Diablo II

2000
8,7 21 704
oceny społeczności
8,7 10 1 21704
954
chce zagrać
powrót do forum gry Diablo II
  • Linalee_2 ocenił(a) tę grę na: 10

Ulubiona gra była, jest i zawsze będzie. Klasyk *-*

• astral_ghoust ocenił(a) tę grę na: 9

Linalee_2 Doceniam głos , a Diablo 1?

astral_ghoust Przeszłam, ale tylko raz. Jedna z niewielu rzeczy, która bardziej mi się podobała, niż w dwójce to wygląd eliksirów. :>

Linalee_2 A co do dubbingów to Diablo na pewno można postawić bardzo wysoko. Co jak co, ale po prostu nienawidzę dubbingów w filmach, czy w serialach, ale Polska robi bardzo dobrą robotę, jeśli chodzi o gry. Nie miałam przyjemności grać jeszcze w trójkę, ale oglądając scenę walki Tyraela muszę powiedzieć, że polska wersja jest jedną z najlepszych. Bieda trochę, bo Torchlight (o dwójce mówię, bo jedynka była nudna jak nie wiem) strasznie dużo rzeczy ściągnął z Diablo.. W sumie zajeżdżało mi jeszcze Sacredem (też dobra gierka, książka też mi się podoba), ale obie produkcje nie umywają się do tejże gry. (; I podoba mi się to, że Diablo zabić jest o wiele trudniej, niż Ba'ala. :D Poza tym te emocje, jak włazisz do Katakumb w pierwszym akcie, a tu Andariel i to "GIIIIIIIIIŃ ROBAAAKUUUU". I głos gościa, który opowiada historię zapisaną w książce do questa o Hrabinie... "Wciąż spoczywa pogrzebana wśród murszejących czaszek... Milczących świadków tego, jak nieludzki potrafi być człowiek...". A o głosie Caina to ja nawet już nie wspomnę, bo to epickość sama w sobie. :D

Linalee_2 No i wszyscy wiemy, że ukryte miejsce z krowami wymiata na całego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

• Nameless0ne ocenił(a) tę grę na: 10

Linalee_2 Właśnie przez Ciebie instaluję Diablo II :D

Nameless0ne Miło słyszeć. xD Smutne to trochu, że kiedyś gry były wymagające, a teraz walisz na ślepca i boss umiera po minucie.

Linalee_2 Cóż, są wyjątki, ale prawda - kiedyś to wszystko było bardziej wymagające.

Nameless0ne Oraz miało duszę i klimat. A tera nastawione na grafikę. :/

Linalee_2 Również prawda, aczkolwiek także znajdują się wyjątki. Szkoda tylko patrzeć, jak ludzie narzekają, że w którejś to nadchodzącej produkcji jest "grafika do dupy".

Nameless0ne Tak jak ludzie mieli ból dupy jak widzieli trailer do Fallouta 4. xD Ej ludzie, ludzie... Wymądrzacie się, a pewnie nie tknęliście nawet jedynki i dwójki, tylko nawalacie w NV i 3 ;--------; Po prostu szkoda. Ale dobra, każdy stawia jakiś aspekt wyżej od reszty. U mnie na samej górze na pewno jest klimat i fabuła, a u innych grafika, co zrobisz. ;-;

Linalee_2 Właśnie pisząc tamtego posta myślałem o Falloucie 4 :D

No tak, ale jak ktoś na pierwszym miejscu stawia grafikę i z tego powodu odrzuca dobre gry to aż serce boli...

• goodvibestyla ocenił(a) tę grę na: 9

Linalee_2 Racja,dubbing polski w grach a szczególnie D2 jest świetny :)

• Linalee_2 Wg. mnie niektóre głosy zostały dobrze dobrane przez Green Studio i wypadają nawet lepiej, niż w wersji oryginalnej (ang.). Wersje polskie Caina, Akary, Warriva, Greiza czy Jerhyna są w tej grupie, ale na nogę Wirta było brać panią Chotecką? Intonacja zawsze ta sama, typ stereotypowej, głupiutkiej blondynki. Charsi, czy Amazonka nie brzmią w wersji polskiej jak wojowniczki, tylko jak jakieś "słodkie idiotki". Na szczęście z resztą jakoś sobie poradzili; nawet z tłumaczeniem. Jedynka mi się podobała, chociaż brakowało tej ilości przedmiotów i pomysłów z dwójki. No, ale tak to jest gdy się zaczyna od sequela. W #3 nie grałem, mam to w pompie w sumie.

• LukeInside Hihi, po tym o "ilości przedmiotów" się rozpoznaje pokolenie wychowane na grach widowiskowych, ale fabularnie co najmniej kulejących.

• hyrkan Po takich komentarzach rozróżnia się noobów od retro-gamerów :) Pewnie nawet nie masz pojęcia co to Pong. Nie kompromituj się po raz kolejny.

• LukeInside Musiałbym napisać, jak ty, że tlen to nie materia, bo masz na to relacje świadków. To byłaby kompromitacja.
    Natomiast ocenianie RPG w kategoriach ilości przedmiotów nie ma związku z tym, co ja znam czy nie. Oznacza niezrozumienie dla gatunku RPG jeszcze jako gry towarzyskiej, oznacza ocenę przez pryzmat najbanalniejszego dużego miecza dla dzieciaka. Nie ma znaczenia, ile masz lat (bo nic z tego nie wynika), ani w jak dawnych czasach już niczego nie rozumiałeś. Ma znaczenie, że wciąż nie rozumiesz. ;)

• hyrkan Wg. ciebie powietrze to materia a nie stan jej skupienia, więc o czym rozmawiamy? :)

Problemem jest twoje nierozumienie tego co ktoś napisał :) Czy napisałem, że "Tylko ilość itemów się liczy"? :) No? Dalej, pokompromituj się trochę dla naszego ubawu :)

• LukeInside Gaz. Gaz to stan skupienia. Powietrze może występować w stanie ciekłym, na przykład, bo tlen i azot zostały już skroplone. Nawet - przez Polaków.

Rozmawiamy o tym, że dla ciebie powietrze jest niematerialne. To właśnie napisałeś. No i o tym, że dla ciebie w RPG chodzi o ilość itemów. To też napisałeś.

• hyrkan Wg. ciebie istnieją tylko rzeczy materialne i nawet energia jest materią :) To powinno zakończyć tą twoją dewiację naukową :)

W RPG nie chodzi o ilość przedmiotów, ale to jedna z najciekawszych rzeczy dodanych w DII i dlaczego jest w tym wszystkim o wiele lepsza. Inne RPG zachęcają czym innym. Dwójka akurat jest lepsza pod wieloma względami - ilością postaci, ciekawością lokacji, czy umiejętności.

• LukeInside Wzór E=mc2 zawiera E, czyli energię i m, czyli masę. To wzór na równoważność masy i energii.

Jest bardzo ciekawe, że choć WIESZ, że nie masz wiedzy fizycznej, NIE SPRAWDZASZ, czy to, co piszesz, ma sens. Wystarczyło wpisać w google. Trafiasz w fizyczną prawdę, której nie znasz, a której przy okazji nie rozumiesz. Zatem wyśmiewasz ją jako głupotę, choć jest prawdą. :)

Zgadzam się, że w D2 nie ma zbyt wiele rzeczy ciekawszych niż ogrom przedmiotów. Żadnej fabuły poza tym liniowym przebiegnięciem lokacji. Żadnego klimatu, choć D1 miało ciekawy. Jest tylko ekspienie i drop.

• hyrkan "Jest tylko ekspienie i drop." - dla ciebie, ale dla milionów fanów nie"

Logika gimbusa :) Czyli jeśli gdziekolwiek można obliczyć masę (nawet w zbiorze gdzie materia występuje) to już jest to materia sama w sobie? :) Żenada.

• LukeInside Dla ciebie była tam złożona fabuła, zaawansowana psychologia, wieloaspektowe ukazanie bohaterów w przełomowych chwilach, etyka i takie tam. A dla mnie nie, bo szukałbym psychologii czy etyki w poważniejszych źródłach. :) Milionie fanów niewymagających nawalanek.

A czym się różni materia od materii samej w sobie? :) Słyszałeś "sama w sobie" jak przynosiłeś do szkoły bratu kanapki i teraz bez zrozumienia używasz? :)

• hyrkan Milionie fanów, którzy lubili jedynkę

Czyli nie rozumiesz :) Problem klucza z gimby.

• LukeInside Rozumiem. Itemy, drop, grind. :) Klucz z gimby dla fana D2.

• hyrkan Wiem że ciebie to boli. No trudno, jesteś gimbem, musisz z tym żyć. Mój wiek już ustaliliśmy :)

• LukeInside Każdy głupiec więcej to jednak strata jest. W ogóle przypomniałeś mi temat aborcji.

• hyrkan Temat aborcji mówisz? Typowo lewackie :) Wybijałbyś wszystkich wiernych, jak już wspominałeś czy jednak się wycofujesz z tego?

• LukeInside Ależ ani jednego nie wybiłem. :) Z czego się mam wycofać? Z twoich słów? No pewnie. Cofam wszystko, co powiedziałeś, bo to było głupie, bezczelne, pełne kłamstw i o mówiącym świadczyło jak najgorzej. :)

• hyrkan "Cofam wszystko, co powiedziałeś" - bezcenne!!!

• LukeInside Dwadzieścia razy powtórzyłeś "bezcenne" za reklamą. :) Zdajesz sobie z tego sprawę?

• LukeInside Jak się czujesz 10 lat ode mnie młodszy?

• astral_ghoust ocenił(a) tę grę na: 9

Linalee_2 bo dla mnie Diablo 1 jest lepsze niż 2 . A dlaczego to już temat na inne rozmowy .

astral_ghoust A no każdy ma inne gusta. (:

• Pawel_G_ ocenił(a) tę grę na: 10

astral_ghoust D1 mechaniką mniej dojrzały, D2 bardziej dopracowany, z lepszym multi. Niemniej mroczny klimat jedynki, muzyka - kult. Jedynke przeszedłem z 5 razy (tylko w singlu) i co jakiś czas do niej wracam. D2 z kolei początki na singlu (sentyment...), później już tylko BN i setki godzin nań spędzone.

• użytkownik usunięty ocenił(a) tę grę na: 10

Linalee_2 Dla mnie też diablo 2 będzie klasyką