wydawca
E-Line Media
deweloper

"Never Alone" to debiutancki projekt amerykańskiego studia Upper One Games. Ta klasyczna platformówka, swoją fabułę czerpie pełnymi garściami z legend i wierzeń plemienia Inuitów, zamieszkującego mroźne tereny Alaski.

W grze wcielamy się w postać małej dziewczynki o imieniu Nuna. Staje ona przed zadaniem wyruszenia w daleką i niebezpieczną podróż, aby zapobiec nadejściu wiecznej zamieci śnieżnej, która zgładziłaby jej lud. W wyprawie towarzyszy jej wierny kompan i pomocnik - polarny lisek, który potrafi przywoływać i kontrolować przyjazne duchy. To właśnie współpraca naszych bohaterów jest kluczowym elementem rozgrywki. Odpowiednie wykorzystanie unikatowych umiejętności każdego z nich, pozwoli nam pokonywać wszelkie napotkane przeszkody oraz stoczyć finałową walkę z Człowiekiem Zamieci.

Oprawa audio-wizualna gry została opracowana na podstawie konsultacji z potomkami plemienia Inuitów, aby wiernie odtworzyć ich wyobrażenia na temat mitycznych postaci. Całość dopina arktyczny klimat, tradycyjna folkowa muzyka oraz narracja w oryginalnym języku.