Estella Warren 

Estella Dawn Warren

6,4
793 oceny gry aktorskiej
Estella Warren
Estella Warren była pływaczką synchroniczną od 7 do 17 roku życia. Mając 12 lat wyprowadziła się z rodzimego Peterborough, aby trenować dla narodowej drużyny Kanady. Przez trzy lata była mistrzynią kraju i reprezentowała Kanadę na międzynarodowych basenach. Rozwijając swoje zdolności, zdobywała kolejne doświadczenia uczestnicząc m.in. na Pływackich Mistrzostwach Świata.

Zauważona przez łowcę talentów, który przyszedł na szkolną imprezę charytatywną - Estella rozpoczęła karierę modelki. Poprzez agencję modelek w Nowym Jorku, z którą podpisała kontrakt, swym wizerunkiem zaczęła reklamować kolorowe pisma takie jak: "Sports Illustrated", "Vogue" czy "Vanity Fair". Wystąpiła także w telewizyjnych reklamach perfum "Chanel N°5", które wyreżyserował Luc Besson.

Pewnego dnia zdecydowała się przenieść do Los Angeles i poświęcić się aktorstwu. Pierwszy raz pojawiła się na szklanym ekranie 28 marca 2000 roku w telewizyjnym dokumencie "Life and Times" - występując jako gość prowadzącej z nią wywiad Ann-Marie MacDonald.

W 2001 roku zadebiutowała w dramacie "Perfumy" przedstawiającym świat mody. Tego samego roku mogliśmy ją zobaczyć jako Elise Stevens w filmie "Uwikłani", następnie w roli pięknej amazonki Daeny w "Planecie małp" Tima Burtona, jak także w filmie "Wyścig", w którym zagrała u boku Sylvestra Stallone'aTil Schweigera i Kipa Pardue. Po niespełna rocznej przerwie Estella pojawiła się w komedii "Kangur Jack" oraz w amerykańskim melodramacie "Cooler", lecz tylko w drugoplanowej roli. W 2003 roku otrzymała pierwszoplanową rolę w kanadyjskiej produkcji "Oskarżam", wcielając się w postać Kimberly - samotnej matki, skrzywdzonej przez lekarza. Kolejne lata przyniosły jej możliwość grania w filmach razem z takimi sławami jak: Jon Bon Jovi, Christian Slater, Maryam d'Abo, czy Linda Hamilton. Dla Estelli Warren lata 2003-2005 to również epizodyczne role w telewizyjnych serialach: "Prawo i porządek", "Różowe lata 70-te", "Prawo i bezprawie" oraz "Zaklinacz dusz". W 2007 roku zaangażowano ją do telewizyjnej produkcji "Lies and Crimes", w której zagrała rolę Sally Hansen - wdowy po policjancie, próbującej ułożyć sobie życie.W 2009 roku razem z Billym Zane'em wystąpiła w thrillerze "Blue Seduction", opowiadającym o romansie między wokalistką i muzycznym kompozytorem. Ten sam rok przyniósł jej udział w "Book of Judges" jednym z pierwszych epizodów serialu "Mental: Zagadki umysłu". W 2010 roku przyjęła rolę Belle w baśni "Piękna i Bestia", wyreżyserowanej przez Davida Listera. Następne jej role to m.in.: Kat w "Irreversi" - thrillerze z Hongkongu, Monika w "Transparency" oraz Lindsay w komedii romantycznej "See You in September".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 grudnia 1978

miejsce urodzenia: Peterborough, Kanada

wzrost: 175 cm

Złota Malina
Zdobyła 2 nagrody Złota Malina,
Sprawdź wszystkie nagrody
Jest zawodową pływaczką.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 1998 r. - telewizyjna reklama perfum "Chanel No. 5";
- 2003 r. - telewizyjna reklama "Chanel No. 5" oraz spot reklamowy telefonu komórkowego "E700" firmy Samsung.
W 2000 roku zajęła 1. miejsce w "Hot 100 Babe List" magazynu Maxim.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych