świat

Obecność

Zakonnica (2018) Warner Bros. Entertainment Inc.
Obecność (2013) Warner Bros. Entertainment Inc.
Obecność

Inspirowany autentycznymi zdarzeniami cykl horrorów, którego spoiwem są postaci badaczy zjawisk nadprzyrodzonych - Eda (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farmiga) Warrenów. Kolejne części "Obecności" przedstawiają udokumentowane przypadki rzekomych nawiedzeń i opętań, z jakimi zetknęli się bohaterowie w latach 70. i 80. XX wieku. Z kolei spin-offy serii skupiają się na genezie demonicznych bytów, które stanęły na drodze Warrenów.

Ekranowe uniwersum zainicjowała "Obecność" z 2013 roku. Pojawiająca się w prologu  nawiedzona lalka Annabelle zrobiła na widzach tak wielkie wrażenie, że wkrótce nakręcono o niej trzy filmy. Złe duchy z "Obecności 2" (2016) również mogły liczyć na własne produkcje - niedługo po premierze ogłoszono, że ruszają prace nad "Zakonnicą" oraz "Crooked Man". Pierwszy utwór miał premierę w 2018 roku. Drugi wciąż znajduje się w planach wytwórni. W filmowym świecie "Obecności" mieszka również tytułowa zjawa z horroru "Topielisko. Klątwa La Llorony".

W powstaniu uniwersum kluczową rolę odegrał mistrz kina grozy, James Wan ("Piła", "Naznaczony"). Nie tylko wyreżyserował on dwie pierwsze części "Obecności", ale również piastował stanowisko producenta dotychczasowych spin-offów cyklu. Wszystkie filmy zarobiły na całym świecie blisko 2 miliardy dolarów.

Więcej Mniej
Zakonnica II
Zwiastun nr 1 (polski)
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Zwiastun nr 2 (polski)
Topielisko. Klątwa La Llorony
Zwiastun nr 3 (polski)
TOP
TOP Najlepsze filmy do oglądania z paczką

Film kolejny raz udowodni, że duchy, zjawiska paranormalne jak również życie po śmierci istnieją. Nie zaprzeczy nawet użytkownik @sickman, @Eskim0s ani @Impactor. Jeśli ktoś zaprzeczy lub uzna za bajki - leczyć póki czas. Nie ironia.

w sumie podobało mi się bardziej niż jedynka, co prawda czasem mi przypomina bardziej kino akcji niż horror i czasem jest groteskowy a nie straszny, to oglądało się dobrze

Jest to najmniej ciekawa i zarazem straszna cześć uznaje że Obecność 3 jest horrorem familijnym coś jak remake Ducha czy Anabelle 3. Pierwsze pół godziny trzyma poziom jednak im dalej tym gorzej więc jestem zawiedziony choć nigdy nie byłem entuzjasta serii to uważam że lepiej będzie jak nie będzie 4 części.

Obecność jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.