PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=830289}
6,8 47 667
ocen
6,8 10 1 47667
7,0 36
ocen krytyków
(Nie)znajomi
powrót do forum filmu (Nie)znajomi

Zawsze myślałem, że jak kręcą wersję czegoś co kiedyś było, czyli remake to... no nie wiem, sprzed dekady, kilku dekad, ale remake filmu z 2016?

Dla mnie plagiat, niby przeniesiony w nasze realia, jednak daleki od oryginału - plagiat. Siadając do tego filmu, nie wiedziałem, że to niby "remake". Od pierwszych chwil miałem wrażenie - kurde, już to kiedyś widziałem! Dotrwałem do końca i tak z ciekawości zobaczyłem ponownie pierwowzór, czyli "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Tym, którzy się zachwycają nad (Nie)znajomymi polecam zobaczyć oryginał. Widziałem też wersję francuską, niestety nie pamiętam tytułu i ta też niestety była lepsza od rodzimej produkcji.

ocenił(a) film na 7
zibi_zd

Plagiat to kradzież więc tu jest remake. To po pierwsze. Źle rozumiesz pojęcie plagiatu. Po drugie Infiltracja zdobyła Oscara w 2006 roku. Oglądałeś Ring? Dziewczynę z tatuażem? Wymieniłem na szybko trzy wartoścowe pozycje, które bardzo szybko miały anglojęzyczne remaki. Czy i na forach tamtych filmów wyrażałeś oburzenie? Film albo się podoba albo nie podoba ale warto zachować odrobinę obiektywności i nie mylić pojęć, których się używa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones