PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743723}
6,6 2 167
ocen
6,6 10 1 2167
Need For Speed
powrót do forum gry Need For Speed

Witam,
chcę podzielić się z Wami moimi wrażeniami z grania w Need for Speed 2016 na PC.

Grę w skali 1-10 oceniam na 8.5
Gra mi się bardzo przyjemnie mimo, iż gra idealna niestety nie jest;( To jednak mimo wszystko zalety rekompensują wady i ta część moim zdaniem jest najlepsza od ostatniego bdb Underground 1 i 2, które obecnie pod względem graficznym już tak nie zachwycają i już tak nie cieszą jak dawniej ;(

PLUSY:
- bdb grafika i nocny klimat
- bardzo dobry, rozbudowany tuning zarówno wizualny jak i pod względem osiągów - jednak brakuje mi licznych podświetleń pod autem i tych wszystkich neonów co np. w starym Undergroundzie :(
- świetne odwzorowanie prawdziwych samochodów
- bdb odwzorowanie ruchu ulicznego podczas swobodnej jazdy po mieście
- bdb model jazdy, choć trochę za łatwy
- dość duża swoboda w podejmowaniu decyzji i ścieżek w dalszym rozwoju naszego głównego wątku fabularnego
- bdb filmy/scenki z prawdziwymi aktorami, to dodaje więcej realizmu i uroku całej grze, lecz sam dobór aktorów jak dla mnie średni

MINUSY:
- słaba muzyka podczas rozgrywki - mnie ona irytowała i musiałem ją wyłączyć
- brak wszystkich możliwych aspektów jeśli chodzi o tuning wizualny samochodów
- mała ilość samochodów dostępnych w grze
- brak możliwości grania w karierę więcej niż jedna osoba na jednym komputerze - np. brat już nie pogra sobie - musi czekać aż ja ją przejdę ;(
- słabe zaprojektowanie sztucznej inteligencji podczas wyścigów, gdyż to przeciwnicy dostosowują swój poziom do naszego, a powinno być na odwrót ;(
- za dużo driftów, a za mało dragów - powinno być po równo tych wyścigów
- tylko dobrzy aktorzy - mogli by dać jakiś fajniejszych...
- gra wymaga stałego połączenia z internetem, także z tym głupio zrobili
- brak typowego multi, czyli np. by można było się ścigać na konkretnych wyścigach z innymi prawdziwymi graczami online i można by wprowadzić system rang i statystyk, by było wiadomo, kto jaki reprezentuje poziom i by na tej podstawie można było dobierać sobie przeciwników, jak np. w CS GO
- trochę za łatwo jest pozbyć się policji jak mnie gonią, tutaj poziom trudności powinien być wyższy

Podsumowując, pomimo sporej ilości minusów, i tak gra mi się bardzo przyjemnie i gra wciąga, dla mnie to najlepszy NfS od Undergrounda 2 i tyle ;)

A jakie są Wasze odczucia po zagraniu w nowego NfS ? ZAPRASZAM DO DYSKUSJI

ocenił(a) grę na 7
Shurtugal_Eragon

dla mnie najlepszy byl Most Wanted na PS3 z 2012 roku.

hubaliderdt

spoko, rozumiem, co kto lubi ;) a w ten grałeś ?

ocenił(a) grę na 7
Shurtugal_Eragon

gralem gralem i jak dla mnie szalu zbytnio nie bylo
ten nocny klimat, ciekawy, ale na dluzsza mete juz troche irytuje nonstop deszcz, nonstop ciemno
ciagle jazda po miescie, zero jakichs wyjazdow po autostradach gdzies daleko od miasta
malo miejsc gdzie jest duzo wolnej przestrzeni
jeszcze byloby cos na 'nie' gdybym pomyslal ;P
ogolnie nie byla zla, ale MW dla mnie to bylo mistrzostwo.
jak nie grales to sprobuj i bedziesz mial porownanie ;)

hubaliderdt

Co do pogody w NfS 2016 to się zgadzam, też to trochę było irytujące. I co przestrzeni również się zgadzam. W MW grałem, ale dla mnie był z kolei tylko dobry ;) Co kto lubi ;)

ocenił(a) grę na 1
Shurtugal_Eragon

Co za gniot, wagon z węglem + durne filmiki będące marną imitacją jakiejś durnej fabuły. Policja to ameby, poziom dla 6 latków i brak możliwości grania bez neta

killerek132

trochę przesadzasz z ta oceną..., a przez neta da się grać, więc nie pierdziel głupot!

ocenił(a) grę na 1
Shurtugal_Eragon

Jak zainstaluję na lapku bez neta to nie będę mógł grać, zresztą już grę odinstalowałem, była możliwość wypróbowania na Origin za free to wypróbowałem, bo NFS-ów od Pro Streeta już powiedziałem że nie kupię.

Gra jest przeznaczona dla dzieciaków, ewidentnie takich po 12 lat, tak samo jak prowadzenie, poziom trudności, sztuczna inteligencja policji i fabuła. Ostatnio dobry NFS to dla mnie Carbon, reszta jest nie warta uwagi, nic oprócz grafiki nie zasługuję na zainteresowanie. Ja wróciłem sobie dzisiaj do Dirta Rally, EA leci w kulki, przynajmniej Codemasters mnie nie zawiodło.

Pozdrawiam.

killerek132

masz dużo racji. Gra ma sporo minusów - ja dałem 7 po kilku godzinach gry i dałem sobie spokój z tą grą, bo im dłużej, tym gorzej;(
Ale to nie zmienia faktu,ze gra nie zasługuje na ocenę 1 czy 2...;)

Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 1
Shurtugal_Eragon

Każdy wystawia ocenę indywidualnie i w zgodzie ze swoim sumieniem. Jeśli ktoś grał jedynie w kilka części może postawić nawet 9, nie znając poprzednich części. Ja wystawiam 1 bo wychowałem się na tej serii, nie grałem jedynie w pierwszą część The Need For Speed.

Pamiętając poprzednie części i to ile godzin spędziłem grając w nie, wspomnienia jakie z nimi mam. NFS 3 i 4 na PS 1, 4 później też na PC (mój ulubiony samochód czyli poczciwe Diablo), Porsche 2000 i zachwyt grafiką, Hot Pursuit 2 i komp który już nie wyrabiał przy takich wymaganiach... Ach stare dobre czasy.

Wystawiam 1 z czystym sumieniem, bo kompletnie nie podoba mi się droga jaką obrała EA, i to nie pierwsza część której wystawiam taką ocenę :)
Dzisiaj większość gier to kpina, prowadzą za rączkę jak ułomnego umysłowo, bo dzieci krzyczą. Za Trudna !!! No pewnie, najlepiej jak by gra się sama przechodziła, widziałeś nowego Tomb Ridera ? To jakaś istna kpina, ja pamiętam jak w starych częściach potrafiłem tkwić 2 dni przy jednej zagadce, a to co zaserwowali teraz ? Co to jest ? FarCry plus jakieś pseudo coś ? Przecież w TR zawsze chodziło o zagadki i główkowanie, strzelanie to był tylko dodatek. No ale nie, przecież dzisiejsze pokolenia są tak głupie że zagadki się nie sprzedadzą...

Szkoda nerwów, lepiej przypomnieć sobie stare gry ;)

killerek132

Rozumiem Twoje racje!
Ja grałem we wszystkie NfS tak się skalda począwszy do Undergound 1. Co do poziomu trudności, to powinny być różne poziomy trudności i to by rozwiązało sprawę;)

ocenił(a) grę na 6
Shurtugal_Eragon

Stare Undergroundy były bardzo grywalne ze świetną muzyką, a ten NFS jest troche irytujący, w niektórych momentach nawet bardzo:
- nie wiem jak ktoś mógł zapomnieć dać tu najzwyklejszą pauze
- przy zerwaniu połączenia z internetem gra się momentalnie crashuje bez żadnego komunikatu że internetu nie ma
- nadgorliwa policja niekiedy
- denny, taki sztywny model jazdy, trudno to opisać. Brak tu takiej swobody kierowania jak nawet w Undergroundzie 2
- i czasy ładowania są takie jakby to była największa gra rpg w historii (nawet Wiedźmin miał krótsze loadingi), a nie samochodówka z kilkoma dzielnicami. Ale to już zepsucie techniczne takie samo jak znikające niekiedy tekstury
- brak wyboru poziomu trudności przeciwników
- wieczna noc na dodatek spaskudzona filtrami Frostbita

Nieliczne rzeczy na plus to
- dobrze zrobione samochody i dźwięki
- duże możliwości tuningu

Ogólnie można odpuścic sobie tą częsc, ewentualnie wypróbować wersje trial, jeśli jeszcze jest dostępna. Lepiej wrócic nawet do poprzedniego Rivalsa albo Forzy Horizon 3 albo i Undergrounda 2

AdrianQ

Dokładnie!
Ja zmieniłem notę na 7. Szkoda,ze nie można edytować swoich postów;(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones