The Ring (2002)

plakat - The Ring (2002)

opisy filmu

(8)
  • Wśród ludzi krąży kaseta wideo zawierająca obrazy jak z sennych koszmarów, których obejrzenie kończy się telefonem zapowiadającym śmierć osoby oglądającej kasetę dokładnie w ciągu siedmiu dni. Reporterka Rachel Keller była nastawiona dosyć sceptycznie do całej historii, do momentu, kiedy dokładnie w tydzień po obejrzeniu kasety czwórka nastolatków zginęła w tajemniczych okolicznościach. Wiedziona ciekawością, Rachel odnajduje kastę i... ogląda ją. Teraz to ona musi skorzystać z pomocy przyjaciela Noaha, aby ocalić życie swoje oraz swojego syna.

  • Wśród nastolatków krąży legenda o kasecie wideo zabijającej swych widzów. Nikt nie bierze tych opowieści na poważnie do czasu, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć młode osoby. Ofiary łączy jeden motyw - wszyscy byli świadkami nagrania zamieszczonego na tajemniczej kasecie. Całą sprawą zainteresowana jest młoda i ambitna dziennikarka, Rachel Keller. Dociera do zakazanej taśmy i ogląda ją. Sprawy komplikują się w momencie, gdy dziennikarka odbiera telefon mówiący o jej śmierci, która ma nastąpić za 7 dni. Rachel nie lekceważy tego, jedynym ratunkiem dla niej i jej syna jest rozwikłanie zagadki śmierci pewnej dziewczynki...

  • Dziennikarka Rachell Keller przybywa na pogrzeb swojej krewnej, młodej dziewczyny. Od koleżanek zmarłej dowiaduje się, że istnieje kaseta wideo, po obejrzeniu której umiera się. Tajemniczości całej sprawie dodaje fakt, że dziewczyna, która przebywała z Katie w dniu jej śmierci jest w dużym szoku i trafia do szpitala psychiatrycznego. Dziennikarka rozpoczyna śledztwo. Wpada na trop kasety i ogląda ją. Teraz musi szybko wyjaśnić sprawę dziwnych śmierci, tym bardziej, że jej synek też widział przeklętą taśmę... Ma na to tylko 7 dni.

  • Filmowa wyprawa z dreszczykiem, przy której mocno trzeba się trzymać fotela od szokującego początku do zaskakującego zakończenia. Zaczyna się tak jak każda opowieść - chodzą słuchy, że po mieście krąży straszliwa taśma wideo. Każdy, kto ją obejrzy, umiera siedem dni później. Kiedy czworo nastolatków umiera w tajemniczy sposób właśnie tydzień po obejrzeniu takiego wideo, żeby ją obejrzeć. Przepowiednia się spełnia, zegar nieubłaganie wybija kolejne godziny. Rachel ma tylko siedem dni, żeby rozwikłać tajemnicę Kręgu.

  • Niebezpieczna kaseta wideo sprawia, że każdy kto ją obejrzy  umiera po siedmiu dniach w niewyjaśniony sposób. Dziennikarka Rachel Keller pragnie rozwiązać tę zagadkę po tym, jak jedną z ofiar staje się jej siostrzenica. Dociera do schroniska, w którym nastolatka wraz z grupką przyjaciół obejrzała kasetę. Po seansie otrzymuje telefon z zawiadomieniem, że zostaje jej tydzień życia. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy kasetę ogląda synek dziennikarki - Aidan.
    Rachel wraz ze swoim byłym ukochanym, ojcem Aidana postanawia dowiedzieć się, kim jest tajemnicza kobieta nagrana na taśmie. Ma nadzieję, że w ten sposób ocali życie swoje i swych najbliższych. Szokująca prawda wychodzi na jaw...

  • Wśród nastolatków krąży historia o kasecie wideo: kto ją obejrzy, po siedmiu dniach umiera, odebrawszy uprzednio telefon - zapowiedź. Dziennikarka Rachel Keller, podchodząca sceptycznie do sensacyjnych tematów, tym razem traktuje sprawę z powagą. W grupie ginących nastolatków jest jej siostrzenica. Rachel odnajduje feralną kasetę, ogląda nagranie, lecz nie umiera. Legenda głosi, że przeżywają ci, którzy pokażą materiał innej osobie. Kobieta uświadamia sobie, że widział go jej kilkuletni synek. Dziennikarka rozpoczyna walkę o ocalenie dziecka.

  • Rachel Keller jest reporterem lokalnej gazety w Seattle. Na wieść o pojawieniu się tajemniczej kasety wideo, która działa niczym zwiastun śmierci, postanawia sprawdzić, co na niej nagrano. Rachel zdobywa tajemniczą kasetę i ogląda. Wkrótce dowiaduje się, że pozostało jej siedem dni życia. Nie zamierza się poddać i walczy z przeznaczeniem. W poszukiwaniu sposobu na odwrócenie klątwy pomaga jej Noah, jej były mąż, który świetnie zna się na elektronice i technikach wideo. Zaaferowana prowadzonym śledztwem Rachel popełnia fatalny błąd - zostawia kasetę niezabezpieczoną i jej syn Aidan również ogląda nagrany na kasecie film. Odtąd wyrok śmierci ciąży również na małym chłopcu. Czas ucieka nieubłaganie, Rachel i Noah walczą o ocalenie siebie i małego Aidana.

  • Film opowiada historię reporterki Rachel, która usłyszała historię pewnej kasety. Kasety, po której obejrzeniu dzwoni telefon, informując rozmówcę, że pozostało mu 7 dni życia. Kasetę oglądało wiele osób i wszystkie zginęły w niewyjaśnionych okolicznościach 7 dni po jej obejrzeniu. Rachel postanawia dotrzeć do kasety i to sprawdzić. Po obejrzeniu filmu odbiera telefon. Teraz to jej pozostało 7 dni życia...