Postać

T-800

T-800 to model cyborga stworzony przez dążący do zniszczenia ludzkości system Skynet. W filmie "Terminator" (1984) przenosi się z przyszłości do lat 80., aby zabić Sarah Connor, zanim ta urodzi syna Johna. W kolejnych odsłonach serii ma za zadanie chronić Johna Connora, a przeciwnikami okazują się jego ulepszone wersje, jak chociażby T-1000.

T-800 jest pierwszym stworzonym przez Skynet modelem metalowego endoszkieletu pokrytego żywą tkanką. Jego ikonicznym strojem stały się skórzana kurtka, czarne spodnie i t-shirt oraz ciemne okulary. W miejscu serca posiada baterię napędzającą go przez 120 lat. Potrafi posługiwać się każdym rodzajem broni, a także uczyć się. Czyni go to doskonałą jednostką do infiltracji ludzi walczących z elektronicznym systemem. Ruch oporu przejmuje egzemplarz robota i John Connor przeprogramowuje go, aby stanął po stronie ludzi. Od drugiej odsłony filmowej serii T-800 pojawia się jako postać pozytywna. Wyjątkiem jest "Terminator: Ocalenie" (2009), gdzie ponownie widzimy go walczącego po stronie Skynetu.

W większości filmów w T-800 wciela się Arnold Schwarzenegger (wyjątkiem jest m.in. "Terminator: Ocalenie" z Rolandem Kickingerem, któremu nałożono komputerowo twarz Schwarzeneggera). Schwarzenegger podkłada również głos postaci w grze "Terminator 3: Bunt maszyn" (2003).

Więcej Mniej
świat Terminator twórca James Cameron data powstania 26 października 1984 znany też jako Terminator / T-101
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Zwiastun nr 2 (polski) 2:27
Mortal Kombat 11
Zwiastun nr 18 (polski) 2:42
Terminator: Genisys
Zwiastun nr 1 (polski) 1:27
7 wspaniałych
7 wspaniałych Najlepsze filmowe fatalities
Terminator jest zastrzeżonym znakiem towarowym i T-800 jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.