PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608004}
8,7 10 914
ocen
8,7 10 1 10914
Red Dead Redemption
powrót do forum gry Red Dead Redemption

Wydaj 200 zł na grę a nie dostaniesz nawet PL wersji językowej.W takiej grze ?? to ma być żart ??

Danio31b

W ogóle nie am wersji PL? Niemożliwe.

Piotrek4

Gra w Polsce została wydana tylko w wersji ENG .Nawet napisów nie dali :)

Danio31b

GT5 ma polską wersję i zmusza to graczy do słuchania irytujacej wojciechowskiej...

sceptyk

Nie moja wina ,że zamiast napisów dają żałosny dubbing

Danio31b

To fakt. Polscy aktorzy(ny) nie potrafią podstawiać głosłów do gier - i lepiej niech więcej tego nie robią. Napisy wystarczą.

ocenił(a) grę na 8
sceptyk

Co jak co ale Wiedźmin ma lepszy dubbing polski od angielskiego.

jangru1804

Nie grałem, nie wypowiem się.

jangru1804

A w Wiedźminie polski dubbing nie jest oryginalny? W takim wypadku nic dziwnego.

ocenił(a) grę na 8
Endymion

Z tego co mi wiadomo to najpierw był dubbing angielski a potem polski.

jangru1804

To faktycznie stanowi chlubny wyjątek. Generalnie oryginalny dubbing jest znacznie lepszy, chociaż znajdą się inne perełki...

sceptyk

Co ty gadasz !? GtaV ma tylko polskie napisy nie ma dubbingu

dagon1911

Co ma GTAV do GT5?? Czytanie ze zrozumieniem...

sceptyk

Gta v i gta 5 to to to samo ....

dagon1911

Jeszcze raz co ma GT5 wspólnego z GTAV?? I jeszcze raz: co ma GT5 wspólnego z GTAV?...

ocenił(a) grę na 10
dagon1911

GT5 (Grand Turismo 5) , GTAV (Grand Theft Auto V). Teraz różnica jest widoczna?

ocenił(a) grę na 8
Danio31b

Obecnie to za mniej niż 100zł możesz tą grę kupić. Może warto nauczyć się angielskiego? Nic Cię tego lepiej nie nauczy jak gry czy filmy.

jangru1804

Wiedziałem ,że ktoś mi tu wyskoczy z angielskim .

Cóż angielski znam nawet nie najgorzej, oczywiście daleko mi do perfekcji ale nie w tym rzecz .Problem polega na tym ,że grając w gry chce się zrelaksować, przyjemną rozgrywką i przede wszystkim dobrą fabułą .Nie mam zamiaru się zastanawiać podczas gry czy dobrze zrozumiałem sens danego zdania ,zwłaszcza w takiej grze gdzie ma to ogromne znaczenie .Choć w filmach czy grach preferuje oryginalną ścieżkę dźwiękową, bez dubbingu, to napisy PL są dla mnie podstawą

Danio31b

To nie wina konsoli że ludzie kupują tą grę za 200zł.

Danio31b

Czekaj aż powstanie wersja pc.
Nie powstanie dubbing ani nawet spolszczone napisy to znajdą się fani i zrobią napisy.

Simple_man

To oczywiste ,że nie powstanie

ocenił(a) grę na 10
Danio31b

A w jaki sposób konsole są winne braku wersji PL ? To wyłącznie sprawa pomiędzy wydawcą a krajowym dystrybutorem.

Laura_N

Trzeba płacić 2 razy tyle co za wersję PC ,dostajesz gorszą grafikę niż na pecetach ,a o fanowskim spolszczeniu możesz zapomnieć itd .To tylko kropla w morzu

ocenił(a) grę na 10
Danio31b

Ale w zamian nei martwię się wymaganiami i skopaną optymalizacją. Wolę to niż w ogóle nie mieć możliwości zagrać w jedną z najlepszych gier jakie widziałam :) Na PC o RDR mogłabym zapomnieć, podobnie jak o wielu innych grach. Angielski w dzisiejszych czasach dla większości też nie jest jakimś wielkim problemem by przynajmniej połapać się o co chodzi.

Poza tym nie wiem co takim zatwardziałym pececiarzom przeszkadza to na czym komu gra się wygodniej. Nikt nikogo do kupna konsoli nie zmusza, więc te wojenki są śmieszne.

ocenił(a) grę na 9
Danio31b

200 zł? Osobiscie sprzedam za 100 :) A dla przyzwoitości: http://allegro.pl/gry?id=9&order=m&string=Red+Dead+Redemption&bmatch=seng-v6-p-4 -ce-0904 Grę polecam.....jest świetna.

ocenił(a) grę na 10
Danio31b

Ja 2 lata temu kupiłem tę genialną grę na PS3 w EMPIK-u za 59 zł. 200 zł kosztowała zapewne w dniu premiery dlatego warto czasem poczekać parę miesięcy. A co do wersji PL to faktycznie jej nie ma ale to już wina tylko naszych wydawców. Fakt, że czasem by się przydały napisy ale człowiek chociaż język może pod szlifować. Co do dubbingu to wszystko tylko nie to, jedyny dubbing jaki mi się podobał to ten w Wiedżminie 2 ale to chyba z oczywistych względów.

Danio31b

200 zł ? osobiście kupiłem za 8 dych ale i tak nie ma to jak furia pctowca za to że jakaś gra wyszła tylko na konsole i nie może pograć, jaka szkoda.
Racja jest taka że to pc ssie gdyż trzeba co rok kupować nowego bo już nowa gra za rok lub dwa będzie miała za wysokie wymagania i nie pójdzie.
Po drugie ciągłe zabawy z grafiką jak mamy nowszą grę. Więc sie wkurzyłem i kupiłem Xboxa i jestem zadowolony, mam większość gier jakich pctowcy nie będą mieli np. świetną serię Halo (nie licząc 4 i 5) i oczywiśćie RED DEAD REDEMPTION !!!!!!

Pan_White

To raczej twoja wypowiedz to typowy ból dupy konsolowca którego PC sprzed 7 lat już totalnie ssie i nie stać go na nowego

Wymiana kompa co rok ?? Chyba takiego kupionego za 900zł w supermarkecie .Mój ma 3 lata i wszystkie gry mi śmigają, jasne nie na najwyższych detalach ale na średnich i wysokich spoko ,a średnie na PC to graficznie to samo a często nawet lepiej niż na konsolach,gdzie grafika stoi w miejscu i jest taka sama

A propos RDR to dziś sobie może kosztować 8 dych ale czy kosztowało te 8 dych w dniu premiery ??

I jeszcze jedno, gadasz z gościem który może nie przepada za konsolami ale ma zarówno PS3 i X360 (tylko dla exclusive) wiec sfrustrowanym PCetowcem bym się nie nazwał :)

Danio31b

no wiesz "wymiana kompa co rok" nie mówiłem dosłownie lecz w przenośni. co prawda mój komp ma dobre 2-3 lata ale jak mówiłem jestem zadowolony z mojej konsoli, a pc używam do internetu i by pograć w takie starsze gierki jak gta SA, hitmany itd. Co prawda grafika na pc jest lepsza, ale wystarczy spojrzeć na AC3 lub 4 na X360 dla mnie mają piękną grafikę nwm jak na PC nigdy nie widziałem.

a jeśli chodzi o kupno RDR za 80 zł., nie kupiłem dzisiaj lecz dobre 1.5-2 lata temu xD

a tak w ogóle czemu zaczynamy się kłócić o to co jest lepsze ? xD Jak to gdzieś słyszałem "nie ważne na czym grasz PC xbox czy PS, wszyscy jesteśmy jedną rodziną-graczami !!!" :) Więc sorki ale niepotrzebnie wyjeżdżałem z tą "furią PCtowca" xD

ocenił(a) grę na 9
Danio31b

Do 2012r. Rockstar prowadził swoją politykę, że gry będą tłumaczone wyłącznie przez nich i to wyłącznie w 5 językach (ENG, GER, ITA, SPA, FRA). Chodziło o obawę, że zewnętrzna firma zajmująca się tym, nie spełni wymagań jakości produktu co do lokalizacji. Znajdziesz o tym zresztą w sieci artykuły. Zarzut Twój jest więc kompletnie bezpodstawny, zwłaszcza w kierunku konsol, które nie mają z tym nic wspólnego.

Dopiero później zmieniło się podejście firmy i zewnętrzne podmioty brały się za lokalizacje danego produktu dla Rockstara - np. Max Payne 3 czy GTA V - w napisach końcowych znajdziesz info kto dla Rockstara dla danej wersji językowej - oprócz wspomnianych powyżej 5 języków robił tłumaczenie... i tutaj jak widzisz w wersjach na konsole też wyszły polskie wersje.

Inna sprawą jest trudność dla potencjalnego gracza, który nie zna angielskiego przynajmniej na poziomie średnim. Zarówno w RDR jak i L.A. Noire (polska wersja wyszła później) - była masa pojęć z zakresu historii, medycyny czy prawa oraz typowego dla danej gry żargonu, które owszem mogły stwarzać problem. Z drugiej strony jak ktoś wyżej zauważył, taka metoda nauki jest dobra.

the_governor

"Z drugiej strony jak ktoś wyżej zauważył, taka metoda nauki jest dobra."

Dobra czy nie, wolę mimo wszystko skupić się na grze i dobrej zabawie niż na domyślaniu się czy wszystko zrozumiałem poprawnie.A uczenie się ENG z gier, przychodzi mi znacznie lepiej z napisami :)

ocenił(a) grę na 9
Danio31b

Nie zmienia to faktu, że Twój zarzut jest bezpodstawny. Zwłaszcza, że gra jest z 2010 i z tamtego okresu polityki Rockstara.

Wiem o czym mówisz, bo podobnie ciężko mi było grając swojego czasu od Rockstara w Bully na PS2.

Odnośnie nauki, ratują też wtedy angielskie napisy (wiele osób zarzuca też grom/filmom, że nie do końca rozumieją co mówią postacie). A skoro chcesz wszystko rozumieć... cóż - praktyka czyni mistrza :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones