Zwiastun nr 2 2012

gatunek

produkcja

wydawca
Activision
deweloper

Bezpośrednia kontynuacja gry "Call of Duty: Black Ops" przenosi nas do roku 2025, bezpośrednio w sam środek konfliktu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Głównym powodem konfliktu są metale ziem rzadkich, surowce niezbędne do produkcji zaawansowanej elektroniki, która w 2025 roku stanowi wszechobecną materię. W grze będziemy mieć okazję wcielić się w Davida Mason (potomka znanego z pierwszej części gry Alexa Masona), który zostanie wrzucony prosto w sam środek konfliktu. Głównym nemezis Masona będzie Raul Menendez, który jest kluczem do rozwiązania konfliktu.

"Call of Duty: Balck Ops 2" będzie oferować graczom niespotykaną do tej pory wielowątkowość fabularną. Podczas rozgrywki, gracz będzie mógł decydować o tym, jak chce poprowadzić daną misję do końca. Każda jego decyzja wpłynie bezpośrednio na dalszą rozgrywkę oraz na samo jej zakończenie.

W "Black Ops 2" nie zabraknie również fantastycznego trybu wieloosobowego. Do dyspozycji graczy zostaną oddane zupełnie nowe rodzaje broni oraz śmiercionośne drony, którymi będzie można sterować. Twórcy zadbali również o epickość rozgrywek wieloosobowych, przez co zmierzymy się z innymi graczami na mapach takich jak: Aftermath - zniszczone Los Angeles z 2025 lub w opuszczonej wiosce - Yemen.

W "Black Ops 2" nie mogło zabraknąć trybu Zombie, w którym wraz z przyjaciółmi w trybie kooperacji stawimy czoła falom nieumarłych.