Gra wideo

2006
6,8 236
ocen
6,8 10 236
71
chce zagrać
{"id":"623559","linkUrl":"/videogame/Dead+Rising-2006-623559","alt":"Dead Rising","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/35/59/623559/7386402.2.jpg"}
Utknąłeś w centrum handlowym, a dookoła Ciebie setki zombie? Czas na zabawę! Wcielając się w rolę fotoreportera Franka Westa odkrywasz materiał prasowy stulecia –... więcej

Ta gra nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Utknąłeś w centrum handlowym, a dookoła Ciebie setki zombie? Czas na zabawę! Wcielając się w rolę fotoreportera Franka Westa odkrywasz materiał prasowy stulecia – otoczone szczelnym kordonem wojska, centrum handlowe pełne przerażających zombie! Następne 72 godziny spędzisz w towarzystwie nieumarłych.

data produkcji
2006
tytuł oryg.
Dead Rising
inne tytuły
デッドライジング Japonia
Więcej...
W wersji gry na rynek europejski zdjęcia dziewczyn w topless umieszczone na podkoszulkach bohaterów są ocenzurowane. Nagie piersi zostały zasłonięte białą sukienką lub krótkim topem.
Nazwy restauracji „Chris Fine Foods” i „Jill's Sandwiches” bezpośrednio nawiązują do nazwisk bohaterów serii "Resident Evil".
W grze jest szereg odniesień do serii gier "Mega-Man". Przykładowo Frank nosi strój tytułowego bohatera i potrafi odblokować Mega-blaster. Dodatkowo maski Servbotów są takie same, jak w "Mega Man Legends".
  • klasyk.

    prowned ocenił(a) grę na 9

    Jedna z lepszych gier z pierwszej połowy życia poprzedniej generacji. Świetna, bardzo odkrywcza w tym temacie, ze świetną mechaniką i genialnym głównym bohaterem. Genialna muzyczka z galerii chyba na zawsze pozostanie w mojej głowie :)