Na planie "Żmijowiska"

W ubiegłym miesiącu wybraliśmy się z kamerą na Mazury na plan nowego serialu Canal+ pt. "Żmijowisko". To ekranizacja powieści Wojciecha Chmielarza z Pawłem Domagałą, Daviną Reeves-Ciarą, Piotrem Stramowskim i Agnieszką Żulewską w rolach głównych.

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska Żmijowisko. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

komentarze 8

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
MaR83
To już wiadomo Stramowski głównym sprawcą:-)
1
Natalia_Rutkowska_fw
Szanownemu Panu dziennikarzowi wypadałoby przed użyciem dowiedzieć się, jak dobrze wymawiać nazwiska wszystkich aktorów, a w szczególności te, które trącą angielszczyzną... bo wstyd.
Agatonik
Książka naprawdę dobra i w finale zaskakująca. Oby reżyserowi też się udało utrzymać tajemnicę do końca. Czekam z niecierpliwością.
paolaz
książka to nie dreszczowiec. To powieść obyczajowa z przewodnim wątkiem kryminalnym
1
robert418
To będzie coś o naszym środowisku "artystycznym"?
Shiloh
Oby więcej seriali kryminalnych na podstawie polskich powieści.

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię