[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/48109/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2499,"rate":7.385354141656663,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/48109/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":20,"rate":7.7,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,4
2 499 ocen gry aktorskiej
Martin Henderson I
Martin Henderso, urodzony w Auckland w Nowej Zelandii, po raz pierwszy zetknął się z aktorstwem, kiedy lokalny program "Strangers" zorganizował casting w jego szkole. Dostał się do obsady aktorskiej programu w wieku 13 lat i odtąd zaczął występować w filmach. W Nowej Zelandii został gwiazdą "Shortland Street" i zdobył Nowozelandzką Telewizyjną i Filmową Nagrodę w kategorii Najlepszej Dramatycznej Roli Męskiej w Telewizyjnym Widowisku w roku 1993.

W 1995 Henderson wyruszył do Sydney w Australii, gdzie zagrał w filmie "Sweat", w którym wcielił się w rolę młodego sportowca, przygotowującego się do Igrzysk Olimpijskich. Później, obok Rahda Mitchell'a, zagrał główną rolę w "Kick" - obrazie ukazującym świat baletu z Sydney. Za tę rolę Martin otrzymał Nagrodę Australijskiego Instytutu Filmowego.

Teraz Henderson najbardziej znany jest z roli w "The Ring", amerykańskim remake'u słynnego japońskiego horroru.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 października 1974

miejsce urodzenia: Auckland, Nowa Zelandia

wzrost: 178 cm

W 2004 roku wystąpił w teledysku Britney Spears do piosenki "Toxic".
Ukończył Westlake Boys High School w Auckland.
Był brany pod uwagę do roli Brettona Jamesa w filmie "Wall Street: Pieniądz nie śpi", jednak ostatecznie angaż otrzymał Josh Brolin.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych