Gra

Medal of Honor: Allied Assault

2002
8,2 10 000
ocen
8,2 10 1 10000
339
chce zagrać
Lata 40-te XX wieku, amerykański żołnierz Mike Powell zostaje wysłany do Europy, by walczyć z nazistami. Więcej Mniej

gatunek

deweloper

2015

wydawca

Electronic Arts

premiera

"Medal of Honor: Allied Assault" to pierwsza odsłona z serii "Medal of Honor" wydana na PC. Gra z gatunku FPS osadzona w realiach II wojny światowej, w latach 1942-45. Gracz wciela się w postać amerykańskiego żołnierza sił specjalnych 1st Ranger Battalion, sierżanta Mike'a Powella. Zostaje on zwerbowany przez OSS by walczyć i wykonywać"Medal of Honor: Allied Assault" to pierwsza odsłona z serii "Medal of Honor" wydana na PC. Gra z gatunku FPS osadzona w realiach II wojny światowej, w latach 1942-45. Gracz wciela się w postać amerykańskiego żołnierza sił specjalnych 1st Ranger Battalion, sierżanta Mike'a Powella. Zostaje on zwerbowany przez OSS by walczyć i wykonywać działania wywiadowcze na terenach okupowanych przez nazistów. Fabuła poprowadzi nas przez sześć różnorodnych misji, począwszy od zaatakowania miasta Aziz w Algierii, poprzez norweskie Trondheim, lądowanie na normandzkiej plaży Omaha, Bretanię aż po przekroczenie Linii Zygfryda.

studio
2015 (deweloper) / Electronic Arts (wydawca)
tytuł oryg.
Medal of Honor: Allied Assault
inne tytuły
MoH:AA (tytuł skrócony) USA
Więcej...
W misji, w której gracz jest przebrany za niemieckiego żołnierza, warto udać się do pomieszczenia, gdzie trzech Niemców gra w karty. Podchodząc do okna, należy wcisnąć przycisk "Use". Wtedy za oknem pojawią się niemieccy żołnierze, którzy zaczną tańczyć i wykonywać ciekawe figury.
W 1998 roku świat zachwycił się przepiękną, pełną estetycznej emfazy wizją wojnyStevena Spielbergaz "Szeregowca Ryana". Zanim w podobnie pompatycznym stylu wyzwalać Europę nie od tej strony, od której tak naprawdę została wyzwolona, zaczęli gracze, minęły 4 lata – tyle czasu musiała poczekać komputerowa technologia, by choć w drobnej części oddać... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych