wydawca
Electronic Arts
deweloper

Dzięki zastosowaniu silnika graficznego napędzającego m.in. grę Battlefield 4 oraz systemowi All-Drive, najnowsza odsłona popularnej serii zaoferuje nie tylko jedyną w swoim rodzaju oprawę wizualną, ale też zatrze granice pomiędzy rozgrywką w pojedynkę, a zmaganiami w trybie wieloosobowym. Rywalizacja z udziałem najszybszych samochodów świata i zasiadających za ich kierownicami funkcjonariuszy policji oraz kierowców wyścigowych będzie więc nie tylko emocjonująca, ale też pozwoli na wspaniałą zabawę z udziałem Przyjaciół.

Do dyspozycji graczy oddanych zostanie szereg licencjonowanych, wiernie odwzorowanych samochodów, w tym po raz pierwszy od lat auta marki Ferrari – włączając w to model F12 Berlinetta.
Ponadto, Need for Speed Rivals zaoferuje możliwość swobodnego modyfikowania pojazdów, począwszy od ich koloru, aż po osiągi.

Sercem rozgrywki w Need for Speed Rivals jest rywalizacja. Dzięki zastosowaniu systemu Autolog, znanego z poprzednich odsłon cyklu, możliwe będzie nie tylko rzucanie wyzwań Przyjaciołom w czasie rzeczywistym, ale też porównanie wyników oraz mierzenie się z nimi nawet wtedy, kiedy przeciwnicy nie będą aktualnie podłączeni do sieci. Z Need for Speed Rivals zabawa nie będzie mieć końca!

Uczestnicząc i zwyciężających w kolejnych wyścigach, pościgach oraz ucieczkach gracze odblokowywać będą dodatkowe pojazdy oraz bonusy. Swymi najlepszymi i najbardziej imponującymi akcjami będą mogli natomiast dzielić się ze światem, udostępniając w sieci dokumentujące je materiały wideo.