Lena Headey 

8,3
32 699 ocen gry aktorskiej
Lena Headey
Lena Headey urodziła się w 1973 roku na Bermudach. Gdy miała pięć lat, przeniosła się z rodziną do Huddersfield w Anglii, gdzie mieszkała do siedemnastego roku życia.

Pierwszy raz stanęła przed kamerą w wieku szesnastu lat w filmie "Kraina wód". W 1993 roku dostała niewielką rolę pokojówki w "Okruchach dnia". W następnym roku wcieliła się w pierwszoplanową postać Kitty Brydon w "Księdze dżungli".

W 1995 roku dostała bardzo ciekawą propozycję od brytyjskiej telewizji. Zagrała uzależnioną od Ecstasy imprezowiczkę w filmie "Loved Up" oraz prostytutkę i lesbijkę w serialu "Band of Gold". Z kolei w "Pani Dalloway", wcieliła się w Sally Seton, która flirtuje z tytułową Clarissą oraz biega nago po edwardiańskiej posiadłości. Otrzymała dobre recenzje za film "Aberdeen", gdzie zagrała rolę prawniczki, która musi odnowić stosunki z ojcem-alkoholikiem i matką umierającą na raka.

Pojawiała się w takich produkcjach, jak "Opętanie", "Wzbierająca burza", "Gra Ripleya". Wcieliła się w postać Angeliki w "Nieustraszonych braciach Grimm", gdzie miała okazję współpracować z Mattem Damonem i Heathem Ledgerem. W 2005 roku zagrała w thrillerze "Jaskinia". Mniej więcej w tym samym czasie Ol Parker zaproponował jej rolę Luce, wyciszonej i romantycznej lesbijki w komedii romantycznej "Gry weselne". Największą sławę uzyskała odgrywając role królowej Gorgo w ekranizacji komiksu Franka Millera "300" oraz Cersei Lannister w serialu "Gra o tron".
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 października 1973

miejsce urodzenia: Hamilton, Wielka Brytania

wzrost: 166 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Peter Paul Loughran (19.05.2007 - 26.12.2013, rozwód), syn Wylie Elliot (ur. 31.03.2010); 2. Marc Menchaca (od 06.10.2022)
Była zaręczona z Johnnym Cicco.
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2001 r. - "Bellissimo" - Ilya;
- 2017 r. - "Ill Ray (The King)" - Kasabian.

W 1994 roku ukończyła English Rose School of Acting w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kiedy mówi, przypomina mi Keirę Knightley, mają identyczną manierę układania ust.

chyba jedna z nielicznych aktorek, która ma jeszcze w tym wieku jakąś mimikę, zero botoksu
i sztuczności.. w Grze o tron więcej wyraża uniesieniem brwi, niż niejedna aktorka całym
monologiem;)

I nie mówię tu tylko o Cersei Lannister. Właśnie skończyłem oglądać Dredda po raz kolejny i jej rola w tym filmie jest świetna. Najstraszniejsza mama w historii kinematografii :D

Poza tym jej mowa ciała jest tak zdrowo kokietująca,niesamowita flirciara. No i też dobra aktorka ;)

Bardzo przekonująco wypadła w "Grze o Tron". Wydawało mi się, że szczególnie poświęciła się w scenie nagiego przejścia przez miasto w S05 ostatni odcinek boajże, ale jednak nie. Zastąpiła ją inna aktorka :...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones