Katedra (2002)

plakat - Katedra (2002)

opisy filmu

(3)
  • Film opowiada historię pielgrzyma zwiedzającego tajemniczą, gigantyczną konstrukcję budzącą skojarzenia ze szkieletem średniowiecznej katedry. Wraz z głównym bohaterem przemierzamy korytarze, przyglądamy się motywom zdobiącym ściany i... zaczynamy podejrzewać, że to nie jest zwykła budowla. Tajemnica objawi się w momencie, gdy katedrę oświetli wschód słońca. "Katedra" to siedmiominutowy film animowany zrealizowany na podstawie opowiadania Jacka Dukaja.

  • Tajemniczy człowiek z długim kijem, z nieznanych nam powodów, stoi przed olbrzymią, piękną i robiącą wrażenie katedrą. Postanawia wejść do środka. Obserwuje wszelkie architektoniczne dorobki kultury. Tymczase okazuje się, że są tam także inni ludzie. Przeszli oni niejaką metamorfozę...

  • Animacja opowiada o tajemniczej budowli przypominającej katedrę, którą odwiedza pewien wędrowiec. Mrok panujący we wnętrzu zdaje się go nie przerażać. Podróżnik dociera do miejsca, gdzie powinien się znajdować ołtarz, lecz jest tam tylko ogromna przepaść. W tym momencie wschodzi słońce, którego blask odsłania wszystkie tajemnice katedry.

multimedia
pozostałe