gra

God of War

2005
8,4 7 442
oceny
8,4 10 1 7442
Bohater zamierza odnaleźć Puszkę Pandory, dzięki której zabije boga wojny - Aresa. Zobacz pełny opis

gatunek

premiera

Top gier wideo
Najlepsze gry w klimacie "300"
W dzisiejszym odcinku Gruby Nerd prezentuje sześć gier dla fanów "300", "300: Początek Imperium" oraz serialu "Rzym". Dal lajka Grubemu na fejsie: [url]https://www.facebook.com/GrubyNerd[/url] 2014-03-13T16:33:14 PT5M15S https://fwcdn.pl/webv/29/98/32998/miniaturka.32998.4.jpg

Jako straszliwy Kratos, potężny spartański wojownik zdecydowany zniszczyć boga wojny Aresa, musisz pokonać najsłynniejsze - i największe - stworzenia w historii. Uzbrojony w budzące trwogę Ostrza Chaosu, dwa płonące ostrza przytwierdzone do ciała za pomocą łańcuchów, oraz w liczne podarunki od bogów, bezlitosny Kratos nie zawaha sięJako straszliwy Kratos, potężny spartański wojownik zdecydowany zniszczyć boga wojny Aresa, musisz pokonać najsłynniejsze - i największe - stworzenia w historii. Uzbrojony w budzące trwogę Ostrza Chaosu, dwa płonące ostrza przytwierdzone do ciała za pomocą łańcuchów, oraz w liczne podarunki od bogów, bezlitosny Kratos nie zawaha się zmieść każdego przeciwnika, który stanie mu na drodze. "God of War" wynosi gatunek akcji i przygody na zupełnie nowy poziom, łącząc niemal filmową staranność z płynną, ociekającą krwią rozgrywką. Wraz z rozwojem epickiej, dramatycznej fabuły Kratos napotka na swojej drodze słynne mityczne monstra, takie jak minotaury, centaury, syreny i gorgony. Każdy przeciwnik stanowi dla Kratosa odrębne wyzwanie, które wymaga indywidualnego podejścia. Wykonując polecenia wyświetlane na ekranie, uzyskasz dostęp do dziesiątek sekwencji zabójczych ruchów, od rozrywania rękoma na pół po wskakiwanie na grzbiety większych wrogów, by ich zadusić. Dodatkowo Kratos otrzymał dary od bogów, magiczne techniki niezbędne do pokonania niektórych silniejszych przeciwników. Wykorzystaj wojowników widmowej Armii Hadesu, wstrząśnij światem, używając Gniewu Posejdona, lub obróć przeciwnika w kamień dzięki Spojrzeniu Meduzy. Kratos może również wykonywać wiele kontekstowych czynności, takich otwieranie wielkich wrót przy użyciu niezwykłej siły, wspinanie się na strome ściany i wzgórza czy strzelanie z potężnych kusz.

studio
SCEA Santa Monica Studios
tytuł oryg.
God of War
inne tytuły
GoW (tytuł skrócony) USA
Dark Odyssey (tytuł roboczy) USA
God of War: The Hydra Battle USA
God of War HD Wielka Brytania
więcej
Wyrocznia z Aten ma na sobie sukienkę w stylu właściwym dla XXI wieku.
Dopiero rok po wydaniu w innych krajach europejskich gra została dopuszczona do dystrybucji w Niemczech, jednakże ocenzurowana oraz z oznaczeniem, że przeznaczona jest tylko dla dorosłych. Powodem opóźnienia był brak zgody dewelopera na lokalne ograniczenia wiekowe oraz zmiany w grze, ostatecznie jednak poddał się on regułom ustanowionym przez niemiecki urząd USK.
Mitologia grecka od lat jest źródłem inspiracji dla wielu twórców, zarówno w świecie literatury, filmu jak i gier video. Wystarczy wspomnieć takie klasyki jak serial "Herkules", film animowany o tym samym tytule, "Troję" czy też grę "Age of Mythology". W 2005 roku firma Sony również postanowiła skorzystać z owego źródła i osadzić akcję swojego... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

mozna się nieźle wkurzyc jak cos się nie da przejsc

Jest też trudniejsza od 2 części, po prostu jedna z najlepszych gier na PS2

Co wybrać ?

GOD OF WAR

ocenił(a) grę na 9

Świetna gra, bardzo brutalna, jednak zarazem fabuła świetnie prowadzi gracza. Kolejne misje są ciekawe, krwiste i mocno rozbudowane. Czekam na kolejne.
Zapraszam na https://okonapopkulture.blogspot.com/

Wersja PS3

ocenił(a) grę na 8

da się kupić w wersji PS3 gdzieś indziej niż na Playstation Store ??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones