Zwiastun nr 2 2014

gatunek

produkcja

USA

wydawca
Deep Silver
deweloper
wydawca
InXile Entertainment

"Wasteland 2" to bezpośrednia kontynuacja gry z 1988 roku, pierwszego w historii postapokaliptycznego RPG, który był inspiracją dla serii "Fallout". Żadna inna komputerowa gra fabularna nie dawała wcześniej graczom kontroli nad poszczególnymi członkami drużyny aby zaplanować taktykę starcia, ani możliwości dokonywania moralnych wyborów, które wpływały na świat wokół nich. "Wasteland" było też innowacyjne pod względem możliwości rozwiązywania fabularnych problemów na wiele sposobów, umożliwiając graczom przechodzenie gry w najodpowiedniejszym dla nich stylu.

Imponujący rodowód "Wasteland" został zachowany w swej istocie, ale równocześnie zmodernizowany na potrzeby naszych czasów w "Wasteland 2".
Zanurz się w taktycznej, turowej walce, która przetestuje do granic możliwości twoje strategiczne zdolności. Walcz o przetrwanie w spustoszonym świecie, w którym sama siła nie wystarczy żeby ocaleć. Wyposaż swój oddział w najbardziej niszczycielską broń po tej stronie zony. Przygotuj się na totalną zagładę z systemem awansu postaci w eRPeGowym stylu i możliwością modyfikowania, które uczyniły pierwsze "Wasteland" tak brutalnym. Ocal sojusznika od pewnej śmierci, albo pozwól mu zginąć – wybór należy do Ciebie, ale wraz z nim i jego konsekwencje.