PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605870}
7,6 11 731
ocen
7,6 10 1 11731
Call of Duty: Black Ops
powrót do forum gry Call of Duty: Black Ops

Strasznie zmęczyła mnie ta gra. Bez kitu. Tylu slow-motion momentów nie było w żadnej
grze. Tylu patetycznych, wzniosłych scen również... Rzygać się chciało od tego jaki
wspaniały jest główny bohater, jak daleką i trudną drogę przeszedł i jakim świetnym
kompanem jest. Historia była plastikowa, słabo opowiedziana.

Grafika nie zmieniona od czasów MW. To jak dla mnie lekka przesada. Mogliby dopisać
parę linijek w tym przestarzałym silniku. Inni developerzy tak robią... Tutaj jednak wydaje
się że jak gra ma 'Call of Duty' przed tytułem to zdaje się że nie podlega ona krytyce.

MP znośny. Ale jak na serię która zrewolucjonizowała muliti to słabiutko. Nic nowego.
Parę dodatkowych gadżetów i tyle. W porównaniu do serii Battlefield ta gra w ogóle się
nie rozwija.

Świetnym dodatkiem jest Zombie Mode. Very nice touch.

Zachwyt nad tą częścią jest dla mnie nie zrozumiały. Nie jest to beznadziejna gra.
Treyarch przedobrzył w SP jednocześnie nic nie robiąc z fizyką silnika. Historia to jeden
wielki wybuch w slow-motion bez głębszego sensu.

ocenił(a) grę na 7
jaca777_2

Nie wiem kto się tym zachwyca, jednak jak dla mnie to jedna tepa strzelanka na półce może stać. Chociaż wydać na nią 100zł juz się tak nie usmiecha( przynajmniej multi do przezycia i tryb zombie spoko)

ocenił(a) grę na 8
jaca777_2

Chyba jednak dopisali parę linijek. Tej części nie można uruchomić na procku z jednym rdzeniem. Przechodzę właśnie SP (oczywiście na dwóch rdzeniach) i widzę że grafika (technicznie) jest niezła. Ale nie ma tu żadnej fabuły. Nie trzeba nawet strzelać. Chodzi o to, żeby iść. Celem rozgrywki nie jest wykonanie żadnej misji - bo wykonuje się sama - tylko postawienie pionka w kolejnych punktach. Bardzo mało śmieszna parodia gry planszowej.

qduaty

To nie znaczy że cokolwiek tam robili... Zmienili warunki optymalizacyjne, dorzucili wymuszony render, gładzenie itp. Ale model postaci, fizyka silnika nie zmieniły się od kilku lat. Nawet w MW3 największym zarzutem fanatyków jest kompletny brak ingerencji w graficzną stronę gry. To nic strasznego ale ileż można doić przestarzały silnik?

No dla mnie ta gra nie powinna mieć w tytule CoD. Coś w tym jest że misje wykonują się same...

ocenił(a) grę na 8
jaca777_2

Warunek optymalizacyjny mają w sumie jeden - rozdzielczość tekstur dostosowuje się m. in. do pasma PCIe (słusznie). W grach CoD najbardziej zaawansowaną metodą jest naiwny parallax mapping (chyba z 1999 r.), a ich fotorealizm wynika z milionów dolarów wydanych na pracę grafików. W ten sposób nie można pójść do przodu i trudno się dziwić że wszystkie części wyglądają tak samo. Sprzedaż tych "technicznie chamskich" gier wymusza się absurdalnymi wydatkami na reklamę: 4-5 razy więcej niż na produkcję. Dlatego Activision nie musi iść do przodu - ich gry sprzedają się bez tego.

qduaty

No tak. Racja.

ocenił(a) grę na 7
qduaty

Znajdź mi choć jedną mapę... jedną powierzchnię na której Parallax Mapping jest w COD zastosowany. Nie ma - wszystko opiera się na dużo prostszym i "tańszym" zdecydowanie przestarzałym bump mappingu. Nie jest też tak, że grafika w COD nie ewoluuje - programiści mają dość trudny kawał roboty z takim silnikiem i jego optymalizacją... wszystko jednak sprowadza się do jednej rzeczy - nie można wprowadzić drastycznych zmian... dlaczego? Bo COD od MW2 ma shooterem robionym głównie na konsole, a poprzeczka jest postawiona wysoko - przestarzały siedmioletni sprzęt, a Ty jako programista masz wprowadzić ulepszenia w grafice, optymalizując po drodze co się tylko da i wyciągnąć z tego przestarzałego sprzętu bite 60fps - bo taki jest wymóg Activision i takie oczekiwania graczy na konsoli.

ocenił(a) grę na 10
jaca777_2

Ta gra to najlepszy fabularnie CoD. Fabuła zmiata pozostałe części z powierzchni ziemi. Wreszcie jest ciekawie, wreszcie gra się po to żeby się dowiedzieć co będzie dalej.

Gameplay wprowadza dużo nowości - latanie helikopterem ( może i uproszczone ale zawsze), ulepszone Zombie, mnóstwo pojazdów w singlu. A co wprowadziło nowego takie MW2? Masakrę na lotnisku ( swoją drogą świetną). A MW3? Przełączany celownik...
BO RULEZ

ocenił(a) grę na 9
waldeck

I z Tobą się całkowicie zgodzę, BO zamiata wszystkie FPS'y pod względem fabuły.

mcdusia

No... Chyba jednak nie. Bioshock (1,2), Resistance (1,2,3), S.T.A.L.K.E.R, Nawet takie Metro 2033 robi mocną konkurencję BO. Ta część CoD to odgrzany, patetyczny, nudny FPS gdzie misje są równie fascynujące co wizyta u dentysty, a nadmierna ilość slow-motion dodatkowo obrzydza i tak niezbyt ciekawą kampanię.

ocenił(a) grę na 7
jaca777_2

BO nie jest najlepszym fpsem ever, ale wśród tych z gatunku "poganiaczy" (CoD, Bulletstorm) konkuruje z CoD4.

ocenił(a) grę na 9
jaca777_2

Bo pie*dolne, Bioshock, metro 2033, stalkery mają świetną fabułę? Scenariusz mają bardzo przeciętny, jedyne co te gry wyróżnia to świetny klimat bo sama historia jest normalna.

ocenił(a) grę na 10
mcdusia

FPSy może nie, ale inne części serii - tak.

waldeck

najlepsza akcja jest że mam kompa z 2010, COD4 idzie jak żyleta a to wietnamskie gówno które notabene jest kropka w kropkę jak 4 MI SIĘ CIEŁO!!!

ocenił(a) grę na 10
Schizofrenik_XXI_wieku

Ma zrypaną optymalizację, to fakt.

waldeck

ma ZA JEBIŚCIE zrypaną optymalizacje!!! crysis bez wygładzana anizotropowego mi śmiga że chej, a to wygląda jak z 2006 i SIĘ TNIE!!!

ocenił(a) grę na 10
Schizofrenik_XXI_wieku

No dobra, tutaj macie rację, optymalizację spier*olili totalnie.

waldeck

musiałem kombinować na forum, jakoś wykombinowałem że zaczęło płynnie chodzić ale pewnych efektów nie było... śmiech na sali, Crysis ma 10000 lepszą grafię a chodzi miodzio a ta kaszana której grafika jest kalką COD4 tak się mi cieła... jakbym wydał na to gówno 140 zł to bym włosy powyrywał...

Schizofrenik_XXI_wieku

co do akcji hmm porównanie... grałem ostatnio w stareńkiego HL i lepiej się bawiłem niż z black ops.. nie powiem, black ops ma fajne akcje ale hmm to jest coś ala "to już było". Gdy skończyłem tą gierkę już nie chciałem do niej wracać...

ocenił(a) grę na 8
Schizofrenik_XXI_wieku

A teraz weź podserię MW... MW1 było przekozackie, MW2 spoko, ale MW3 to jak dla mnie tragedia, taka monotonia, że się zmuszałem do gry, natomiast BO... niby wciąż to samo ( powiem o tym na końcu) ale jednak coś tam nowego było, co jakiś czas gra skakała od zimowej misji do wietnamu, a to lot helikopterem, szturm na rezydencję itd. Prawdę mówiąc, wszystkie ostatnie COD'u to jedno i to samo, ale BO przynajmniej pokombinowało z planszami.

DziaBaL

no tak ale i tak uważam że na "raz", w śniegach fajne było itp ale to jakby "już było"

ocenił(a) grę na 8
Schizofrenik_XXI_wieku

No to też powiedziałem, w COD'zie puki co nic nowego nie było, a ja głównie chciałem zwrócić uwagę, że w BO była największa różnorodność, co moim zdanie idzie na plus.

ocenił(a) grę na 10
Schizofrenik_XXI_wieku

Ja tam kupiłem za 95 ;P

ocenił(a) grę na 6
jaca777_2

"Historia była plastikowa, słabo opowiedziana." - właśnie w tym zdaniu coś jest a dokładniej prawda,choć to rozgrywka mnie przede wszystkim mało bawiła takie mdłe to dla mnie było,to właśnie pamiętam z tej gry przechodząc ją po raz pierwszy :-/.Z grami wojennymi to szczerze słabiutko w tych czasach nic ciekawego,dobrego nie wychodzi mówię tu oczywiście o kampaniach!Ocena 5/10.Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 10
jaca777_2

Hmm powiem tak to pierwszy CoD który tak naprawdę wstrząsa nas akcją i jest naprawdę naprawdę dobry oczywiście nie krytykuję poprzednich części ale ta gra to moim zdaniem pierwszy przypadek w serii w którym fabuła ( jak w Modern Warfare) nie przypomina filmu Niezniszczalni to bardzo fajny tytuł w którym można poczuć coś pomiędzy szpiegiem a marines nie jak w poprzednich uważam że gra w fajnym stylu odmieniła serię i otworzyła przed nią nowe horyzonty oraz wątki zwyczajnie dodała jej świeżości co na pewno wyjdzie jeszcze na dobre .. krótko mówiąc grać i cieszyć się ! ;)

ocenił(a) grę na 8
jaca777_2

gra supr, właśnie fajnie zrobili z tym że go przesłuchują patent ciekawey.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones