gra

Medal of Honor: Allied Assault

2002
8,2 10 149
ocen
8,2 10 1 10149
Lata 40-te XX wieku, amerykański żołnierz Mike Powell zostaje wysłany do Europy, by walczyć z nazistami. więcej mniej

gatunek

deweloper

2015

wydawca

Electronic Arts

premiera

nagrody

"Medal of Honor: Allied Assault" to pierwsza odsłona z serii "Medal of Honor" wydana na PC. Gra z gatunku FPS osadzona w realiach II wojny światowej, w latach 1942-45. Gracz wciela się w postać amerykańskiego żołnierza sił specjalnych 1st Ranger Battalion, sierżanta Mike'a Powella. Zostaje on zwerbowany przez OSS by walczyć i wykonywać"Medal of Honor: Allied Assault" to pierwsza odsłona z serii "Medal of Honor" wydana na PC. Gra z gatunku FPS osadzona w realiach II wojny światowej, w latach 1942-45. Gracz wciela się w postać amerykańskiego żołnierza sił specjalnych 1st Ranger Battalion, sierżanta Mike'a Powella. Zostaje on zwerbowany przez OSS by walczyć i wykonywać działania wywiadowcze na terenach okupowanych przez nazistów. Fabuła poprowadzi nas przez sześć różnorodnych misji, począwszy od zaatakowania miasta Aziz w Algierii, poprzez norweskie Trondheim, lądowanie na normandzkiej plaży Omaha, Bretanię aż po przekroczenie Linii Zygfryda.

studio
2015 (deweloper) / Electronic Arts (wydawca)
tytuł oryg.
Medal of Honor: Allied Assault
inne tytuły
MoH:AA (tytuł skrócony) USA
więcej
W misji, w której gracz jest przebrany za niemieckiego żołnierza, warto udać się do pomieszczenia, gdzie trzech Niemców gra w karty. Podchodząc do okna, należy wcisnąć przycisk "Use". Wtedy za oknem pojawią się niemieccy żołnierze, którzy zaczną tańczyć i wykonywać ciekawe figury.
W 1998 roku świat zachwycił się przepiękną, pełną estetycznej emfazy wizją wojnyStevena Spielbergaz "Szeregowca Ryana". Zanim w podobnie pompatycznym stylu wyzwalać Europę nie od tej strony, od której tak naprawdę została wyzwolona, zaczęli gracze, minęły 4 lata – tyle czasu musiała poczekać komputerowa technologia, by choć w drobnej części oddać... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ale mi się w to wspaniale grało. Jaki klimacik. Co za wspomnienia. hehe

Będąc dzieckiem pamiętam jak się jarałem, że zobaczyłem lądowanie w Normandii i to miasteczko przeniesione żywcem z Szeregowca Ryana.

9/1 + serduszko. :)

Pomijając fakt, że Medal of Honor to ojciec chrzestny wszystkich strzelanek FPP w realiach drugiej wojny światowej i kamień milowy w świecie gier komputerowych w ogóle, to chciałbym zwrócić uwagę, że ma jedną z najlepszych ścieżek dźwiękowych w historii. Często łapałem się na tym, że zatrzymywałem się w miejscu,...

Edycja HD

ocenił(a) grę na 9

Oj, przydałaby się.

ARCYDZIEŁO!

ocenił(a) grę na 10

Gra po prostu powala, do tej pory potrafię raz na jakiś czas przechodzić całą trylogię (Allied
Assault + 2 dodatki) mimo że grafika nie dzisiejsza, to klimat, klimat i jeszcze raz klimat,
którego dzisiejszym tytułom bardzo brakuje. W tym roku mamy 10 rocznicę premiery, więc
pewnie wielu z was sobie odświeży starą...

więcej

Multiplayer

ocenił(a) grę na 10

Co się stało z grą online? Nie widać żadnych serwerów? Why, wyłączyli całkowicie? Czy może trzeba jaką apke aby znów zagrać online?