gra

Medieval II: Total War

2006
8,3 6 527
ocen
8,3 10 1 6527
Średniowieczne imperia prowadzą ekspansję terytorialną, by przejąć władzę nad światem. Zobacz pełny opis

gatunek

deweloper

The Creative Assembly

wydawca

Sega of Europe

premiera

nagrody

Medieval II: Total War
Zwiastun nr 1
[videogame=612849]Medieval II: Total War[/videogame] przedstawia najbardziej burzliwe wydarzenia średniowiecza, najmroczniejszej epoki w historii. Powstanie Watykanu, wyprawy krzyżowe, inkwizycja, wynalezienie prochu i odkrycie Nowego Świata to tylko tło polityczne i gospodarcze dla najważniejszego elementu gry - epickich bitew z udziałem dziesiątków tysięcy jednostek! 2011-11-17T12:41:31 https://fwcdn.pl/webv/67/15/26715/snap1.26715.4.jpg

"Medieval II" to już czwarta część niezwykle popularnej, wielokrotnie nagradzanej serii gier strategicznych, "Total War". Nowy tytuł twórców "Rome" przedstawia najbardziej burzliwe wydarzenia średniowiecza, najmroczniejszej epoki w historii. Powstanie Watykanu, wyprawy krzyżowe, inkwizycja, wynalezienie prochu i odkrycie Nowego Świata"Medieval II" to już czwarta część niezwykle popularnej, wielokrotnie nagradzanej serii gier strategicznych, "Total War". Nowy tytuł twórców "Rome" przedstawia najbardziej burzliwe wydarzenia średniowiecza, najmroczniejszej epoki w historii. Powstanie Watykanu, wyprawy krzyżowe, inkwizycja, wynalezienie prochu i odkrycie Nowego Świata to tylko tło polityczne i gospodarcze dla najważniejszego elementu gry - epickich bitew z udziałem dziesiątków tysięcy jednostek! Żaden inny program nie oferuje tak widowiskowych, pełnych brutalności starć na trójwymiarowych mapach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Ale to nie wszystko! Gra umożliwia wybór jednej z naprawdę wielu średniowiecznych nacji, którym trzeba zapewnić dobrobyt: Między wojnami należy rozbudowywać miasta, zbierać armie oraz wykorzystywać dyplomację, aby mieć wpływ na losy innych rodzin królewskich, a nawet samego papieża! Natomiast dla tych, dla których samotna gra to za mało, oddano zupełnie nowy tryb zabawy wieloosobowej. "Medieval II: Total War" to gra zrealizowana z rozmachem na niespotykaną dotąd skalę!

dystrybucja
CD Projekt Sp. z o.o.
studio
Sega of Europe (wydawca) / The Creative Assembly (deweloper)
tytuł oryg.
Medieval II: Total War
inne tytuły
"Total War" jest jedną z najbardziej cenionych przez graczy i krytyków serii gier strategicznych. Oryginalny system rozgrywki, niepowtarzalny klimat i dbałość o realia historyczne sprawiają, że każda kolejna odsłona cieszy się ogromną popularnością. Brytyjskie studio Creative Assembly wypuściło na rynek już osiem pełnoprawnych części serii i masę... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Boże jak pomyślę ile dni i nocy podbijałem świat, aż się łezka w oku kręci ;)

Na przykład:
1. Ciężko znaleźć swoich szpiegów, kupców czy dyplomatów na mapie. Nie ma żadnej opcji wyświetlenia tylko jednostek danego typu czy przełączania pomiędzy nimi. Żeby wyświetlić listę swoich agentów trzeba się sporo naklikać, a i tak nie da się jej przefiltrować pod kątem danej profesji.
2. Neutralne armie...

więcej

Ciekawi mnie jaka jest wasza ulubiona frakcja w Medievalu 2. Wymieńcie pokrótce jej największe zalety i wady, oraz dlaczego wam gra się nią najlepiej : )

Mi osobiście najlepiej grało się Cesarstwem Greckim (Bizancjum). Dlaczego? Hm...

+ wiele możliwości ekspansji
+ świetne jednostki kawalerii, tak szarżującej,...

więcej

Kill yourself

ocenił(a) grę na 8

Wszyscy chcą cię zniszczyć :8

Państwa i wojska

ocenił(a) grę na 10
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones