami z planów filmowych.
3
katedra
@gudmadafaka Ec1 Łódź, ul. Targowa 1/3, wklep sobie w Google
dany_s
@gudmadafaka No i Bruce'a Timma od serialu animowanego, który ma niesamowitą moc w łapie (a za chwile ukaże sie polska wersja Mad Love od twórców Animated Series właśnie).
gudmadafaka
@dany_s spoko choc mn8e rozwaliła olansza McKeana na której twarz scarecrowa to byl po porstu kawalek materialu przyklejony na kadr, genialne
DLoN92
Batman Snydera średni, Burtona słaby, Nolan dobry.
aproxx
oo matko ... A Sheldona chociaz wzieliscie ze soba ?

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię