Schwarzenegger chciał zmienić scenariusz "Terminatora 2". Cameron: "To chore"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Schwarzenegger+o+%22Terminatorze+2%22%3A+Ba%C5%82em+si%C4%99%2C+%C5%BCe+przegram+ze+Stallone%27em-151338
Schwarzenegger chciał zmienić scenariusz "Terminatora 2". Cameron: "To chore"
W środowy wieczór w Muzeum Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej odbył się specjalny pokaz filmu "Terminator 2: Dzień sądu" z udziałem Arnolda Schwarzeneggera. Przed seansem aktor brał udział w panelu dyskusyjnym. Zdradził, że w czasie, gdy powstawał film, nie podobał mu się rozwój postaci T-800, jaki wymyślił James Cameron.

Jakie pomysły na "Terminatora 2" miał Arnold Schwarzenegger?


Mowa o czasach, gdy Schwarzenegger najmocniej konkurował z Sylvestrem Stallone'em. Obawiał się, że jeśli, zgodnie z zamiarem Jamesa Camerona, w "Dniu sądu" jego bohater nie zabije ani jednej osoby, przegra wyścig o tytuł największego twardziela Hollywood. Aktor podzielił się swoimi wątpliwościami z reżyserem. Nie ukrywał, że w tamtym czasie taką zmianę charakteru T-800 uważał za wybitnie głupi pomysł. 

Powiedziałem mu: "Jak to mam być dobrym Terminatorem?! W pierwszym filmie zabiłem 68 osób" – wspomina swoją rozmowę z Cameronem. "W drugim muszę zabić 150. Podnosimy poprzeczkę! Podrzynajmy im gardła, strzelajmy do nich z działa i rozjeżdżamy ich samochodem". Musiałem przebić Stallone'a. Powiedziałem, że moją misją jest stać się numerem jeden pod względem liczby ludzi zabitych na ekranie.

Na Jamesie Cameronie nie zrobiło to jednak wrażenia. Schwarzenegger tak wspomina jego odpowiedź: 

Powiedział: "Arnoldzie, przestań. Jesteś bardzo chorym człowiekiem. Dołożę wszelkich starań, abyś w »Terminatorze 2« nie zabił ani jednej osoby". Powiedziałem mu, że to najgłupsza rzecz, jaką słyszałem. Jak to ma być »Terminator 2«, skoro nikt nie zginie? Przynajmniej rzućmy tam kilka symbolicznych zwłok.

"Terminator 2: Dzień sądu" w programie Na skróty


Przypominamy odcinek programu Na skróty, w którym Jakub Popielecki opowiada o filmie "Terminator 2: Dzień sądu": W przyszłości trwa wojna ludzi z maszynami, które przejęły władzę nad światem. Jedyną nadzieją ludzkości jest charyzmatyczny przywódca Ruchu Oporu, John Connor. Obawiając się go, maszyny wysyłają w przeszłość nowy prototyp cyborga T-1000 (Robert Patrick), który ma zgładzić młodego Johna Connora (Edward Furlong). W ślad za nim Ruch Oporu wysyła stary model Terminatora (Arnold Schwarzenegger), przeprogramowany tak, aby bronił młodego Johna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones