wydawca
Activision
deweloper

Następca jednej z najlepszych gier na konsolach nowej generacji. "Call of Duty 3" pozwala jeszcze bliżej przyjrzeć się furii walk podczas przełamania w Normandii. A była to kampania, która doprowadziła na oswobodzenia Paryża i pozwoliła aliantom zbliżyć się do Berlina. Gracz wciela się w role czterech zwykłych alianckich żołnierzy - Amerykanina, Brytyjczyka oraz po raz pierwszy w Kanadyjczyka i Polaka! Grafika w jakości HD, precyzyjna animacja, doskonałe efekty specjalne oraz szybka i intensywna akcja autentycznego pola walki.
Moc konsol nowej generacji - Stworzona od podstaw na potrzeby nowych konsol, "Call of Duty 3" tworzy najdoskonalszy obraz II Wojny Światowej, dzięki zaawansowanej grafice, nowemu silnikowi fizyki, interaktywnemu otoczeniu i szczegółowej animacji.
Bezpośrednie starcie - Zupełnie nowy mechanizm kontrolowania specjalnych akcji, pozwala na walkę wręcz, unikanie nagłych ataków czy też na tworzenie i rozbrajanie mechanizmów odpalających materiały wybuchowe.
Różnorodne sposoby przechodzenia misji - Dzięki najnowszej technice tworzenia poziomów gry, możliwe są różne drogi przeprowadzenia ataków - i to właśnie gracz ją wybiera.
Nie ma dobrego miejsca do ukrycia się - Fizyka i interaktywność otoczenia pozwala graczowi niszczyć przedmioty, za którymi kryje się przeciwnik. Ale uważaj: wróg również może zniszczyć to za czym się schowasz.
Drużynowa walka w sieci z pojazdami - 24 graczy może walczyć w sieci w różnorodnych trybach gry-  z dodatkową możliwością wykorzystania podziału ekranu.