Jak powstały kostiumy do filmu "Zielony Rycerz. Green Knight"?

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Jak+powsta%C5%82y+kostiumy+do+filmu+%22Green+Knight.+Zielony+Rycerz%22-143268
Jak powstały kostiumy do filmu "Zielony Rycerz. Green Knight"?
Zaprojektowane przez Małgosię Turzańską stroje nosili m.in. Joaquin Phoenix w "Nigdy cię tu nie było", Jeff Bridges w "Aż do piekła" oraz gwiazdy serialu "Stranger Things". Efekty pracy wybitnej polskiej kostiumolożki będziecie mogli podziwiać także w widowisku fantasy "Zielony Rycerz. Green Knight", które już 30 lipca zadebiutuje w kinach. W rozmowie z Łukaszem Muszyńskim artystka opowiada m.in. o poszukiwaniu inspiracji, składaniu ego na ołtarzu sztuki oraz karierze w Hollywood.

Podcast "Musimy porozmawiać o kinie" możecie obejrzeć:Albo odsłuchać:"Zielony Rycerz. Green Knight" to adaptacja słynnego XIV-wiecznego poematu. Niespodziewane przybycie tytułowego wojownika na zamek Camelot zakłóca świętowanie Bożego Narodzenia na królewskim dworze. Gigantycznej postury, szmaragdowoskóry nieznajomy rzuca wyzwanie królowi Arturowi i jego rycerzom. Odpowiada na nie Sir Gawain (Dev Patel), młody i porywczy siostrzeniec Artura. Pojedynek z tajemniczym olbrzymem, któremu niestraszne jest nawet pozbawienie go głowy, okaże się dla śmiałka ostatecznym sprawdzianem charakteru, odwagi i prawości.  

Za kamerą stanął David Lowery ("Ghost Story", "Dżentelmen z rewolwerem"). W obsadzie prócz Deva Patela znaleźli się także Alicia Vikander, Joel Edgerton, Sean Harris i Barry Keoghan.  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones