film

Batman Forever

1995
2 godz. 2 min.
6,1 75 950
ocen
6,1 10 1 75950
5,1 14
ocen krytyków
Batman i Robin muszą zmierzyć się z Dwiema Twarzami i Człowiekiem-Zagadką. Pomaga im piękna pani psycholog. więcej mniej
Batman Forever zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

świat

premiera

nagrody

Relacja wideo
Filmweb na wystawie "Sztuka DC. Świt superbohaterów"
"EC1 Łódź – Miasto Kultury" w Łodzi połączyło siły z DC Entertainment, Warner Bros. Consumer Products oraz Art Ludique – Le Musée, by po raz pierwszy w tej części Europy zaprezentować "Sztukę DC. Świt superbohaterów" - jedyną w swoim rodzaju wystawę, która celebruje bogatą historię DC, jej unikatową mitologię oraz takie ikoniczne postaci jak Superman, Batman, Wonder Woman i Joker. Na wystawie znajdzie się blisko 200 oryginalnych plansz komiksowych, około 300 wstępnych szkiców oraz grafik koncepcyjnych do filmów, jak też wybór oryginalnych filmowych kostiumów i rekwizytów. 2019-11-28T12:23:18 PT6M9S https://fwcdn.pl/webv/22/16/52216/miniatura1.52216.6.jpg https://fwcdn.pl/video/wideo_relacja/20_11_2019_dc.vp9.480p.webm

Życie Batmana (Val Kilmer) to w rzeczywistości dwa światy, dzienny i nocny. W jednym bohater jest bogatym filantropem, w drugim pogromcą zła, nieugiętym obrońcą sprawiedliwości. Żeby tę dwoistość wytrzymać, trzeba mieć nerwy ze stali. Gdy Batman - Książę Ciemności, świetnie radzi sobie z powierzoną mu przez los misją obrońcy uciśnionych,Życie Batmana (Val Kilmer) to w rzeczywistości dwa światy, dzienny i nocny. W jednym bohater jest bogatym filantropem, w drugim pogromcą zła, nieugiętym obrońcą sprawiedliwości. Żeby tę dwoistość wytrzymać, trzeba mieć nerwy ze stali. Gdy Batman - Książę Ciemności, świetnie radzi sobie z powierzoną mu przez los misją obrońcy uciśnionych, jego alter ego załamuje się pod ciężarem dramatycznych wspomnień z młodości. Milioner Bruce Wayne postanawia poszukać fachowej pomocy. Zaczyna leczyć się u psychologa, pięknej doktor Chase Meridian (Nicole Kidman). Pod jej opieką pacjent powraca do równowagi. W samą porę. Właśnie staje wobec kolejnego wyzwania. Jego miasto wystawione zostaje na ciężką próbę, grozi mu zagłada pod rządami dwóch szaleńców.

boxoffice
$336 529 144 na świecie
$184 031 112 w USA
$152 498 032 poza USA
budżet
$100 000 000
na podstawie
Lee Batchler (materiały do scenariusza, historia) /
dystrybucja
Warner Home Video
studio
PolyGram Filmed Entertainment (współudział) / Warner Bros.
tytuł oryg.
Batman Forever
inne tytuły
Forever (tytuł skrócony) USA
Batman 3 (tytuł roboczy) USA
więcej
Michaela Keatona (Bruce'a Wayne'a z dwóch pierwszych części) miał zastąpić Tom Hanks lub Alec Baldwin.
W filmie miała pojawić się postać Mefista, granego przez wokalistę U2 Bono. Bono stworzył tę postać na czas trasy ZOOTV i nie dał się przekonać Schumacherowi, by ją wskrzesić. U2 wykonało za to piosenkę do filmu - "Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me".
Do roli doktora Edward Nygma / Człowieka-Zagadki brano pod uwagę Marka Hamilla, Johna Malkovich, Brada Dourifa, Damona Wayansa i Robina Williamsa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych