Teaser Nr 1 The Green Knight(2020): Teaser nr 1
Epicka przygoda fantasy oparta na ponadczasowej legendzie arturiańskiej opowiada historię Sir Gawaina (Dev Patel), lekkomyślnego i upartego siostrzeńca króla Artura, który podejmuje śmiałą misję

komentarze 50

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Zloty_Deszcz
A24, jeszcze chyba nie widziałem żadnego złego filmu od nich.
17
PoppinTom
@Zloty_Deszcz [głosem Théodena] So it begins ... oczywiście chodzi o wychwalanie A24 pod niebiosa. Obejrzysz wszystkie ich produkcje to zmienisz zdanie.
1
yag12
@PoppinTom szukam eliksiru głupoty, odpalisz mi trochę, bo widzę, że masz nadmiar...
4
michal9403
@PoppinTom Jasne, jeśli nie widziałeś WSZYSTKIEGO to nie masz prawa do opinii.
1
Zloty_Deszcz
@PoppinTom Niewykluczone. Póki co, jeżeli każda z obejrzanych przeze mnie produkcji tej wytwórni reprezentowała wysoki poziom (a trochę ich już widziałem), to siłą rzeczy wypada ona dużo lepiej w porównaniu z innymi firmami, których kiepskie filmy zdarza mi się oglądać dość często, a to już jest powód, aby ich wychwalać, nawet pod niebiosa.
3
10
baldman83pl
@isild87 A najlepsze jest to, że nawet nie wiedziałem, że taki film powstaje :)
1
andrea_paolo_nigro
Czy możemy się umówić żeby A24 odpowiadało za produkcję wszystkich filmów?
5
telcontar_2929
Pierwszy raz słyszę o tym projekcie, ale zwiastun mnie zachęcił do dalszego śledzenia tego filmu.
3
SlimShady85
Ten zwiastun mnie zaintrygował jak dawno inny.
2
2
ratinello
Z jakiegoś powodu czuję, że A24 byłoby idealne do zekranizowania "Bioshocka".
1
1
Lucas207
Hmmm... Spoko. Ciekawy sposób budowania napięcia.
badask_madafaka
Jakie psycho udźwiękowienie! Robi 3/4 klimatu
android_cc
Najlepszy zwiastun jaki widziałem od czasów "Queen & Slim". Uwielbiam Patela i legendy arturiańskie i A24. Film idealny. Mam tylko pytanie: czy tylko mi nie wyświetlają się komentarze pod wszystkimi artykułami??
aleksa_12
Jest hype. No i fajnie że Dev Patel wrócił, bo ostatnio sie nie pokazywal za bardzo w filmach
justek999
Ktoś tu wie jak się robi skuteczne zwiastuny...
oleksiey2000
Rzadko kiedy spotyka się film który trudno porównać do czegokolwiek, choćby powierzchownie.
brainwash216
Arturiańska opowieść z .... hindusem w roli głownej, dziękuje
2
Dravic
@brainwash216 Masz szczęście, że żaden lewak cię nie zauważył bo zostałbyś oskarżony o rasizm! Zgadzam się z tobą, debilizm. Mało jest hinduskich historii do zaadaptowania filmowego? Najwyraźniej według producentów filmów współczesnych, hindusi to frajerzy i nie umieją żadnych historii własnych wymyśleć, więc trzeba ich obsadzać w 'białych' rolach. XD
brainwash216
@Dravic no masakra, poprawność polityczna to konkretny rak, mało białych, angielskich aktorów?? Nie jestem rasistą, bardzo lubię filmy osadzone w średniowiecznych klimatach, no ale to po prostu kłuje w oczy, także w punkt powiedziane że to raczej ubliża mniejszością.
wito_filmweb
@brainwash216 Po pierwsze: średniowiecze jest tak odległym okresem historii i tak wyeksploatowanym motywem w popkulturze, że kreowanie go na modłę dzisiejszych czasów nie jest ani trochę szkodliwe, a wręcz nawet wskazane (w ten sposób staje narracja staje się bardziej aktualna). Po drugie: to fantasy więc nie widzę absolutnie żadnego racjonalnego powodu, dla którego mielibyśmy kurczowo trzymać się realiów, w których powstawały legendy będące kanwą dla tego filmu. Zielony rycerz nie jest postacią historyczną dlatego równie dobrze ktoś mógłby zrealizować go w konwencji science fiction, w której ukazany byłby jako przedstawiciel pozaziemskiej rasy o zielonym kolorze skóry, dwóch parach oczu i czterech długich ramionach. Teksty typu "nie jestem rasistą, ale..." nie czynią cię mniej rasistowskim. Niestety tak to nie działa.
3
wito_filmweb
@brainwash216 btw spójrz na na te dziesiątki filmów biblijnych, w których Jezus grany jest przez białego aktora. To też nazwiesz poprawnością polityczną?
1
brainwash216
@wito_filmweb ale co mnie to wszystko obchodzi ? nie muszę rozczłonkowywać tego że hindus nie pasuje mi na średniowiecznego rycerza na czynniki pierwsze, a czarnych, brązowych, żółtych, a ostatnio też kobiety wciskają wszędzie na siłę, czemu nie można zaprzeczyć
MickyThump
Średniowieczny Labirynt Fauna? Wchodzę w to.
maxplastic
Dev Patel w filmie opartym o legendy arturiańskie? Coś takiego. A kiedyś się wydawało, że Morgan Freeman w Robin Hoodzie to było głupie - choć ma zupełnie dobre wytłumaczenie fabularne. Sorry, pewnie wychodzę na kogo wychodzę, ale w tym przypadku trochę mnie to boli, może też przez to, że nie trawię tego typka, coś w nim jest, w jego grze, w jego uśmieszkach, że mnie zwyczajnie irytuje. Poza tym to nie jest poważny aktor, dwa filmy mu wyszły i oba o dziwo toczyło się w jego rodzinnych stronach, mimo że urodził się w Anglii. No po prostu tego nie kupuje.
2
dezertx
@maxplastic a to brytanii nie założyli hindusi i nigeryjczycy? :O
1
aya_rivera
@maxplastic Dev Patel w filmie opartym o legendy arturiańskie. Uwaga! Słowo klucz: "film OPARTY o..."
2
aya_rivera
@dezertx Zanim zaczniesz śmieszkować doedukuj się i wygoogluj sobie "Cheddar Man". Ważny zabytek w Natural History Museum. Zniszczył światopogląd niejednemu białemu rasiście.
3
dezertx
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
aproxx
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
aya_rivera
@dezertx Z takim podejściem jak twoje można powiedzieć że inny masoński fake to "polskie obozy zagłady". Nie żebym spodziewała się innej odpowiedzi. Polska na całym świecie jest znana z głupoty, ksenofobii i faszyzmu.
2
mackiki
Czemu np nie widze komentarzy pod niektorymi tematami np pod dzentelmenami mimo ze na glownej widze ze 28 osob skomentowalo ?
pajt
@mackiki Też to mam. Filmweb zaczął się sypać od strony technicznej.
mackiki
@pajt kiedys to sie klikalo w powiadomienie wiadomo bylo kto gdzie napisal a teraz trzeba szukac co za amatorka
nikike
Trailer jak pierdy po Midsommar, które było pierdami po Hereditary. Gdzie ten Lowery z A Ghost Story :(
aproxx
Tyle w tym napiecia i fascynacji, co w ukladania pasjansa. Widywalem bardziej widowiskowe bitwy w warcaby.
katedra
Czy filmy A24 będą już tylko wyglądać jak połączenie Czarownicy, Midsommar i Valhalli Refna?
2
katedra
@aya_rivera Złego - nie. W kontekście kogoś lubiącego kino, a tym samym nowości - trochę nuda
wito_filmweb
@katedra wydaje mi się, że to po prostu trailery są montowane w podobnej konwencji i zbliżonym klimacie. Same filmy diametralnie się różnią i na swój sposób są bardzo oryginalne. Porównywać Midsommar do Czarownicy to jak porównywać dzień do nocy xD

programy Filmwebu