Postać

John Connor

Terminator: Genisys (2015) Paramount Pictures

Przywódca walczącego ze Skynetem ruchu oporu. Syn Sarah Connor i podróżującego w czasie Kyle Reese. Bohater filmów z serii "Terminator" i serialu "Terminator: Kroniki Sary Connor" i gier wideo.

John Connor jest synem Kyle'a Reese'a, żołnierza, którego sam wysłał w przeszłość, by ochronił jego matkę przed wysłanym, by ją zabić Terminatorem T-800. Reese opowiada wówczas Sarah o zbliżającej się wojnie ludzi z maszynami dowodzonymi przez Skynet i o tym, że to jej syn stanie na czele Ruchu Oporu. Dzieciństwo Johna upływa zatem na treningach pod czujnym okiem matki, która usiłuje przygotować go do nadchodzącej wojny. W walce z wysłanym ich tropem T-1000 pomaga im przeprogramowany T-800 ("Terminator 2: Bunt maszyn"). Ten sam model pomaga następnie Connorowi w walce z modelem T-X ("Terminator 3: Bunt maszyn").

Biografia Connora ulega zmianom w kolejnych projektach: serialu "Terminator: Kroniki Sary Connor" (2008-2009), filmach "Terminator: Ocalenie" (2009), "Terminator: Genisys" (2015) i "Terminator: Mroczne przeznaczenie" (2019).
 
W postać wcielali się Edward Furlong ("Terminator 2: Bunt maszyn"), Nick Stahl ("Terminator 3: Bunt maszyn"), Christian Bale ("Terminator: Ocalenie"), Thomas Dekker ("Terminator: Kroniki Sary Connor"), Jason Clarke ("Terminator: Genisys").

Więcej Mniej
świat Terminator twórca James Cameron data powstania 1 lipca 1991 pochodzenie USA
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Zwiastun nr 2 (polski) 2:27
Terminator: Resistance
Zwiastun nr 1 (polski) 1:40
Terminator: Genisys
Zwiastun nr 1 (polski) 1:27

T-800

Cyberdyne Systems Model 101 Seria 800
7 wspaniałych
7 wspaniałych Najlepsze filmowe fatalities
Terminator jest zastrzeżonym znakiem towarowym i John Connor jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.