Cooler (2003)

The Cooler

plakat - Cooler (2003)

opisy filmu

(6)
  • Film, który zdobył popularność i uznanie na FF w Sundance to historia Berniego Lootza, najbardziej pechowego człowieka w Las Vegas, którego zły los przenosi się także na ludzi, którzy z nim przebywają. Właściciel jednego z kasyn używa więc Berniego do "likwidowania" wygranych największych dotychczasowych szczęściarzy. W ten sposób bohater spłaca swój ogromny dług wobec kasyna. Wychodzi na tym na tyle dobrze, że pewnego dnia postanawia opuścić Vegas, na co jednak nie chcą się zgodzić jego "pracodawcy". Sprawy komplikują się dodatkowo, gdy Bernie zakochuje się w kelnerce pracującej z nim w kasynie i traci swe zdolności "rozsiewania" pecha w promieniu paru kilometrów...  • Bernie Lootz (William H. Macy) jest najbardziej pechowym człowiekiem w Las Vegas. Rozpadło się jego małżeństwo, z synem nie utrzymuje żadnych kontaktów. Nie nie ma również szczęścia w grze. Narobił długów, które pokrył jego przyjaciel Shelly Kaplow (Alec Baldwin), właściciel kasyna. Jednym słowem, wszystko czego się dotknie zamienia się w katastrofę. Co gorsza jednak, jego pech przenosi się na ludzi, którzy z nim przebywają. I właśnie to chce wykorzystać Shelly. Zatrudnia Berniego do "przynoszenia pecha" największym szczęściarzom. Wszystko idzie jak po maśle, dopóki Bernie nie zakocha się w nowej kelnerce Natalie (Maria Bello). Kiedy dziewczyna zaczyna odwzajemniać jego uczucia, Berniego opuszcza pech. A na to nie może pozwolić Shelly, który zrobi wszystko, aby doprowadzić do rozpadu związku i przerwania szczęśliwej passy Berniego.

  • Król pechowców Bernie Lootz (William H.Macy) pracuje w kasynie, jako człowiek przynoszący pecha potencjalnym szczęściarzom. Wewnątrz kasyna, takiego człowieka nazywa się "Cooler". Bernie jest idealną ochroną przed stratami dla Bossa (Alec Baldwin), ale tylko do czasu gdy ten niefortunnie aranżuje spotkanie z jedną z kelnerek (Maria Bello). Bernie zakochuje się w Nathalie, a jego uczucie okazuje się być lekarstwem na trapiącego go do tej pory pecha. 

  • Berniego szczęście opuściło, a jest to wyjątkowo duży problem, gdy mieszka się w Vegas. Nieudane małżeństwo, egoistyczny synalek - jednym słowem, jego życie to katastrofa. Jednak okazuje się, że na pechu też można zarobić. Bernie dostaje propozycję pracy w kasynie, jako... maskotka, przynosząca nieszczęście klientom. Wszystko się komplikuje z chwilą, kiedy Bernie zakochuje się w kelnerce, przez co tarci swoją moc przynoszenia pecha...

  • Bernie Lootz (William H. Macy) to typowy facet, którego szczęście opuściło. A gdy mieszkasz w Vegas, to poważny problem. Nieudane małżeństwo, egoistyczny synalek, jednym słowem, czego się Bernie nie dotknie zamienia się w katastrofę. Podręcznikowa odwrotność króla Midasa! Jednak na permanentnym pechu można zarobić. Bernie zostaje zatrudniony przez dyrektora kasyna (Alec Baldwin) w charakterze maskotki przynoszącej bywalcom ... nieszczęście. Sprawy zaczynają się komplikować w momencie, kiedy Bernie zakochuje się w kelnerce pracującej z nim w kasynie i traci swe zdolności „rozsiewania” pecha w promieniu paru kilometrów... Na całe szczęście masz swoje nieszczęście...
    [opis dystrybutora]

  • Bernie Lootz (William H. Macy) ma szczególny "dar" - czegokolwiek się dotknie, to delikatnie mówiąc, zepsuje. Jego pech komuś może się jednak przydać. Tym kimś jest właściciel kasyna Shelly Kaplow (Alec Baldwin). Bernie zaciągnął u niego przed laty dług, który spłaca teraz w niecodzienny sposób. Krąży po kasynie wypatrując graczy, którym wyjątkowo sprzyja fortuna. Kiedy nasz pechowiec dosiada się do ich stolika, szczęście natychmiast pryska. Kto by nie chciał mieć takiego Berniego w swoim kasynie? Jednak, kiedy do spłaty długu zostaje tylko pięć dni, Bernie zakochuje się w kelnerce, Natalie (Maria Bello).