Zwiastun nr 3 - wersja PC 2009

gatunek

produkcja

deweloper
wydawca
Electronic Arts

"Brütal Legend" to historia Eddiego Riggsa, technika obsługi na trasach koncertowych. Jest on mistrzem w swoim fachu, to do niego zwracają się zespoły, które chcą mieć profesjonalnie postawioną scenę i idealnie nastrojone gitary podczas koncertu. Eddie kocha hot-rody i zna na pamięć okładkę każdego albumu heavy-metalowego, razem z tekstami wszystkich utworów. Od zawsze ma poczucie, że nie pasuje do tego świata i powinien był się urodzić wcześniej, najlepiej wtedy, gdy nie rządziła jeszcze wszechobecna dzisiaj plastikowa tandeta. Pewnego wieczoru podczas koncertu Eddie traci przytomność w wyniku wypadku na scenie.

Kilka kropel krwi pada na sprzączkę paska, otrzymaną kiedyś w prezencie od ojca, i budzi uśpioną w niej klątwę. W rezultacie Eddie zostaje przeniesiony do niezwykłego świata, który jednak wygląda dziwnie znajomo, zaludniają go bowiem postaci doskonale znane Eddiemu z okładek albumów heavy-metalowych. Światem rządzi zły władca Doviculus, który z pomocą swojej armii demonów nęka ostatnie pozostałe przy życiu istoty ludzkie.

Ludzie pod wodzą Larsa Halforda, jego siostry Lity oraz tajemniczej Ophelii nie pozostają bierni. Brakuje im jednak kogoś, kto ich zjednoczy i poprowadzi do walki – jednym słowem, osoby, która zna się na organizacji, jak technik obsługi zespołu w trasie. Eddie będzie tym, który z rykiem silnika hot-roda, hukiem wzmacniaczy Marshalla i oślepiającym błyskiem chromu wprowadzi ten zamierzchły świat w epokę metalu.