Martin Henderson I

7,2
4 233 oceny gry aktorskiej
Martin Henderson I
Martin Henderso, urodzony w Auckland w Nowej Zelandii, po raz pierwszy zetknął się z aktorstwem, kiedy lokalny program "Strangers" zorganizował casting w jego szkole. Dostał się do obsady aktorskiej programu w wieku 13 lat i odtąd zaczął występować w filmach. W Nowej Zelandii został gwiazdą "Shortland Street" i zdobył Nowozelandzką Telewizyjną i Filmową Nagrodę w kategorii Najlepszej Dramatycznej Roli Męskiej w Telewizyjnym Widowisku w roku 1993.

W 1995 Henderson wyruszył do Sydney w Australii, gdzie zagrał w filmie "Sweat", w którym wcielił się w rolę młodego sportowca, przygotowującego się do Igrzysk Olimpijskich. Później, obok Rahda Mitchell'a, zagrał główną rolę w "Kick" - obrazie ukazującym świat baletu z Sydney. Za tę rolę Martin otrzymał Nagrodę Australijskiego Instytutu Filmowego.

Teraz Henderson najbardziej znany jest z roli w "The Ring", amerykańskim remake'u słynnego japońskiego horroru.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 października 1974

miejsce urodzenia: Auckland, Nowa Zelandia

wzrost: 178 cm

W 2004 roku wystąpił w teledysku Britney Spears do piosenki "Toxic".
Ukończył Westlake Boys High School w Auckland.
Był brany pod uwagę do roli Brettona Jamesa w filmie "Wall Street: Pieniądz nie śpi", jednak ostatecznie angaż otrzymał Josh Brolin.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Bardzo podoba mi się w roli Jacka w Virign River - to wspaniała postać naszkicowana przez scenarzystów, a Henderson idealnie ją oddaje - jest czuły, odważny, współczujący, a zarazem silny, i ojcowski. Bardzo dobrze się go ogląda, może dlatego, że wcześniej nie widziałam tego aktora w innych rolach i filmach, a może...

mój typ:))))))

W Torque.. wypadł przyzwoicie

Ostatnio zauważyłam, iż Martin Henderson wystąpił w teledysku Britney Spears - Toxic ... :D

do tego przystojny jak cholera :D ... jak zwykle to co najbardziej mi sie podoba - urzekajaco tejemnicze spojrzenie :>