"The Green Knight", "Ruchomy chaos" z nowymi datami

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Green+Knight%22%2C+%22Ruchomy+chaos%22+z+nowymi+datami-140657
"The Green Knight", "Ruchomy chaos" z nowymi datami
Ciąg dalszy zmian w planach dystrybutorów na najbliższe miesiące i lata. A24 i Lionsgate to kolejne studia, które po raz kolejny w świetle trwającej pandemii COVID-19 dokonały korekty kalendarza premier.

A24 w końcu ogłosiło nową datę dla baśniowego filmu Davida Lowery'ego "The Green Knight". Obraz miał pierwotnie trafić do kin w maju. Teraz studio planuje go pokazać na dużym ekranie latem. Amerykańska data premiery została wyznaczona na 30 lipca.

"The Green Knight" będzie autorską opowieścią, dla której punktem wyjścia jest słynny angielski romans rycerski z XIV wieku "Pan Gawen i Zielony Rycerz". Na dworze króla Artura podczas uczty z okazji Nowego Roku pojawił się niespodziewany gość – Zielony Rycerz. Cała jego postać była odziana w zieleń, nawet jego koń był tego koloru. Niesamowitość tej postaci wprawiła w zdumienie rycerzy, żaden z nich też nie ośmielił się odpowiedzieć na wyzwanie rzucone przez przybyłego. Zielony Rycerz, słysząc o potędze rycerstwa króla Artura, chciał na własne oczy przekonać się, czy rzeczywiście są oni aż tak waleczni. Zaproponował im grę w ścinanie głów, podczas której śmiałek miał odrąbać głowę Zielonemu Rycerzowi, a po roku nadstawić własną szyję, by ten mógł odwzajemnić cios. Król Artur podjął wyzwanie, ratując tym samym od hańby swój dwór. Jednak jeden z jego rycerzy – tytułowy Pan Gawen – postanowił zastąpić króla, gdyż nie godzi się, aby sam władca walczył, gdy otacza go wielu zacnych rycerzy. Gawen odciął głowę Zielonemu Rycerzowi, ale ten nie zginął, tylko podniósł głowę z ziemi i rozkazał odnaleźć siebie za rok przy Zielonej Kaplicy...  Poniżej możecie obejrzeć zapowiedź filmu:


Tymczasem Lionsgate dokonało kolejnego przesunięcia premiery widowiska sf "Ruchomy chaos". Zdjęcia do filmu zostały zakończone w 2017 roku i jego premiera została pierwotnie wyznaczona na marzec 2019 roku. Kiedy jednak szefowie Lionsgate'u zobaczyli gotową wersję, zrezygnowali z jej wprowadzenia do kin uznając rzecz za nienadającą się do dystrybucji. Po radykalnych zmianach w dokrętkach film miał trafić do kin w styczniu. Teraz amerykańska data premiery została wyznaczona na 5 marca.

Film jest ekranizacją książki Patricka Nessa. Jej akcja rozgrywa się w dystopijnej przyszłości, w której ludzie kolonizują obcą planetę. Kiedy infekcja zwana Hałasem uzewnętrznia wszystkie ludzkie myśli, na świecie rozprzestrzenia się chaos. Obca rasa wykorzystuje to, by wypowiedzieć wojnę homo sapiens. Tylko młody Todd Hewitt może powstrzymać międzygalaktyczny konflikt. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun:

Udostępnij: