Oficjalnie: Sony szykuje ekranizacje "Horizon", "God of War" i "Gran Turismo"

IGN / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oficjalnie%3A+Sony+szykuje+ekranizacje+%22Horizon%22%2C+%22God+of+War%22+i+%22Gran+Turismo%22-146614
Oficjalnie: Sony szykuje ekranizacje "Horizon", "God of War" i "Gran Turismo"
W prezentacji Sony dla inwestorów znalazła się informacja, która z pewnością zelektryzuje fanów gier wideo. Firma potwierdziła, że przygotowuje serialowe ekranizacje cyklów PlayStation "Horizon", "God of War" oraz "Gran Turismo".

Ekranizacje "Horizon", "God of War" i "Gran Turismo" w drodze na mały ekranTelewizyjna wersja "Horizon" powstaje dla serwisu streamingowego Netflix. Akcja wydanej w 2017 roku gry rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym gigantyczne mechaniczne stworzenia przemierzają krainy wydarte spod panowania ludzkości. Z biegiem czasu gatunek ludzki cofnął się do epoki zbieracko-łowieckiej, jego przedstawiciele żyją pośród olbrzymich lasów, masywnych łańcuchów górskich i malowniczych ruin dawnej cywilizacji, a prymat w tym świecie wiodą bezwzględne i nieokiełznane maszyny. Gracz wciela się w Aloy, wytrawną łowczynię, która musi polegać na szybkości, sprycie i zwinności, by przeżyć i ochronić swoje plemię przed maszynami dysponującymi potężną siłą i równie potężnymi rozmiarami.


Jeśli chodzi o "God of War", potwierdziły się plotki z marca, jakoby ekranizacją gry była zainteresowana platforma Prime Video. Bohaterem cyklu jest Kratos - potężny spartański wojownik zdecydowany zniszczyć boga wojny Aresa. Gracz musi pokonać najsłynniejsze mitologiczne stwory. Uzbrojony w budzące trwogę Ostrze Chaosu, dwa płonące ostrza przytwierdzone do ciała za pomocą łańcuchów, oraz w liczne podarunki od bogów, bezlitosny Kratos nie zawaha się zmieść każdego przeciwnika, który stanie mu na drodze. W 2018 roku twórcy przenieśli akcję serii z ze starożytnej Grecji do mitologii nordyckiej. Aktualnie PlayStation pracuje nad kontynuacją gry z 2018 roku. Będzie to "God of War: Ragnarok" na PS4 i PS5.

W przypadku "Gran Turismo" nie znaleziono jeszcze domu dla ekranizacji. Wydawana od 1997 roku seria symulatorów wyścigowych sprzedała się do tej pory w ponad 85-milionowym nakładzie. Zasady gry są proste: gracz bierze udział w kolejnych wyścigach, a za zarobione pieniądze ulepsza swoje samochody bądź kupuje nowe.

Zwiastun "Gran Turismo 7"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones